פורים

כתבות אחרונות בפורים

יודעים מה זה חן? כך אפשר לזכות בו כמו אסתר המלכה

חן הוא הקרנת חינניות הנמצאת באדם, אין הדבר תלוי ביופיו אלא במין תכונה פנימית העושה אותו נעים בפני הסביבה. ועכשיו למגילה - ידוע כי אסתר המלכה אמרה לאחשוורוש 'נפשי בשאלתי ועמי בבקשתי', מה ניסתה להשיג בשאלה הזו? וכיצד היא הובילה אותו לתכונה שכולנו כמהים אליה?

פורים 2022: משתה הפורים הגדול של ערוץ 2000

המשתה הכי שמח ברשת: השחקן אלון חמוואי יארח לסעודה מצחיקה את הרב יהונתן ענבה, גיל וניר קפטן, הזמר יוסף חיים בוסקילה, הרב חיים פוקס, אהרון הקוסם, יעקב חמו, הרב יהודה מויאל באווירה פורימית במיוחד. יערך גם מופע אשליות

האם אסתר המלכה התחתנה עם גוי?

כמה פירוש ועומק מסתתר מאחורי סיפור המגילה, כדאי לצלול עמוק פנימה. והסוגייה הפעם – האם אסתר הייתה עם אחשוורוש בפועל? האם היא קיימה איתו יחסי אישות? ומה המשמעות לכך?

בעקבות המצב: גדולי ישראל בעצרת תפילה

עקב המצב: בהוראת גדולי ישראל ובראשם  מרן הראשון לציון הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א רבה של ירושלים ומרן הגר"מ צדקה ראש ישיבת פורת יוסף ייערך עצרת תפילה וזעקה יום חמישי הקרוב תענית אסתר ברחבת הכותל המערבי. צפו בשידור החי

"מי שיקיים את ארבעת הממ"ים הללו - יזכה להארה גדולה ועצומה"

הרב מנחם וייס בסרטון מיוחד על סגולות לפורים המשולש שיחול השבוע: "לפעמים אדם מחזיק יהלום של מיליון דולר אבל לא יודע את זה. אז מה זה שווה? מתוך ההסתר היין והתחפושות שמה מתגלה האור הגדול. פורים זה מים חיים על נפש עייפה. בזוהר נכתב שמדובר על אחד הימים הקדושים בשנה יום הפורים. יש 4 ממ"ים: מקרא מגילה, מתנות לאביונים, מתנות לאביונים, משתה ושמחה. אלו דברים שפותחים את צינורות השפע. שערי שמים נפתחים לכולם. כל הפושט יד נותנים לו. עד חצי המלכות וינתן לך. מי שיקיים את ארבעת הממ"ים הללו- יזכה להארה גדולה ועצומה"

זמני יציאת וכניסת צום תענית אסתר 2021

ביום חמישי 25.2, י"ג באדר, חל יום מיוחד שנקרא "תענית אסתר". מתי מתחיל ויוצא צום תענית אסתר? למה צמים בתענית אסתר? מדובר ביום בו יש לצום, אך לא מתוך צער כמו בצומות אחרים בשנה, אלא כיוון שזהו יום גדול ומסוגל לקבלת התפילות. קבלו 10 עובדות על היום הגדול, ואל תפספסו את עת הרצון המיוחדת לקבלת משאלותיכם לטובה בזכות מרדכי ואסתר.

כל מה שרציתם לדעת על פורים תשפ"א

השנה, תשפ"א 2021, חג פורים יחול ביום שישי י"ד באדר (26.2.2021) ברוב ערי הארץ, ובערים שהיו מוקפות חומה בימי יהושע (כדוגמת ירושלים, עכו, יפו) יחול החג ביום שבת קודש ט"ו באדר (27.2.2021). היום שלפני פורים, תענית אסתר, יוצא השנה ביום חמישי י"ג באדר (25.2.2021).

   123456>>>