הלם: הציל 98 אנשים מפיגוע ופוטר מעבודתו
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)

יהדות

הלם: הציל 98 אנשים מפיגוע ופוטר מעבודתו

לאחר הפיגוע המזעזע הגיעו לבית החולים פצועים רבים. ראה אחראי המשמרת את התקרית והחליט לעשות ככל שביכולתו על מנת להציל כמה שיותר מהם. בסיום האירוע על אף שהציל 98 פצועים, גילה שהוא פוטר מעבודתו, הרב אבידן סנדרוסי

   
הלם: הציל 98 אנשים מפיגוע ופוטר מעבודתו
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)
אא
(צילום: Roman Yanushevsky/shutterstock)

באחד מן הפיגועים הנתעבים הגיעו לבית החולים המון פצועים, הרופאים היו עסוקים בהנשמות ועבודה בלי סוף. אחראי המשמרת עבד בכל הכוח והמרץ ורץ מפצוע אחד לשני. הוא עשה כל שביכולתו להציל כמה שיותר אנשים. למרבה הצער למרות המאמצים הרבים, מתוך 100 פצועים הוא הצליח להציל רק 98 - שני פצועים נפטרו. הגיע המנהל והחליט לפטר את אותו הבחור. אחראי המשמרת נדהם לגלות זאת וביקש שימוע על מנת לברר מדוע מתכוונים לפטר אותו, הרי בכל זאת הוא הציל לא מעט אנשים ועשה כל מה שביכולתו.

השיב לו המנהל כי אין להם אף ערעור או טענה לגבי מאמציו של הבחור, הם יודעים שברמה האישית הוא עשה כל מה שביכולתו. הבעיה שלהם הייתה אחת, שהוא לא צלצל להזעיק תגבור שיעזור לו. הרי איך אדם אחד מסוגל להשתלט על 100 פצועים בעצמו?! הם לא ציפו ממנו לעשות מעבר ל-100% שלו אבל כן ציפו שיבקש עזרה.

אותו הדבר רלוונטי גם אל כל בני האדם. הקב"ה מצפה מאתנו לשמור תורה ומצוות ולעשות כל שביכולתנו וברגע שאדם עושה זאת הוא נופל ונשבר לא מעט פעמים. ה' יתברך לא מצפה מאתנו שלא ניפול, הוא מצפה מאתנו שנזעק בשמו ונבקש ממנו עזרה. יש ביכולתו של בורא עולם לספק לנו כל הכוחות שאנו זקוקים להם אבל צריך רק לבקש. זו טענה שאין עליה תשובה.

כל אדם צריך לבקש מעבר לבקשות הרגילות הגשמיות גם כוחות ברוחניות, כוח לעבוד את ה', לשמור שבת, ללמוד תורה ולקיים מצוות. מתוך כך ה' ייתן לנו כוחות להצליח לקיים את התורה בלב שמח.

עוד כתבות שיעניינו אותך