מה היה סופו של האופנוען שנהג להפריע לדרשה של מרן?
(צילום: kaetana/shutterstock)

גדולי ישראל

מה היה סופו של האופנוען שנהג להפריע לדרשה של מרן?

בכל יום שבת הרב עובדיה יוסף זצ"ל היה נוהג לדרוש בישיבת 'פורת יוסף'. בעת דרשתו של הרב היה בחור שהיה משמיע קולות עזים מהאופנוע שלו בעת הדרשה של מרן, ומה היה סופו?

   
מה היה סופו של האופנוען שנהג להפריע לדרשה של מרן?
(צילום: kaetana/shutterstock)
אא

מצמרר: מה קרה לבעל האופנוע שנסע בשבת בעת דרשתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל?

זה קרה בישיבת "פורת יוסף" באולם הגדול מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל דרש בענייני פרשת השבוע, באופן 'מתובל' את המעשיות ואת המשלים כמתוקים מדבש.

והנה היה יהודי שהיה לו אופנוע מסוג 'טוסטוס', בעת נסיעתו היה משמיע קולות רמים במיוחד! הבעיה היא שזה היה התחביב שלו להשמיע ולהרעיש למתפללים וללומדים, עד שהחליטו לשים סוף למעשיו - הגיע הגבאי וביקש שיסע במקום אחר! משפט זה עורר ויכוח וללא שום פתרון, וכך בכל שבת היה נוהג האופנוען להשמיע רעשים באמצע הדרשה, והנה באחת מהשבתות ראה בעל האופנוע התקהלות גדולה מחוץ לישיבה חשב שזו חתונה, שאל את הסובבים ואמרו כולם: "הנך מוזמן לאולם הגדול" ואז קרה הדבר הבא...

הוא שמע את אמצע הדרשה של מרן עובדיה יוסף זצוק"ל, המתובלת עם משלים נפלאים והוקסם מדמותו! 'מילים היוצאות מן הלב חודרות אל הלב'.

הבחור אהב את המוסר, המשל והנמשל.

הוא שאל על שעות השיעורים, והנה בכל שבת בשבתו הקדים להיות מעשרה ראשונים לשמוע את הדרשה מתחילתה ועד סופה.

אחים יקרים ואהובים, באותה שבת הוא לא לקח את האופנוע.

העיד מרן זצוק"ל: נגשתי אל בעל האופנוע, לא דיברתי איתו על שבת, אבל הוא מעצמו הבין שזה לא מתאים לנהוג כך בשבת...

שבת בבוקר מרן עובדיה זצוק"ל הבחין שבידו טלית, והתבייש כי כולם מכירים אותו בגלל קולות האופנוע שהיה מרעיש איתם בכל שבת, והנה הלך והגיע לרחוב 'מחניים' בבית כנסת והתפלל שם לבדו.

שבת ואחרי כן עוד שבת... עד ששמר שבת מלאה, עזב את דרכו, הפסיק לחלל שבת, והגיע לדרשה הקבועה של מרן עובדיה זצוק"ל, עד שהניצוץ הקדוש שלו בער בו וחזר בתשובה שלמה.

תוך פחות משנה התחתן עם בת ישראל חרדית! והיא חיזקה אותו יותר, ושניהם זכו לבנים ולבני בנים צדיקים, כולם בני ישיבות 'בן פורת יוסף'.

אחיי ורעיי, העיד מרן עובדיה יוסף זצוק"ל על יהודי שפעם אחת שמע דרשה, הקים בית של תורה כדרכו של מרן, והרב עובדיה יוסף זצוק"ל השפיע על בעל אופנוע שחזר בתשובה מדרשה אחת בלבד, הוקם בית של תורה לדורות (באדיבות מחבר הספר 'מעדני המלך').

מכאן רואים, אחים יקרים ואהובים,
כי מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל מעבר לכך שכתב 54 ספרים לזכות את עם ישראל, ועוד כתבי יד שהותיר ויראו אור בקרוב בס"ד.

הוא כיתת את רגליו בכל אתר ואתר בארץ ובעולם כדי לקרב את הלבבות לאבינו שבשמיים לתשובה שלמה מאהבה וכל זה בזכות דבר אחד "ניצול הזמן", בכל רגע בחייו. הוא היה למען תורתנו הקדושה ' כי היא חייך ואורך ימיך', ולמען קירוב הגאולה במהרה בימינו אמן.
הצב"י ארז קדוסי.מה היה סופו של האופנוען שנהג להפריע לדרשה של מרן?

תודה לזמר השיר המרגש של אמיר אליהו למרן זצ"ל:

(צילום: kaetana/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך