הרב יאשיהו פינטו: "מי שפוגע בהם העונש שלו איום ונורא"
(צילום: באדיבות המצלם)

יהדות

הרב יאשיהו פינטו: "מי שפוגע בהם העונש שלו איום ונורא"

"נשמות גבוהות שניתנו כפקדון": האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, מדריך הורים לילדים פגועים, על תפקידם , שליחותם, ודרך ההתמודדות. צפו

   
הרב יאשיהו פינטו: "מי שפוגע בהם העונש שלו איום ונורא"
(צילום: באדיבות המצלם)
אא
(צילום: באדיבות המצלם)

בשיעור מיוחד בעניני שו"ת, שמסר האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו, ענה הרב לשאלת הורים לילדים מיוחדים, שסיפרו על קשיי ההתמודדות שלהם.

בדבריו אמר הרב פינטו:  הורים שמתמודדים עם ילדים מיוחדים או עם ילדים שיש להם בעיות רפואיות גופניות או נפשיות, ההורים הללו צריכים לדעת שיש להם שכר עצום בשמיים שאין כדוגמתו.

אין לשער ולתאר את מה שיש להורים שמתמודדים עם ילדים מיוחדים ומתמודדים על הילדים במסירות נפש יש להם שכר "שעין לא ראתה אלוקים זולתך" , אין לתאר את השכר שיש לאותם הורים.

כל ילד מיוחד זה מלאך, זו נשמה גבוהה וגדולה שלא יכלה לבוא להתלבש לעולם מכוון שהעולם הזה הוא עולם של שקר ושל התמודדות אבל אותן נשמות חייבות להשלים את תיקונם בעולם הזה, אז אותם נשמות באות מלובשות בגוף שאינם יכולים לחטוא או לעשות דבר לא טוב ונשמתם נשארת טהורה וקדושה. נשמתם של ילדים אלו מרוממת מעם ומנותקת זה מלאכים, צריך להתנהג אליהם כמלאכים.

חלילה מי שפוגע בילדים כאלה עונשו איום ונורא, הגהינום כלה והעונש של אדם שפוגע בילדים כאלה לא כלה. אדם או הורים שלא מכבדים את הילדים הללו או חלילה מרימים יד על ילד כזה גהינום כלה ועונשו לא כלה. עם ילדים מיוחדים צריכים להתנהג ברגישות ובזהירות הגדולה ביותר.

אולם גם אם נולדו להורים ילד או ילדים כאלה לא ניתן לומר להפסיק את הילודה מכוון שאיננו יודעים אולי הילד אחריו יהיה ילד בריא, אדם לא יכול לעשות את חשבונותיו של הקב"ה.

כל זוג עליו להוריד לעולם נשמות גבוהות ,וכל ילד זה נשמה ודבר גדול,  צריך ללכת לשמוע דעה של רופא שמבין וללכת לעשות שאלת רב שיודע הלכה ויודע את הדברים ולא רב שאומר דברים ממקום של חשק או אינטרס למשהו אלא דעת תורה אמיתית על פי הלכה והתורה ולא דעת תורה של נביאי השקר של ימינו אלא דעת תורה אמיתית ביחד עם דעה של רופא ולקחת החלטה נכונה.

אדם שאומר שלא ילד ילדים כי נולדו לו ילדים מיוחדים זה פשע חמור שאין כדוגמתו. את ההחלטה כאמור יקבל בעזרת חוות דעת של רופא ורב שיש לו דעת תורה אמיתית בצורה נכונה ונבונה.

עוד כתבות שיעניינו אותך