תפילה תודה לבורא עולם: תפילת הודיה לבורא עולם
תפילה תודה לבורא עולם: תפילת הודיה לבורא עולם. (צילום: David Cohen 156/shutterstock)

תפילות

בכל רגע נתון: תפילת ההודיה לבורא עולם

ניסים, ברכות והשגחות פרטיות מלוות אותנו מדי יום גם מבלי שימת הלב שלנו, זו סיבה מספיק טובה להכיר תודה לבורא עולם שמושיע אותנו בכל רגע, אל תשכחו לומר את תפילת ההודיה

   
תפילה תודה לבורא עולם: תפילת הודיה לבורא עולם
תפילה תודה לבורא עולם: תפילת הודיה לבורא עולם. (צילום: David Cohen 156/shutterstock)
אא

תפילה תודה לבורא עולם: תפילת הודיה לבורא עולם; החכמה האמיתית בחיים היא לאסוף את הנקודות הטובות כצידה לדרך, את נקודות האור. יש לא מעט דברים בחיים שאפשר וצריך להודות עליהם, החל מהרגע שאנו פוקחים את העיניים. שום דבר לא מובן מאליו, אדם התעורר בבוקר לעוד יום בעולמו המופלא של ה' יתברך, הוא יכול לנשום, לדבר, לאכול, ללכת ולהתנייד ממקום למקום, לראות את היופי בעולם בעיניים, להריח את הטבע הנפלא שברא עבורנו אבא שבשמיים, לבלות בחיק משפחתנו.
תפילה תודה לבורא עולם: תפילת הודיה לבורא עולם. (צילום: Anton Jankovoy/shutterstock)

לא פעם אנחנו שוכחים ששום דבר איננו מובן מאליו ושוכחים להודות לקב"ה על כל הטוב והשפע בעולמו. אנשים "נתקעים" על דברים פעוטים בחיים, על דברים חסרי ערך ומשמעות שלא באמת יקדמו אותם ולא ייטיבו עימם.

אנחנו עסוקים בלהתלונן על מה שחסר לנו בחיים וזוכרים לקב"ה את הרגעים הפחות טובים, ולא את הדברים הטובים והחיוביים, ויש לא מעט. ישנם אנשים שחיים מהדברים הבסיסיים ביותר בחיים, אוכלים אוכל פשוט ולא נהנים ממותרות ומתענוגות ועדיין מאושרים בכל רמ"ח אבריהם כי הם מבינים מה חשוב באמת והיכן נמצא הערך האמיתי והמהות העצומה בחיים.

כשתשאל אנשים כאלו מה שלומם הם תמיד יענו בשמחה ויודו ויברכו את ה' יתברך על כל הטוב מפני שהם מעריכים את הטוב ומסתפקים במה שיש וקיים ולא במה שאין.

זה סוג האנשים שתמיד יודו וייקרו את המעט שיש בידיהם. לעומת זאת ישנם אנשים שנהנים מכל תענוגות העולם הזה, שלא חסר להם אמצעים כלכליים וסה"כ כלפי חוץ יש להם הכל והחיים שלהם נראים כל כך מושלמים ועדיין הם מתלוננים מפני שהם בוחרים להתמקד במה שחסר, הם לא מוקירים ולא מעריכים את מה שיש להם.

תפילה תודה לבורא עולם: תפילת הודיה לבורא עולם | ישנה מעלה גדולה להגיד את פרק ק' בשירה ובזמרה לה' יתברך, רואים ישועות גדולות - הרב ארוש והרב אלקיים:

אחים יקרים! הכל בעולם זה עניין של פרספקטיבה נכונה, של איך אנחנו בוחרים לראות את הדברים בחיים, אם אנחנו בוחרים להתמקד בטוב שקיים בחיינו (וקיים ללא הרף),או שמא אנו בוחרים להתמקד כל הזמן במה שחסר ולהעצים את זה. יש אפשרות להשתנות!

בחרו בתבונה והודו לה' על כל נפלאותיו עימנו בכל רגע נתון. שום דבר אינו מובן מאליו בעולם, אנשים מסוימים מוכנים לשלם הון בשביל בריאות, בשביל להצליח לראות אפילו פעם אחת, בשביל ללכת כמו שצריך ללא עזרה, בשביל לדבר באופן ברור ולהצליח לאכול. תודו לה' יתברך על הבית, על התפקוד, על הבריאות, על החיים. אין עוד מלבדו! תודה אבא!
תפילה תודה לבורא עולם: תפילת הודיה לבורא עולם. (צילום: Deer worawut/shutterstock)

תפילה תודה לבורא עולם: תפילת הודיה לבורא עולם | הרב יגאל כהן - אל תשכח להגיד תודה: 

תפילה תודה לבורא עולם: תפילת הודיה לבורא עולם. (צילום: David Cohen 156/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך