יהדות

הרב גרוסמן בהודעה חריגה: "כנראה שאין ברירה, צריכים לעשות"

"כל אדם צריך מוטיבציה": הרב יצחק דוד גרוסמן שליט"א עם התרומה הגדולה שנוכל לתרום למאמץ המלחמתי וללוחמינו בעורף ומה המצרך החשוב ביותר דווקא בימים קשים אלו? צפו

   
אא
צילום: ערוץ 2000

הימים אינם פשוטים כלל לעם ישראל. המלחמה מול חמאס הרצחניים מעמיקה ומתרחבת ולוחמי צה"ל ממשיכים בכל הכוח ועם ערמות של מורל ואמונה, לחרף נפשם ימים כלילות עבור ביטחון עם ישראל והשבת השט לערינו, תוך שבמקביל אנחנו סופגים לצערנו לא מעט אבדות של נשמות גיבורים יקרות שכבר אינם. כיצד נוכל לתרום למאמץ המלחמתי של צה"ל? הרב יצחק דוד גרוסמן שליט"א מסביר: "אנחנו כל רגע ורגע צריכים רחמי שמים לאור מה שקרה, וכולנו יודעים מה שקרה. כנראה שאין ברירה, צריכים לקיים את "תמחה את זכר עמלק מתחת לשמים", "לא תשכח", ולמחיית עמלק הזו צריך הרבה רחמי שמים, שגבר ישראל, כמו שכתוב במלחמת עמלק, שמשה רבנו הרים את ידיו וכאשר עשה זאת "וגבר ישראל", שואלת הגמרא: וכי ידיו של משה עושות מלחמה? אלא שהכוונה היא שהרימו עיניים לשמים. יש כאן מלחמה פיזית, שהחיילים שביקרתי אותם ממש לאלפים, מחיל האוויר, צנחנים, חיל רגלים, גולני, כל הקבוצות כולן במתח, מוכנים ומזומנים לקיים את המצווה של מחיית עמלק. התפקיד שלנו לעודד אותם ולהרים עיניים לשמים, כדי שגם הם ירימו את עיניהם לשמים, וזו העבודה." 

"היינו בחיל האוויר. לראות טייסים שעובדים 20 שעות ביום, טסים לעזה, מורידים דברים וחוזרים בחזרה למלא את המטוסים בפצצות. בין גברא לגברא רואים את הרב מנשק ומחבק אותם, רואים את החבר'ה שמגיעים לתת להם שי וקצת לשמח אותם, שנותנים להם מילים וחיזוק, זה נותן להם מוטיבציה. כל בן אדם צריך מוטיבציה. אנחנו צריכים להכניס בחיילים אמונה. התורה אומרת לנו שכאשר החיילים יוצאים לקרב, הכהן הגדול מדבר לפניהם. בתורה כתוב "שמע ישראל אתם יוצאים היום למלחמה על אויביכם" - רש"י, שהוא בד"כ פרשן רק של המילים, פה הוא דרשן ואומר שבזכות שעם ישראל יגידו "שמע ישראל", הם יצליחו במלחמה. התפקיד שלנו, של עם ישראל, הוא לשלב את הפיזי (המלחמה), עם הרוחני - האמונה."  

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך