נפלאות הבריאה

כתבות אחרונות בנפלאות הבריאה

מדהים: פרפר כזה עוד לא ראיתם

זהו פרפר מורפו כחול מתכתי מנצנץ: צבעו אינו מפיגמנטציה, יש לו פיגמנט כחול נדיר מטבעו. ההזרמה שלו נוצרת על ידי אינטראקציות פיזיות של אור עם מבנים על כנפיו.

אורחת חדשה: עזניית נגב נצפתה לראשונה

יהושוע שקדי המדען הראשי ברשות הטבע והגנים: ״היום אחר הצהריים נחתה לראשונה בישראל עזניית נגב בשמורת הטבע חי בר יוטבתה. עזניה לא נראתה במדינה מאז שנות ה-80 של המאה שעברה, לכן זהו רגע מכונן בחייו של כל אוהב ושומר טבע בישראל. תפוצתה באפריקה בעבר עשרות זוגות קיננו בנגב. העוזנייה נראית במצב מצויין. אנחנו מקווים שהפרט הזה יהיה הסנונית הראשונה של גרעין רבייה חדש בישראל.

שנת העטלף: נפתחות מערות העטלפים

שנת הקורונה הייתה קשה במיוחד לעטלפים. זה התחיל בייחוס המחלה לעטלפים, עם מגמת העלייה בתחלואה עלה החשש שהאדם ידביק את העטלפים במחלת הקורונה לכן היה צורך לסגור את מערות העטלפים למבקרים.

מרגש: אמא וגור חדשים במפרץ אילת

דולפינה וגור מסוג אנקולי נצפו היום ותועדו לראשונה במפרץ אילת, מול חוף הדקל, ע"י פקח היחידה הימית עמרי עומסי. התצפית המרגשת משמחת מאוד לאחר מותו של הדולפין הזכר היחידי השבוע בריף ודולפינת הבר האנקולית (רונה) שנמצאת איתנו באילת קרוב לשנתיים.

צפו: תיעוד מלהיב של להקת דולפינים

פקחי היחידה הימית ברשות הטבע והגנים שיצאו להפלגת פיקוח דייג זכו לליווי של  להקת דולפין מצוי המונה כ 13 פרטים באזור אשקלון. הלהקה נצפתה משתעשעת בין הגלים. תוך כדי הפלגה נצפו גם שלך ויסעורים.

מרהיב: עליית מפלס הכנרת והנחלים ב"ה|צפו

מאז עליית מפלס המים נוצרה שם מעיין דלתא המחברת את הירדן, הזאכי והמג'רסה לשפך אחד גדול הנשפך לכנרת. באזור זה מקננים דגי האמנון, והדייג אסור שם החל מה 18/4 ועד 15/6. באזור צמחיה עשירה, הוא מהווה נקודות מעבר לעופות המים בנדידתם לאפריקה ובחזרה.

השקר חוגג: "האריות אצלנו צמחוניים"

הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף: גן החיות התנ"כי התחפש לנשיונל ג'יאוגרפיק באמצע היום. הילדים שהגיעו היום לגן החיות נדהמו לצפות איך אריה טורף ארנבות באמצע היום, וההורים הזדעזעו.

אישה התעשרה מקיא של לווייתנאים

אשה מדרום תאילנד מצאה גוש מסתורי על החוף בעל ריח מוזר • היא החליטה לקחת אותו לביתה כשהתברר כי היא מחזיקה בחומר השווה מאות אלפי דולרים • מדובר בקיא של לווייתנאים שהתייבש ממנו מייצרים בשמים יקרים

עם 6 רגליים: כך נולדה גורת כלבים

הגורה סקיפר נולדה עם 6 רגליים, 2 זנבות ו-2 אזורי רבייה, בין היתר. אבל כנגד כל הסיכויים, סקיפר מצליחה לתפקד כמו כל כלבלב רגיל: "אנחנו לא רואים שום סיבה לא לתת לה את הסיכוי הטוב ביותר לחיים נהדרים"

כי אראה שמיך: מיליארד גלקסיות בתמונה 1

תמונה אחת. טריליון פיקסלים. מיליארד גלקסיות: מוזמנים להסתכל מקרוב ומרחוק, ימינה ושמאלה, במפה האינטראקטיבית ולחוש את העוצמה המדהימה שבגלות כוכבים חדשים, וגם- להבין את גודלנו הזעום, בכדור הארץ, לעומת שאר החלל.

הרסני: קרחון התנתק בהרי ההימלאיה | צפו

נכון לעכשיו ידוע על 150 נעדרים באזור - וקיים חשש כבד לחייהם. תושבי האזור תיעדו את הנחשול האימתני במצלמות, רבים מהם טענו שניתן היה לראות גושי קרח עצומים במים. כעת, שר הפנים המקומי קורא לשלב את הצבא בפעולות החילוץ באזור היקס.

אטום וקרינה; האם יש בכלל בע"ח בצ’רנוביל?

לפני כמה שנים גילו מדענים באזור צ׳רנוביל עדר פרות -הוא שוחרר לטבע על ידי תושבים של כפר לובינקה שהיה באזור אסור למגורים בצ׳רנוביל. לתדהמתם של המדענים פרות הצליחו לשרוד בטבע ללא שום עזרה של בני אדם וללא טיפול וטרינרי. הן שורדות על אף הקור הקיצוני בחורף ומצליחות להגן על העדר מזאבים. מתברר גם שכל הפרות מאוד בריאות ואין להם שום סימנים של מחלות כלשהם. כמו כן, בעדר יש היררכיה מסודרת; השור שולט בעדר ולא מרחיק שורים צעירים מפני שהם עוזרים להגן על עדר, אך הם צריכים להיות רגועים ואין להתחרות בשור השולט.

כשרואים את החרמון מים המלח

החרמון מים המלח: המקום הנמוך והמקום הגבוה ביותר בישראל, באותה התמונה! "היום היה אחד מימי החורף, הנדירים כל כך בישראל, שבהם הראות הייתה טובה במיוחד. כל כך טובה, שבמהלך טיסת מיפוי בגובה 14,000 רגל מעל ים המלח ניתן היה לראות את החרמון. הפרש גבהים של יותר מ-2 קילומטר ובמרחק של יותר מ-200! מדהים"

יגיע על חמור: דברים שלא ידעתם על החמורים

החמור הוא בן למשפחת הסוסים ואפילו ניתן לראות בבירור את הדמיון בין חמורים לסוסים. למרות זאת, לחמור ראש גדול יותר, אוזניים ארוכות יותר ואפילו הקולות אותם משמיע החמור שונים משל הסוס - הרי סוס צוהל, בעוד החמור נוער. החמור חמוד יותר ממה שאתם חושבים- אחת הפעולות החביבות עליו הוא להתגלגל על הקרקע, בדיוק כמו כלב

זן חדש של דולפין נצפה באילת

בתיעוד ממפרץ אילת נצפו לראשונה באופן נדיר שני דולפינים מסוג מגובנן, האחד צעיר יותר והשני בוגר. פועלים שניקו את החוף במפרץ אילת, הבחינו בדולפינים ותיעדו אותם בצורה המרהיבה ביותר • צפו

   123456>>>