יהדות

נתן טיפ של 10,000 ש"ח לשליח פיצה

מה עשה בעל המפעל כשהתרגז ממש על אחד העובדים ואיך זה מתקשר לפרשת השבוע? הרב יהונתן ענבה עם הסיפור המלא

   
אא
אילוסטרציה (צילום: Fire-n/shutterstock)

בימים אלו כל אחד משתדל להתחזק כמה שיותר כדי להרבות את הזכויות של העם היהודי. חלקם מתחזקים בשמירת שבת וחלקם בשמירת מצוות. כל אחד מאיתנו צריך לעבוד על מידותיו ולהשתדל להתנהג לזולת טוב יותר ולהיות אדם טוב יותר. אחת המידות הקשות ביותר שכולנו מתמודדים איתה היא מידת הכעס, שחוזרת על עצמה יום ביומו.  

בפרשת השבוע אנחנו נחשפים לאיך הכעס יכול לקחת את האדם לא רק מהעולם הזה, אלא גם מהעולם הבא. עשו, בנו של יצחק אבינו, מגיע מהשדה והוא מאוד רעב. הוא רואה את אחיו יעקב מכין נזיד עדשים ומבקש ממנו לאכול ממנו. בתגובה משיב יעקב כי הוא מוכן למכור לו את נזיד העדשים בתנאי אחד: שייתן לו את הבכורה שלו. עשו כל כך רעב ורגוז שמסכים מתוך כעס למכור ליעקב את הבכורה. בסוף פרשת השבוע, כאשר יצחק אבינו נותן את הברכות ליעקב, אנחנו רואים שעשו מתחיל לצעוק ולהתרגז מדוע מכר את הבכורה שלו, את הברכות והשפע שלו, את עולם הבא שלו. כל זה מגיע מכוח הכעס. כשאדם כועס הוא לא שם לב איך הוא מתנהג ולא מבין מה הוא הולך להפסיד.  

לפני כמה שנים היה בעל מפעל גדול במרכז הארץ. אדם עשיר מאוד ומנופח בגאווה. כשנכנס למפעל החליט לפתע לעבור בין כל עובדי המפעל ולבדוק שכולם עובדים כמו שצריך. לפתע הבחין בבחור צעיר שעובר בין העובדים הרציניים השקועים בעבודתם ומסיח את דעתם באמצעות סיפור בדיחות. פנה אליו בעל המפעל ואמר לוף "אתה לא מתבייש? ככה באמצע יום עבודה אתה עומד פה כאילו בעל הבית לא נמצא? אתה מפוטר". הוציא בעל הבית 10,000 שקלים מהכיס ונתן לעובד בתמורה לעזיבתו המיידית. 

מה התגלגל הלאה אם אותו סכום הכסף? לחצו על הסרטון כדי לגלות  

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך