פחדים וחרדות: מדריך לטיפול עצמי בבית
פחדים וחרדות: מדריך לטיפול עצמי בבית. (צילום: AndreyUG/shutterstock)

בריאות

פחדים וחרדות? כך תוכלו לטפל בזה בבית

סובלים? חרדתיים? מרגישים אובדי עצות? נגמרו לכם כל הרעיונות לטיפול? מדריך לטיפול בפחדים וחרדות בעצמכם בבית

   
פחדים וחרדות: מדריך לטיפול עצמי בבית
פחדים וחרדות: מדריך לטיפול עצמי בבית. (צילום: AndreyUG/shutterstock)
אא

פחדים וחרדות: מדריך לטיפול עצמי בבית; פחדים וחרדות הם נושא רגיש בהחלט שמטריד אנשים רבים הסובלים מכך. חרדות יכולות להיווצר בעקבות העתיד או כתוצאה מסבל עכשווי שאדם חווה או התקפי הפחד שעשויים לשתק ולפגוע באופן  משמעותי באיכות חייו של האדם. 

אל דאגה! אתם לא לבד ויש בהחלט מה לעשות. אז כיצד ניתן לטפל בפחדים וחרדות בבית? כמובן שיש את עניין התרופות הקונבנציונליות המצויות בשוק שזה עניין אינדיבידואלי לגמרי וכל מקרה לגופו, כל אדם הסובל מהפרעה כזו או אחרת מוטב שיילך לרופא ללא כל קשר, ויבדוק את בעייתו לעומק על מנת שיוכל לטפל בה במיטביות. 

מעבר לרפואה הקונבנציונלית ישנו עניין הריפוי הרוחני שהוא לא פחות משפיע ומסוגל לגדולות. אדם בעל חרדות ופחדים, אדם שאיבד את האמונה שלו, עליו לדעת כיצד להשיב אליו את האמונה והביטחון שיגרמו לו לשלוות נפש ופעמים רבות גם לפתירת הבעיה.
פחדים וחרדות: מדריך לטיפול עצמי בבית. (צילום: thatkasem14/shutterstock)

אז כיצד משיבים את האמונה והביטחון?

הדבר הראשון שצריך לזכור לחדד ולשנן על מנת להשיב אלינו את הרוגע הוא לזכור שיש בורא לעולם שמשגיח עלינו ועל כן אין שום כוח או דבר בעולם שמסוגל לפגוע בנו אלא רק כשה' רוצה בכך. כשה' רוצה שמשהו פחות טוב יפקוד אותנו זה צריך להדליק אצלנו נורה גדולה שהכל לטובתנו. 

אבא שלנו לעולם לא ירצה ברעתנו ותמיד ידאג לנו. גם אם באותם רגעים לא ניתן לראות זאת וצריך לזכור שכל מה שה' עושה, לטובה הוא עושה. אין שום אדם בעולם שאוהב או יאהב אותנו כמו שה' יתברך אוהב אותנו. 

אחד החכמים אמר פעם שהלוואי שהוא היה אוהב את הצדיק הגדול בישראל באותה הרמה כמו שה' אוהב את הרשע הגדול. ה' אוהב את כל בריותיו אהבה אמיתית וטהורה שאין לתארה. ה' יתברך הוא לא מוגבל במה שיכול להעניק לנו ולחולל בעולם ועל כן אין שום דבר בעולם שמסוגל לפגוע בנו.

אם נדמיין מלך גדול וחזק שמספח אליו איש פשוט ולוקח אותו תחת חסותו, אותו איש פתאום ירגיש בלתי מנוצח, הוא ירגיש שיש לו שמירה אדוקה וכי אין לו ממה לפחד. בדיוק באותו האופן אנו צריכים לחוש עם ה' יתברך, שהוא שומר עלינו ומגן עלינו ושכל מה שהוא עושה רק לטובה. הוא עושה ולכן אין לנו אף סיבה לדאגה כי אנחנו בידיים הכי טובות שיש. 

כשאדם מגיע למצב הזה אז ממילא האמונה שלו חוזרת אליו והוא זוכה להיפטר מכל חרדה ופחד. כשאדם יודע שאין לו סיבה לפחד והוא מתנהל ע"פ הנחיותיו של ה' יתברך אז ממילא לא קורה לו שום דבר והוא מנצח את הפחד. המפחד מאחד לא פוחד מאף אחד – מי שמפחד רק מדבריו של ה' ונזהר לעשות על ציוויו תמיד, לא דואג ולא מפחד לעולם מאף אחד ומשום דבר.פחדים וחרדות: מדריך לטיפול עצמי בבית. (צילום: Sunti/shutterstock)

פחדים וחרדות: מדריך לטיפול עצמי בבית; מחלות נפש בראי היהדות: איזה סוגים יש למחלות נפש? והאם הן תורשתיות?

פחדים וחרדות: מדריך לטיפול עצמי בבית. (צילום: AndreyUG/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך