4 תרופות סבתא שיעזרו להקל על הרפס בשפתיים
קרדיט: canva

תרופות סבתא

4 תרופות סבתא שיעזרו להקל על הרפס בשפתיים

ממה נובע הרפס בשפתיים, והאם יש תרופות סבתא שיכולות להקל על התופעה הכואבת? התשובה המשמחת היא: בהחלט כן

מנחם גלזר   
1
4 תרופות סבתא שיעזרו להקל על הרפס בשפתיים
קרדיט: canva
אא

בעידן בו תרופות מרשם וטיפולים רפואיים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, קיים גם יחס עמוק ומכובד לתרופות עתיקות יומין, מה שמתקרא 'תרופות סבתא'.

כאשר מדובר בהרפס בשפתיים, תופעה נפוצה שמשפיעה על רבים בצורה שלעיתים כואבת, הרבה מחפשים טיפולים טבעיים ונגישים.

מאמר זה יפגיש אתכם עם 4 תרופות סבתא יעילות ביותר נגד הבעיה הנפוצה, אך לפני כן הבה וניגע ביחד בשאלה מהן הסיבות להרפס בשפתיים?
הרפס בשפתיים, הנגרם בעיקר על ידי נגיף ההרפס הפשוט סוג 1 (HSV-1), יכול להתפרץ עקב מגוון גורמים כמו לחץ, שינויים במערכת החיסון, חשיפה לשמש או אף שינוי במחזורים הורמונליים.

תסמיני ההרפס כוללים עקצוצים, כאב והופעתה של תפרחת פצעים כאובה על השפתיים ומסביבן. 

אז אלו תרופות סבתא יכולות לסייע?


דבש וחומץ תפוחים 

דבש הוא בעל תכונות אנטי-בקטריאליות חזקות, וחומץ תפוחים, עשיר בחומציות שיכולה להפחית את החומציות באזור המודלק, לכן, שילוב בין שניהם יכול להאיץ את החלמת הפצעים, ולהפחית את משך הזמן שסובלים מהפצע. 


תכונות מרפאות של שום ויתרונותיו

שום נחשב מזה עשרות בשנים למרפא טבעי ידוע המצויד בתכונות אנטי-ויראליות המאפשרות לו להילחם בהצלחה בנגיף ההרפס. הטיפול בשום דורש מריחה ישירה של שום כתוש על האזור הנגוע, מה שיכול מצד אחד לשרוף ולהכאיב אך מצד שני, להקל על התסמינים ולזרז את החלמה.


שימוש בשמן אתרי עץ התה

שמן עץ התה הוא בעל תכונות אנטי-פטריות ואנטי-ויראליות, ונחשב לאחת מתרופות הסבתא היעילות ביותר נגד הרפס בשפתיים. היישום המקומי והעדין של שמן זה על הפצע מאיץ את תהליך החלמתו, תוך הקלה על הדלקת והכאב.


יעילות קרח בהפחתת דלקת

מריחת קרח על האזור המודלק יכולה להיות פשוטה אך יעילה במיוחד להפחתת הדלקת והתחושה של כאב. שיטה זו, שהיא נוחה וזמינה במיוחד, מסייעת בהנמכת הנפיחות ובהאטת ההתפתחות של הפצע.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי