סגולות שביעי של פסח 2023
סגולות לשביעי של פסח. (צילום: KAZUSAN/shutterstock)

פסח

סגולות לשביעי של פסח 2023

שביעי של פסח חל ב-12.4.23 למניינם: מהו שביעי של פסח? מה מיוחד בו? ואילו סגולות נועדו במיוחד עבור אותו היום? הרב אדיר עמרוצי עם התשובה | סגולות שביעי של פסח 2023

הרב אדיר עמרוצי   
סגולות שביעי של פסח 2023
סגולות לשביעי של פסח. (צילום: KAZUSAN/shutterstock)
אא

שביעי של פסח הוא למעשה היום השביעי והאחרון של חג הפסח. יש קדושה גדולה ביום זה, עניין גדול להתפלל על דברים ספציפיים (כמו זיווג ופרנסה).

הרמז לכך נמצא בפסח: התורה מלמדת אותנו שזיווגו של אדם קשה ממש כקריעת ים סוף – לכולנו יש מסע ארוך ומייגע אל עבר הזוגיות האידיאלית ומציאת בחיר ליבנו, הדבר עשוי להיות ניסיון. גם בעניין הפרנסה התורה אומרת שהיא קשה כקריעת ים סוף – במציאות של היום אשר "היוקר יאמיר" ההישרדות קשה, כלכלת הבית מכבידה, לפרנס בכבוד את המשפחה. הדבר הוא ניסיון מורגש בחוש כמעט בכל בית יהודי,  דבר שעלול אף להעיב על היחסים ולקלקל את שלום הבית.
סגולות לשביעי של פסח. (צילום: FoodAndPhoto/shutterstock)

מדוע דווקא ביום שביעי של פסח יש לבצע את סגולות אלו? הכוח הגדול הטמון ביום זה לתפילות על הדברים הללו, הוא מכיוון שביום זה הקב"ה בכבודו ובעצמו קרע את ים סוף והוציא את עמ"י ממצרים. זה הזמן האידיאלי להתפלל ממעמקי הלב על הזיווג והפרנסה, להתפלל שה' יקרע לנו את ים סוף הפרטי שלנו ויעזור לנו להתמודד בגבורה ולעבור את הניסיונות בשלום.

סגולה גדולה ביום שביעי של פסח היא לקרוא את שיר השירים ולבקש לאחר מכן על הזיווג והפרנסה שלנו. שנזכה לגאולה פרטית בכל עניין בחיינו ולגאולת הכלל של עמ"י עם משיח צדקנו במהרה בימינו אמן.
סגולות שביעי של פסח 2023. (צילום: tomertu/shutterstock)

סגולות שביעי של פסח 2023 | הרב אדיר עמרוצי: 

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
סגולות לשביעי של פסח. (צילום: KAZUSAN/shutterstock)
שידור חי