מה זה חלב הזהב? אתם חייבים לקרוא
קרדיט: canva

בריאות

את המשקה הזה אין הודי שלא מכיר, ויש לכך סיבה טובה

הרפואה המסורתית בהודו ממליצה לכל מי שרוצה להיות בריא לשתות את מה שמכונה 'חלב הזהב'. מה הוא מכיל? רכיב אחד שידוע ביתרונותיו הבריאותיים מזה אלפי שנים

   
מה זה חלב הזהב? אתם חייבים לקרוא
קרדיט: canva
אא

בהודו, אין אדם שלא מכיר את המשקה הזה, ואין אדם שלא צורך אותו - בדרך כלל בבוקר, לפני הקפה של הבוקר. 

בעוד שהעולם המערבי מעדיף את הקפה והתה, ההודים מעדיפים את המשקה הזה היות והוא מכיל עשרות נוגדי חמצון ואנתיאוקסידנטים וחומרים אחרים שחיוניים לבריאותנו. 

1. מגביר חסינות:

לכורכום יש תכונות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות חזקות, שיכולות לסייע בחיזוק המערכת החיסונית. צריכת חלב חם עם כורכום באופן קבוע יכולה לשפר את מנגנוני ההגנה הטבעיים של הגוף ולהגן מפני זיהומים ומחלות שונות.

2. מקל על העיכול:

כורכום שימש באופן מסורתי בהודו כדי לסייע לעיכול.

זה ממריץ את הייצור של אנזימי עיכול, מפחית נפיחות וגזים, ויכול לעזור להקל על הפרעות עיכול. שתיית חלב חם עם כורכום לאחר ארוחה יכולה לקדם עיכול טוב יותר ולמנוע אי נוחות במערכת העיכול.

3. תומך בבריאות המפרקים:

כורכום מכיל תרכובת בשם כורכומין, שהראתה פוטנציאל בהפחתת דלקת מפרקים והקלה על תסמיני דלקת פרקים.

חלב חם עם כורכום יכול לספק הקלה מרגיעה לכאבי מפרקים ונוקשות, מה שהופך אותו למועיל עבור אלו הסובלים מדלקת פרקים או בעיות אחרות הקשורות למפרקים.

4. משפר את איכות השינה:

חלב ידוע בתכונותיו משרות השינה בשל תכולת הטריפטופן שבו, חומצת אמינו המסייעת בייצור סרוטונין ומלטונין, ששניהם מקדמים הרפיה ושינה.

הוספת כורכום לחלב חם לא רק משפרת את טעמו אלא גם מספקת את ההשפעות המרגיעות שלו, ועוזרת לך להשיג שנת לילה נינוחה.

5. מקדם את בריאות העור:

כורכום ידוע בהשפעותיו המיטיבות על העור.

יש לו תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון שיכולות לסייע בהפחתת אקנה, כתמים ומחלות עור אחרות. שתיית חלב חם עם כורכום יכולה לשפר את בריאות העור הכללית ולהעניק לך זוהר טבעי.

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך