חנוכה

כתבות אחרונות בחנוכה

כל הסגולות לנר שמיני של חנוכה - זאת חנוכה: הרב יאשיהו פניטו

ראש מוסדות "שובה ישראל" העולמי בפירוט כל הסגולות לנר שמיני של חנוכה הנקרא 'זאת חנוכה'. בשיעור מרתק ומסכם, פירט ראש אבות בתי הדין במרוקו האדמו"ר, רבי יאשיהו פינטו, את סוד כוחו של יום "זאת חנוכה", וכל הסגולות המיוחדות ביום זה.

האם יש עניין לאכול סופגניות?

האם יש עניין באכילת סופגניות בחנוכה או שמא מלבד ערך קלורי אין בה שום ערך? הרב נתנאל חיים שרון מתייר בספרי רבותינו ומוצא טעמים וסגולות למנהג ישראל. מעניין!

כאן הכל התחיל: סיפור חנוכה

אנחנו חוגגים היום את חג האורים, הניסים והנפלאות - החג שבו יורד שפע של אור בעולם. טל סמל מספר כיצד הכל התחיל, על הניסים הגדולים ועל האירועים המכוננים שיצרו את חג החנוכה

חנוכה: להישאר בכולל או לחזור הביתה? מעניין!

שאלה זו נשאלת בכל שנה מחדש בימי החנוכה, על ידי אברכים הלומדים בכולל, האם עליהם לחשוש לביטול תורה ולמנות את האישה שתדליק במקומם, או שמכיוון שמצווה בו יותר מבשלוחו עדיף שיסגרו את הספר ויחזרו לביתם להדליק את החנוכיה. מעניין.

בקצרה: מנהגי חג החנוכה

מלבד מצות הדלקת הנרות, ישנם מנהגים שנהגו בית ישראל; מניעת עשיית מלאכה, עריכת סעודות מצוה ואכילת דברי חלב ודברים מטוגנים. מעובד מדברי מרן הגר"ע יוסף זצ"ל.

הדלקת נרות חנוכה באוטובוס - הייתכן?

נתאר לעצמנו, אדם שומר מצוות שבזמן הדלקת נרות חנוכה, נתקע בפקקים בדרך לביתו. בהיותו על האוטובוס, וברגע של יצירתיות הוא חושב לעצמו למה שלא אדליק את החנוכייה באוטובוס בברכה כדת וכדין, כך ארוויח גם הדלקה בזמנה, וגם פרסום הנס באופן מהודר. מה דעתכם?