5 תמורת 5: "שנים רבות לא היו להם ילדים"; סיפור מימות השואה
(צילום: Yehuda Boltshauser/shutterstock)

השואה

5 תמורת 5: "שנים רבות לא היו להם ילדים"; סיפור מימות השואה

המשפחה שזכתה לחמישייה לאחר שנים רבות ללא ילדים. הרב יקיר בוטה בסיפור מדהים על כוחה של נתינה, צפו

   
5 תמורת 5: "שנים רבות לא היו להם ילדים"; סיפור מימות השואה
(צילום: Yehuda Boltshauser/shutterstock)
אא

מסופר על משפחת שפיצר שלא זכו לילדים במשך שנים רבות. הם ניסו הכל ובכל זאת לא הצליח להם להביא ילדים. כעבור שנים רבות הם זכו לחמישייה. זה משמח ומרגש אבל זה לא דבר פשוט לגדל חמישייה, המצב הכלכלי שלהם היה בכי רע והם הזדקקו מאוד לעזרה.

שמעה זו אישה אחת ממשפחת "גורדון" ותמכה במשפחה בצורה מדהימה. היא העניקה להם מתנה מכובדת ואז תמכה בהם באופן קבוע.

כעבור זמן מה היא החליטה להגיע לבקר ולראות באיזו משפחה מדובר. כשנכנסה לסלון ביתם של משפחת שפיצר היא הבחינה בתמונה גדולה בסלון ביתם והחלה לפתע לבכות. מסתבר שמי שהייתה בתמונה זו לא אחרת מאשר אימה היקרה של היולדת בבית משפחת שפיצר שלא הבינה מדוע בוכה גברת גורדון.

האישה לבית משפחת גורדון החלה לספר את סיפורה ואמרה בהתרגשות כי לפני שנים רבות הן היו רק בנות צעירות בשואה הנוראית, הן נלקחו למחנה ברגן בלזן, כשהגיעה העת להדליק נרות חנוכה הן מאוד רצו להדליק אך לא היו להן נרות, לשם כך הן הוציאו חוטים מהבגדים וליפפו אותם יחדיו על מנת ליצור פתילות.

במקום שמן הן השיגו מרגרינה שאותה הדביקו לפתילות אך כלי לשים את הפתילות המאולתרות לא היה בידיהן. הן החליטו להתגנב למטבח בשעת לילה מאוחרת ולקחת קליפות ביצים על מנת לאלתר כלי ורגע לפני שהן חזרו לצריף תפסו אותן השומרים הנאצים.
(צילום: wjarek/shutterstock)

הקצין הגרמני החליט כי כל חמשת הבנות שהיו שותפות למעשה יוצאו בבוקר שלמחרת להורג. הן לא ידעו מה לעשות וחשבו על מהלך בראשן.

במחנה הייתה בחורה יהודייה שנראתה טוב ושלטה בשפות רבות ועל כן זכתה לצריף משלה, בתמורה לעזרה בתרגום של מידע מהאויב לגרמנים.

הן החליטו לגשת לצריף של אותה אישה כשלפתע שמעו אותה מבעד לדלת שרה "מעוז צור ישועתי" ומדליקה נרות. הן סיפרו לה את שאירע וביקשו ממנה עזרה אך היא גערה בהן ושלחה אותן לדרכן.

יום למחרת, רגע לפני שהוציאו אותן להורג, כשחבלים רתומים לצווארן, הגיעה אותה אישה לדבר עם הקצין הגרמני ולפתע שוחררו אותן הנשים וניצלו.

אותה האישה הצילה את חייהן וגברת גורדון התרגשה מאוד שזו הפעם השנייה שהיא רואה את אותה האישה שהצילה את חייהן, כאן בתמונה בסלון ביתם של משפחת שפיצר.

היולדת התרגשה מאוד וסיפרה לגברת גורדון כי לילה לפני שילדה אמה הגיעה לה בחלום ואמרה לה: "בתי 5 תמורת 5" והיא לא הבינה את פירוש המשפט עד אותה העת. אמה התכוונה שבזכות אותן 5 בנות שהיא הצילה אז, כך נוצר חסד לאלפים וזכתה בתה שיעזרו גם לה עם חמשת ילדיה. בזכות הנתינה שלה. נזכה בע"ה שבורא עולם ייתן לנו בזכות הנתינה. חזק וברוך.
 

(צילום: Yehuda Boltshauser/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך