החלום שמסעיר את המגזר
קרדיט: canva

מיסטיקה וקבלה

מצמרר: הרב בא בחלום פעמיים, והאיש ניצל מהטבח הנוראי

הסיפור שמרעיש את המגזר החרדי: תלמיד ראה את רבו בחלום כשהוא סוטר על פניו ומזהירו שיברח מיישוב בעוטף עזה. התלמיד עשה כמו שציווהו רבו ובאופן הזוי למדי - זה הציל את חייו

   
החלום שמסעיר את המגזר
קרדיט: canva
אא

הסיפור הזה היכה גלים בימים האחרונים, ואין ספק שמדובר באחד הסיפורים היותר מרגשים שנתקלנו בהם. מדובר בסיפור שהתפרסם בקובץ הלכתי, ולמעשה הובא לשאלה בפני הרב הפוסק יצחק זילברשטיין הי"ו. 

בחור שגר באחד מיישובי העוטף וחזר בתשובה, התלבט במשך שנים האם לעזוב את מקומו בשל סכנת הסמיכות לעזה. אותו בחור נועץ עם רבו האם כדאי לעזוב את מקומו הנוכחי, אך להפתעתו הרב יעץ לו להמשיך לגור במקום עם אשתו וילדיו - אלא שבליל שמחת תורה, הרב, שנפטר לפני כמה שנים, בא בחלום אל תלמידו. 

לדברי התלמיד, הוא ידע שהחלומות שווא ידברו והמשיך לישון, אלא שלמרבה ההפתעה, הרב בא שנית בחלום, תוך שהוא צועק עליו וחונק אותו בגרונות בצורה שהעירה אותו בבהלה משנתו. התלמיד סיפר לרב זילברשטיין כי בחלום הוא ממש הרגיש את לפיתתו החזקה על הרב על גרונו, ושמע את צעקתו של הרב שאומר לו: 'תקום מיד ותעזוב את הבית שלך עכשיו. זה מקום סכנה'.

למרות שהיה זה בשבת, הבחור החליט להבין את המסר שנשלח אליו משמיים, ומבלי להתעכב עוד - סיפר לאשתו את החלום והם עזבו את היישוב ביחד עם ילדיהם, בלילה. שעות ספורות לאחר מכן החל הטבח הנוראי ביישובי העוטף, והיהודי הבין שחלם חלום אמת ושרבו למעשה הציל אותו. נפלאות הבורא, כבר אמרנו?

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך