"אם היה מקווה כראוי - ה' לא מונע ממך את החסד": הרב שניר
הרב שניר גואטה

יהדות

"אם היה מקווה כראוי - ה' לא מונע ממך את החסד": הרב שניר

"אם היה מקווה כראוי - ה' לא מונע את החסד": תהיתם פעם מדוע אתם לא זוכים לקבל את כל הישועות להן אתם זקוקים? מה לא בסדר בתפילות שלכם? הרב שניר גואטה עונה על הכל ונותן את המתכון המושלם לשפע ולחסד.

   
"אם היה מקווה כראוי - ה' לא מונע ממך את החסד": הרב שניר
הרב שניר גואטה
אא
הרב שניר גואטה

אומר רבי יוסף אלבו שה' כל הזמן רוצה להיטיב עם האדם ולהעניק לא ללא הרף: פרנסה, בריאות, שמחה, ילדים, שלום בית, זיווג, שלווה וכו'. אם אדם לא זוכה לשפע ונמנע ממנו הטוב זה לא בגלל בורא עולם, אלא אך ורק בגלל האדם עצמו, שלא מקווה כראוי.

אנחנו נוטים לא מעט לזלזל בעצמנו ולהמעיט מערכנו. לדוגמה כאשר אנחנו אומרים לעצמנו: "אני לא צדיק במיוחד, אולי לא מגיע לי?", אומר רבי יוסף אלבו כי תקוות החסד - אדם המקווה באמת ובתמים לחסד ה' בלי שום ספק זה משובח ביותר, מה שהורס את זה ברוב המקרים היא העובדה שאדם לא מרגיש שמספיק מגיע לו ושהוא ראוי באמת לחסד הזה כי הוא לא נמצא במדרגה גבוהה מספיק על מנת שה' ישלח לו ישועה.

לא טוב לדבר או לחשוב כך על עצמנו ולהוריד מערכנו. ה' לא תולה את נתינת החסד שלו עבורנו ברמת הדרגה הרוחנית שלנו. חסד ה' נשפך כל העת.

אם אדם היה מקווה כראוי וחושב שמגיע לו אז ה' היה משפיע עליו בוודאות כי ה' הוא מקור כל הטוב והשפע ויש ביכולתו להעניק לנו כל הזמן ללא שום הגבלה.

"רוצה ה' את יראיו את המייחלים לחסדו" - ה' מחפש את כל מי שמייחל לחסדו באמת, מי שמבקש ממנו בקשות וחסדים בלי קשר לעשייה שלו ובלי קשר לכלום. לכן אחים יקרים תמיד תחשבו שאתם ראויים מספיק לחסדיו של ה', אל תורידו מערככם ותצפו לישועות ולברכות של ה' בלי קשר למה שאתם מקיימים או לא. שתזכו לכל הישועות ולחסדיו של ה' תמיד אמן.

עוד כתבות שיעניינו אותך