תשעה באב

כתבות אחרונות בתשעה באב

אפשר לשים דאודורנט בתשעה באב?

בתשעה באב אנו נוהגים להתאבל על חורבן בית המקדש ולהימנע מהנאות הגוף. האם שימוש בדאודורנט נחשב להנאה גופנית והאם יש להתנזר ממנו בתשעה באב? זו התשובה הלכתית מהרב עזרא שקלים

האם מותר לעשן בצום תשעה באב?

תשעה באב הוא יום אבלות לעם ישראל מפני חורבן בית ראשון ושני: עישון ביום אבלות הוא עניין שנוי במחלוקת בין הגדולים. האם מותר מעיקר הדין לעשן בתשעה באב? התשובה בפנים

צאת צום תשעה באב תשפ"א 2021

צאת צום תשעה באב ה'תשפ"א 2021 בערים השונות בארץ, 18.7.2021, ט' אב ה'תשפ"א. כאן תוכלו להתעדכן בזמני צאת צום תשעה באב באזור מגוריכם. מעוניינים לדעת יוצא צום תשעה באב? חשוב לציין: זמני צאת הצום משתנים מעיר לעיר, לכן סידרנו לפניכם את זמני צאת הצום לפי ערים

המקובל הרב בצרי בסיפור שחובה בכל שנה לקרוא בתשעה באב

המקובל הרב יצחק בצרי שליט"א: "כל מי שהאפשרות שלו בתשעה באב ללכת למערת חנה ושבעת בניה בצפת שיגיע לשם. ולאלו שנמצאים רחוק הדליקו נר לכבודה. כל אחד יקרא למשפחה את הסיפור הזה. כי זה שורש האמונה שלנו, וכל מי שקורא את זה יזכה לראות את הגאולה בקרוב".

שידור ישיר: תשעה באב בכותל המערבי

לקראת תשעה באב, יום בו מתאבלים על חורבן שני בתי המקדש – בית המקדש הראשון ובית המקדש השני, נערכת 'הקרן למורשת הכותל המערבי' כמדי שנה לקליטתם של רבים הנוהרים אל הכותל המערבי לקריאת מגילת איכה ואמירת קינות בסמוך למקום החורבן.

הלכות ומנהגים לאחר תשעה באב

תשעה באב אמנם מאחורינו, אך לבנין בית המקדש עוד לא זכינו. חז"ל תקנו הלכות ומנהגים, למען אשר נשכיל לזכור את החורבן במשך כל ימות השנה. מפסקי מרן הגרע"י זצ"ל.

ליל תשעה באב: מה עושים הלילה?

לאור הנחיות משרד הבריאות לצמצום מספר המתפללים בבתי הכנסת, וריבוי המנינים הפרטיים, קיבצנו עבורכם הלכות ומנהגי ליל תשעה באב, סדר התפילה והנהגות נחוצות. על פי פסקי מרן הראש"ל רבינו עובדיה יוסף זצ"ל. מעובד מתוך ספרו 'חזון עובדיה'.

צום תשעה באב: מה מותר ומה אסור?

כל ההלכות שחייבים לדעת ביום זה: החייבים והפטורים מתענית; איסור רחיצה, סיכה, ונעילת הסנדל; לימוד תורה; עשיית מלאכה; שאילת שלום, והאם מותר לטייל ביום זה. מעובד על פי פסקי מרן הראש"ל הגר"ע יוסף זצ"ל, מספרו 'חזון עובדיה'.

הלכות תשעה באב סעודה מפסקת

כל מה שצריך לדעת היום, ערב תשעה באב; לימוד תורה אחרי חצות היום, אמירת תחנון בתפילת מנחה, וכל דיני סעודה מפסקת: אלו וכמה תבשילים מותר לאכול בה, מעובד מספר 'חזון עובדיה' למרן הראש"ל רבינו עובדיה יוסף זצ"ל.

   1234>>>