סימני ביאת המשיח בגמרא: 3 סימנים לביאת המשיח
סימני ביאת המשיח בגמרא: 3 סימנים לביאת המשיח. (צילום: RikoBest/shutterstock)

אחרית הימים

"השלטון יקרוס כמו מגדל קלפים": סימנים לביאת משיח

כולנו מחכים לגאולה שלמה. אנחנו בעיצומה של תקופה לא פשוטה בימים של חבלי משיח, מה עלינו לעשות בנידון? וכיצד נדע מתי מגיע המשיח?

   
סימני ביאת המשיח בגמרא: 3 סימנים לביאת המשיח
סימני ביאת המשיח בגמרא: 3 סימנים לביאת המשיח. (צילום: RikoBest/shutterstock)
אא

סימני ביאת המשיח בגמרא: 3 סימנים לביאת המשיח; אנו נמצאים בדור של חבלי משיח, חז"ל נתנו לנו סימנים לכך וה' יתברך רוצה להעביר לנו מסר חשוב ביותר, שחייבים להזדרז בתשובה. במציאות שלנו ניתן לראות באופן מדויק את מה שכתוב בספרי הקודש.

במסכת סנהדרין מסופר כי תלמידיו של רבי יוסף בן קיסמא שאלו אותו מתי משיח יגיע, השיב להם כי הוא חושש שמא יבקשו ממנו מס' סימן גם לאחר שייתן להם את סימן אחד, תלמידיו הרגיעו אותו שלא יבקשו ממנו סימן נוסף. אמר להם רבי יוסף שהסימן לבואו של המשיח ולגאולה, יהיה כאשר ייפול השער שוב ושוב ולא יספיקו לבנותו עד שבן דוד בא, כלומר בכל פעם שיתחילו לבנות את השער, הוא ייפול.
סימני ביאת המשיח בגמרא: 3 סימנים לביאת המשיח. (צילום: Sean Nel/shutterstock)

נשאלת השאלה באיזה שער מדובר? רש"י מסביר כי יש כמה פירושים לאותו השער, הפירוש הראשון ששער הכוונה לאיטליה שצריכה ליפול, הפירוש השני לשער זה ראשי תיבות של "שלטון ערב רב" - בדור האחרון הערב רב ישלטו בהכל וכשיגיע משיח צדקנו השלטון שלהם עתיד ליפול. פירוש נוסף לשער - אותיות רשע, תהיה מלכות זולה ורחוקה מה' בישראל, לא בדרך הישר ולא ע"פ התורה ומלכות כזו נקראת "מלכות הרשעה".

סימנים נוספים לגאולה הם:
1) משיח יגיע בהיסח הדעת, מבלי שנשים לב.
2) המשיח יגיע כאשר חברות ענק ומונופולים יפשטו את הרגל ויהיו בקריסה ולא תישאר פרוטה בכיס.

אחים יקרים! ה' יתברך הוא אב הרחמים והוא רוצה אותנו קרובים אליו, הוא רוצה את התשובה שלנו באמת ובתמים. בורא עולם חפץ להיטיב עמנו בכל רגע נתון ולנהוג בנו ברחמים אינסופיים וחובה עלינו לפקוח את העיניים ולא להתעלם מכל הסימנים, להתעורר ולשוב אל אבא שבשמים מתוך אהבה ורצון אמיתי לעשות תיקון נשמה פה בעולם.

בואו ביחד נתפוס את ההזדמנות הזו בשתי ידיים על מנת שנוכל לזכות בגאולה שלמה ונהיה זכאים להתעורר בתחיית המתים אמן כן יהי רצון.
סימני ביאת המשיח בגמרא: 3 סימנים לביאת המשיח. (צילום: John Theodor/shutterstock)

סימני ביאת המשיח בגמרא: 3 סימנים לביאת המשיח; סימנים לביאת המשיח - הרב רפאל אוחיון:

סימני ביאת המשיח בגמרא: 3 סימנים לביאת המשיח. (צילום: RikoBest/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך