שבועות

כתבות אחרונות בשבועות

האם חג השבועות הוא לגברים בלבד?

אור ל-ו' סיוון יחול ליל שבועות, חג מתן תורה, בו רבבות יתכנסו בבית הכנסת ובתלמודי התורה. בעוד הגברים יצללו במקורות הקדושים, הנשים ישארו בבית. אם כן, מה הקשר של הנשים לחג הזה? האם הכניסה לחג הזה היא 'לגברים בלבד'? החידוד של הרב רפאל אביטן

תפילת "יזכור" בשבועות - נוהגים לומר?

את תפילת יזכור נהוג להגיד בקהילות האשכנזיות (לרוב) בחגים הבאים: יום כיפור, שמיני עצרת, שביעי של פסח ושבועות. תפילה זו נאמרת על ידי מי שאחד מהוריו נפטרו או שניהם. כיצד יש לאומרה? כל מה שאתם צריכים לדעת על תפילת "יזכור"

האם מדליקים נרות בשבועות?

חג שבועות נחגג לאחר שבעה שבועות שבהם יצאו בני ישראל מיציאת מצרים. האם מדליקים נרות ביום טוב? כפי שמדליקים ביום שבת? | הלכות הדלקת נרות ביום טוב

חג השבועות: אוכלים בשר או חלב?

חג שבועות חל בו' סיוון, הוא מכונה גם 'חג מתן תורה'. לאחר 40 יום שמשה רבנו עולה להר סיני הוא יורד עם לוחות הברית אותם מעניק לעם ישראל. מה אוכלים בחג השבועות? והאם ישנה חובה בהלכה לאכול מאכלי חלב? זו התשובה

נסיעה בחג השבועות: מותר או לא?

חג שבועות קרוי גם 'חג מתן תורה'. ביום ו' סיוון במעמד הר סיני, שבעה שבועות לאחר יציאת מצרים בני ישראל קיבלו את התורה. חג זה נכלל כאחד משלושת הרגלים - האם בשבועות מותר לנסוע?

כניסת החג, יציאת החג - 16.5.21

זמני כניסת ויציאת החג בערים שונות בארץ, חג שבועות. כניסת החג היום, 16.5.21, ה' סיון תשפ"א. כאן תוכלו להתעדכן בזמן הדלקת נרות החג באזור מגוריכם. מעוניינים לדעת מתי נכנס החג? חשוב לציין: זמני החג משתנים מעיר לעיר, לכן סידרנו לפניכם את זמני כניסת החג לפי ערים.

תפילה אישית לחג השבועות: "שפע גדול"

חג השבועות מסוגל לשפע גדול, עלינו רק מוטל להושיט כלי ולקבל אותו. בפניה אישית לבורא עולם, אין ספק שהישועות בא יבואו. הרב נתנאל חיים שרון עם תוספות אישיות לתפילת החג. להדפיס ולהטמין בסידור.

11 סגולות לחג השבועות: "הלילה הקדוש"

חג השבועות – יום מתן תורתנו, מכיל בקרבו שפע אדיר לישועות בכל תחומי החיים. להלן מקבץ מנהגים, סגולות וישועות שיסייעו לקדושת החג להימשך עלינו לכל ימות השנה. "וְהַשִּׂיאֵנוּ ה' אֱלֹהֵינוּ אֶת בִּרְכַּת מוֹעֲדֶיךָ, לְחַיִּים וּלְשָׁלוֹם, לְשִׂמְחָה וּלְשָׂשׂוֹן".

חג השבועות: הילולת דוד המלך וסגולה למעוכבי זיווג

חג השבועות, יום הולדתו ויום פטירתו של דוד מלך ישראל חי וקיים. יום המסוגל לכל הישועות. השנה זה הילולת ה-2,856 שנה מאז הסתלקותו. הרב חיים קנייבסקי מבקש מהפונים אליו לברכה לומר תהילים בקביעות בכדי לראות ישועות בכל המישורים ולפי הגמרא מיוחסים לדוד המלך כל ה-150 מזמורי התהילים.

   12>>>