פסח

איך עושים ביעור חמץ בבית?

ביעור חמץ היא בדיקה שתיקנו חכמינו ז"ל, והיא נוספה למנהג של בדיקת חמץ. העניין לבער את החמץ הוא בא מכיוון של הידור המצווה - בו כל אדם צריך לבער את החמץ מקרבו. איך עושים ביעור חמץ בבית?

איך עושים בדיקת חמץ במשרד?

בדיקת חמץ היא בדיקה הנעשית לאור הנר בערב י"ד ניסן, לילה לפני ליל הסדר. את הבדיקה נהוג לעשות ברחבי הבית וכן לקרוא את נוסח הברכה המיועדת. את עשר החתיכות שמפזרים בבית שורפים יום למחרת בביעור חמץ. האם יש צורך לנקות גם את המשרד בו אנו עובדים וכיצד עושים בדיקת חמץ במשרד?

ערב י"ד ניסן: איך עושים בדיקת חמץ ברכב?

בדיקת חמץ היא בדיקה הנעשית לאור הנר בערב י"ד ניסן, לילה לפני ליל הסדר. את הבדיקה נהוג לעשות ברחבי הבית וכן לקרוא את נוסח הברכה המיועדת. את עשר החתיכות שמפזרים בבית שורפים יום למחרת בביעור חמץ. אך כיצד יש לעשות בדיקת חמץ ברכב?

מדוע קשים הפרנסה והזיווג כקריעת ים סוף?

שביעי של פסח, הוא הזמן בו ה' יתברך קרע את הים לשניים - ועם ישראל חצה ועבר את הים. למעשה, עם ישראל האמין באמונה תמימה כי הקב"ה עתיד לגאול אותם. אך קודם היה עליהם למעשה "דבר אל בנ"י וייסעו". הרב מנחם וייס בסגולה מופלאה לליל שביעי של פסח

שמחת החג המרכזית: מיטב הזמרים היום ב-20:00 | שידור חי

"ושמחת בחגך": היום (ד') י"ט ניסן, 20.4.22 למניינם, תתקיים שמחת חג מרכזית באולם הספורט של בית שמש, רח' נחל שורק 12, עם מיטב הזמרים: המלחין והמנגן בנצי שטיין, היוצר אהרן ראזל, הזמר קובי גרינבוים ומקהלת 'נשמה'. | שידור חי יתחיל בע"ה ב-20:00

כיצד פגעה מכת שחין במצרים ומדוע?

לפני צאתם ממצרים של בני ישראל - חווה העם המצרי וכן ישראל בתוכם את עשר המכות. המכה השישית הייתה שחין. העם המצרי נאלץ להתמודד עם מגפה קשה מנשוא שתרופה לא הייתה לה. גם אם ניסו להתגרד - פצעיהם הפכו למוגלתיים ויורקי דם. מה היו ההשלכות שלה? 3,334 שנים ליציאת מצרים (מוערך)

כלכלת מצרים נופלת: המשמעות של מכת דבר

לפני צאתם ממצרים של בני ישראל - חווה העם המצרי וכן ישראל בתוכם את עשר המכות. המכה הרביעית הייתה דר. המצרים נאלצו לראות את כלכלת ארצם נופלת אל מול עיניהם. מהי מכת דבר? וכיצד היא שיתקה את כלכלת מצרים? 3,334 שנים ליציאת מצרים (מוערך)

כל כינה בגודל של ביצה: מאחורי הקלעים של מכת כינים

לפני צאתם ממצרים של בני ישראל - חווה העם המצרי וכן ישראל בתוכם את עשר המכות. המכה השלישית הייתה כינים - בארץ מצרים היו כ-14 סוגי כינים, גדולות וקטנות, וחלקן בגודל של ביצת תרנגול. וכן על תודעת החרטומים שהתחילה להשתנות והנסיגה שלהם מפעולה מונעת. 3,334 שנים ליציאת מצרים (מוערך)

צפרדע קסמים: הפלא שהרס מדינה שלמה

לפני צאתם ממצרים של בני ישראל - חווה העם המצרי וישראל בתוכם את עשר המכות. המכה השנייה בסדר הייתה צפרע - מיליוני צפרדעים השתלטו על אדמת מצרים. כיצד נוצרה מכת צפרדע? ומה הקשר הישיר בין מכת צפרדע למכת כינים? 3,334 שנים ליציאת מצרים (מוערך)

10 המכות: המסר המבעבע של מכת דם

לפני צאתם ממצרים של בני ישראל - חווה העם המצרי וכן ישראל בתוכם את עשר המכות. המכה הראשונה הייתה דם - אשר שטפה את כל מצרים בריח המחניק ו'מתכתי'. מה היה קרה במכת דם? ומה ניתן ללמוד ממנה גם היום? 3,334 שנים ליציאת מצרים (מוערך)

סגולות לשביעי של פסח 2022

שביעי של פסח חל ב-22.4.22 למניינם: מהו שביעי של פסח? מה מיוחד בו? ואילו סגולות נועדו במיוחד עבור אותו היום? הרב אדיר עמרוצי עם התשובה | סגולות שביעי של פסח 2022

   1234>>>