8 ימים, 8 נרות: שמונה סגולות עצומות לימי החנוכה
(צילום: Da Antipina/shutterstock)

חנוכה

8 ימים, 8 נרות: שמונה סגולות עצומות לימי החנוכה

הרב ארז קדוסי מביא לפנינו 8 סגולות עצומות לשמונת ימי חג החנוכה, אשר מפיחים נשמת חיים, מביאים תקווה. אל תחמיצו את הסגולות - לכל הישועות בע"ה

   
8 ימים, 8 נרות: שמונה סגולות עצומות לימי החנוכה
(צילום: Da Antipina/shutterstock)
אא

שמונה סגולות עצומות לשמונת ימי החנוכה:

1. "פתק הישועות בידכם"
לכתוב פתק בו מבקשים את הישועה הפרטית והכללית למלך מלכי המלכים הקדוש ברוך-הוא. לשמור את הפתק בחנוכייה עצמה עד השנה הבא ולצפות לנס כפי שהיה "בימים ההם ובזמן הזה" ובס"ד שתזכו לבקשתכם כפי 'שחפץ לבכם' לזרע בר-קיימא, לבריאות, לפרנסה ולגאולה.

2. "ימלא פי תהילתך"
כמה עלינו להודות על הניסים ועל הנפלאות בכל רגע ורגע בחיינו אומרת הגמרא הקדושה (ברכות לב:) "מיום שחרב בית המקדש ננעלו שערי תפילה" אבל כשיהודי מתפלל ומשבח ומודה על כל הניסים הנפלאים בחייו לקב"ה השערים לעולם פתוחים במיוחד בזמן שנרות חנוכה דולקים תפילתינו חוצה רקיעים.

3. "לזכות לאור הגנוז"
כל יום לאחר הדלקת נרות חנוכה יש לשבת חצי שעה ליד הנרות הדולקים, ובאותו הזמן לא לעשות מלאכה, רק להתבונן לאור הנרות להודות ולהתפלל מעומק הלב "לשאוב מהנרות את האור הגנוז", ולומר לפני בורא עולם את כל השיחות והבקשות. זוהי שעת 'עת רצון' לכל הישועות.

4. "להתקשר לצדיק לאור הנר"
טוב לומר זאת קודם הדלקת נרות חנוכה:
"הריני מקשר עצמי בהדלקת נר חנוכה לכל הצדיקים האמיתיים שבדורנו, ולכל הצדיקים האמיתיים שוכני עפר, קדושים אשר בארץ המה ,ובפרט לרבנו הקדוש צדיק יסוד עולם נחל נובע מקור חכמה רבינו נחמן בן פיגא זכותו תגן ועל כל ישראל, אמן".

5. "שידוך לאור הנר"
סגולה לבחור רווק למצוא את בת זוגו: לתקן לאור נרות חנוכה את כל הפגם הברית על ידי חרטה ותשובה להתפלל להיכנס לחופה וקידושין באותה שנה.

6. זרע בר -קיימא
זוג הרוצה להיפקד בבנים זכרים למען עבודתו יתברך, יקראו בכל יום בשמונת ימי החנוכה 'תפילת חנה' (המופיעה בכל סידור לאחר ברכות השחר) האיש והאישה יתפללו ויכוונו את השם מתתיהו גימטרייה ראש השנה. כמו שחנה נפקדה בראש השנה כך יזכו לזרע בר קיימא בחנוכה ורבים נושעו בסגולה זו.

7. "לזכות לאור התורה"
על- ידי שהאדם יפתח את פיו ויהלל את הבורא על הרגע שזכה לראות את נרות חנוכה יבקש לראות את האור שגנוז בתורה הקדושה ובמיוחד לבקש חוכמה בינה ודעת להבין את הגמרא את המשנה והתנ"ך ובכל להתחזק באמונה מתוך שמחה לאור נר שעומד בשתיקה ואומר לאדם על תנועותיו "הסתכל תמיד כלפי מעלה ולעולם אל תנוח", ועל כך אומר שלמה המלך ע"ה: "נר ה' נשמת אדם" (משלי פרק כ').

8. קירוב הגאולה:
מובא בספר 'חסד לאברהם' רבי אברהם מראדאמסק זי"ע ביום שמיני 'זאת חנוכה' שזהו זמן המסוגל למהר להחיש את גאולתינו. 
רמז של 'משיח' ראשי-תיבות: "מדליקין שמונת ימי חנוכה".

מכאן אחיי ורעיי שבימי חנוכה יש ניצוץ מאורו של משיח ובידינו הדבר לבקש את בית מקדשינו במהרה בימינו ועל כך נאמר: "כי קרוב אליך הדבר בפיך ובלבבך לעשותו" (דברים ל', י"ד).

יהי רצון שנזכה לניסים ולנפלאות בימים ההם ובזמן הזה אמן.
בברכה, הצב"י ארז קדוסי. 

 מתוך ספרו של הרב ישראל לוברבוים

תודה לזמר ג'קי אליהו על השיר - עם סגולה: 

(צילום: Da Antipina/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך