יום כיפור

כתבות אחרונות ביום כיפור

מי פטור מצום יום כיפור?

חולי שמצויה בו סכנה, או אישה שילדה: מי הם האנשים שפטורים מהצום הקדוש של יום הכיפורים? הרב עזרא שקלים, ראש הכולל 'השלום' ודיין בבית הדין, משיב לגבי הסוגיה

לא עלה בדעתו: המחבוא שאף גנב לא חשב לחפש בו

הרב יואב בן חיים במסר לקראת יום הכיפורים שקרב ובא. הרב מתאר בסיפורו את הגנב באישון לילה שמחפש אחרי שקית יהלומים, וזאת מפני שהבחין כי היא נמצאת אצל האיש העשיר, אך האיש העשיר כבר זיהה שהגנב יגיע גם אליו ולכן פעל באופן מוזר, צפו

זמני כניסת יום כיפורים תשפ"א 2020

זמני כניסת ויציאת צום כיפור 2020 בערים שונות בארץ. כניסת צום כיפור היום, 27.9.2020, ט' תשרי תשפ"א. חשוב לציין: הזמנים משתנים מעיר לעיר, לכן סידרנו לפניכם את זמני כניסת כיפור לפי ערים.

הרב יהונתן ענבה: "הקב"ה על הקו"

הרב יונתן ענבה בסרטון מרגש ומיוחד לקראת יום כיפור 2020. הרב מסביר מה קורה לאדם במצבים מסויימים של ייאוש ופחד. האם השם אוהב אותנו בכל סיטואציה? "בואו נרים את השפורפרת, בואו נשמע את מה שהקב"ה רוצה". צפו

האם יום כיפור מכפר על כל העבירות?

כִּֽי בַיּוֹם הַזֶּה יְכַפֵּר עֲלֵיכֶם לְטַהֵר אֶתְכֶם מִכֹּל חַטֹּאתֵיכֶם לִפְנֵי ה' תִּטְהָֽרוּ. האם יום כיפור מכפר על כל העוונות שחטאנו במשך השנה? ובמה תלויה כפרת יום הכיפורים?

מה זוכה מי שחוזר בתשובה? 

מה מעלת השב בתשובה? איך נכפר על מה שכבר חטאנו? וגם, מהי הסגולה שמכפרת על העוונות החמורים ביותר? עשרת ימי תשובה, וזה הזמן לנצלם כראוי; הלכות תשובה במשנתו של מרן הרב עובדיה יוסף ע"ה.

4 הצעדים לחזרה בתשובה שלמה

איך חוזרים בתשובה? כולנו רוצים לחזור בתשובה, אבל איך עושים את זה? כמה זמן יקח עד שנחזור להיות אהובים לפני בורא עולם? ומה עם מה שכבר חטאנו? 2 דקות קריאה.

האלמנה בוכה ומתחננת: "על עצמי אני מוותרת"

הרב מנחם וייס חושף מה הציע לו הנתיבות שלום זי"ע לעשות בלילה שלפני יום כיפור? ומה קרה בסיום ההרצאה שהעביר בעיר באר שבע? "ניגש אלי אחד המשתתפים יהודי כבן 40 ואמר לי אני לא תיכננתי לצום" וגם סיפורה המצמרר של האלמה ובנה.

   12345>>>