קרדיט: canva

יהדות

מצמרר: זה מה שאמר האדמו"ר להורי הפעוטה שנפטרה משרוך

"הקב"ה רצה לקחת קורבן כדי לעורר את העם, והוא בחר בכם מאחר שהקב"ה יודע שאתם לא תתרעמו על מידותיו ולא תשאלו שאלות": הדברים המצמררים של האדמו"ר למשפחת הפעוטה שנפטרה ז"ל

   
קרדיט: canva
אא

פעוטה בשם אדל אסולין נפטרה במעון בקריית גת, משרוך שנכרך סביב צווארה. במהלך השבעה הופתעה המשפחה לקבל את פניו של האדמו"ר מקרעטשניף, שסר אל ביתם כדי להביע את תנחומיו על הטרגדיה הנוראית שפקדה אותם. אלא שבמקום לדבר עמם, האדמו"ר כתב את דברי התנחומים שהתכוון לומר להם באמצעות מכתב שאותו העניק למשפחה ר' חיים שלום דייטש חתנו. 

הסיבה שהרב העניק להם מכתב ולא אמר את הדברים בעצמו היא ניתוח שעבר במיתרי קולו. 

ר' דייטש, שהקריא את המכתב של האדמו"ר, גרם לכל הנוכחים במקום להשתנק. במכתב כתב האדמו"ר כך: "למשפחת אסולין החשובה. אשריכם שהקב"ה מאמין בכם, ואתם נחשבים אצלו כקרובים כמואמר הפסוק 'בקרוביי אקדש, ועל פני כל העם אכבד' ורש"י מפרשת 'היכן דבר ונועדתי שמה לבני ישראל ונקדש בכבודי - אל תקרי בכבודי אלא במכובדי', ועוד ברש"י 'בקרובי בבחירי', והכלי יקר מפרש: 'ואין זה כי אם בקרובי השי"ת כי כל הקרב ביותר אל השי"ת, ממנו ילמדו כל הפחותים מערכו, קל וחומר לומר אם אש אחזה בלחים מה יעשו קוצים יבשים כסוחים, ואז יקחו כולם מוסר וזהו כבודו של השם יתברך על פני כל העם'".

וביאר: "הקב"ה רצה לקחת קורבן כדי לעורר את העם, והוא בחר בכם מאחר שהקב"ה יודע שאתם לא תתרעמו על מידותיו ולא תשאלו שאלות, אלא תקבלו את הכל באהבה גמורה. זה הסימן שהקב"ה מאמין בכם, ואתם קרובים אליו ביותר. ויהי רצון שמהיום והלאה לא תדעו יותר מצער, והמקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים, ולא תוסיפו לדאבה עוד אמן כן יהי רצון".

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך