נדודי שינה? רופא פירסם טריק חדש
(צילום: tab62/shutterstock)

בריאות

נדודי שינה? רופא פירסם טריק חדש

סערה ברשת: רופא שמפרסם סרטונים ברשת טיקטוק (tiktok) הפיץ סרטון בו הוא מראה פעולה פשוטה העשוייה לסייע לכם להתמודד עם קשיי השינה ולהירדם בקלות

   
נדודי שינה? רופא פירסם טריק חדש
(צילום: tab62/shutterstock)
אא

ישנם אינספור טיפים והמלצות להירדמות מהירה ולשינה טובה, אחת כזו שתקומו ממנה ערניים, אך רבים מהם דורשים אימון ותרגול שבעצמו גורם לנו להתעייף ולהירדם. הטיפ הבא שפרסם רופא פופולרי בעל 100,000 עוקבים, בסרטון בטיקטוק - יעזור לכם תוך דקות וללא מאמץ, להירדם.

הרופא הזה לא משף עצות רפואיות בפעם הראשונה עם עוקביו. הן לרוב עוסקות בבעיות יומיומיות כמו גמישות, לחץ וגם בעיות שינה. לשיטת הרופא ישנו תרגיל פשוט שיכלול עיסוי קל בפרק כף היד למשך 2-3 דקות, יעזור לכם לגבור על נדודי השינה ולהירדם בקלות ובמהירות.

הסרטון זכה לאהדה רבה ברחבי הרשת והגיע לרבע מיליון צפיות. התגובות המפרגנות לא איחרו להגיע ורבים הבטיחו כי הם ינסו את הטיפ בקרוב.

ולשאלת השאלות – האם זה אכן עובד?
בתגובות לסרטון הסביר הרופא כי בשורש כף היד ישנה נקודה מיוחדת ומוכרת גם מעולם הדיקור הסיני. לחיצה עליה מסייעת לגוף להירגע ולהירדם.

ד"ר שרי אות', מנהלת ומייסדת מרכז דיקור סיני בניו יורק מסבירה כי הנקודה הספציפית הזו המכונה "נקודת אקופרסורה", והיא אחת מ-4 נקודות כאלו באזור היד, והן אכן תורמות במרגוע לנפש והפגת מתחים.

"נקודות אלה מכונות 'נקודות הלב' ומספרן הוא 4,5,6,7. הן משמשות בדרך כלל את רופאי הדיקור לטיפול בבעיות שינה, קצב דפיקות לב ובבעיות נפשיות כמו דיכאון וחרדה", הדגישה הרופאה. לנו נותר כעת רק לנסות.

עוד כתבות שיעניינו אותך