לצד מכונות ההנשמה: אלון פז אשר מוגבל בגופו מניח תפילין
אלון פז שיחי’

רץ בוואטסאפ

לצד מכונות ההנשמה: אלון פז אשר מוגבל בגופו מניח תפילין

אלון פז בפוסט מרגש מסביר לציבור מה החשיבות של הנחת התפילין ואיך הוא כשהוא משותק ומונשם מקפיד להניח בכל יום ומדוע הוא לא מפספס את המצווה היקרה הזאת. צפו

   
לצד מכונות ההנשמה: אלון פז אשר מוגבל בגופו מניח תפילין
אלון פז שיחי’
אא
אלון פז שיחי’

כך אלון פז כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "וקשרתם לאות על ידך והיו לטוטפות בין עינייך"

מצוות הנחת תפילין, המצווה החביבה על בורא עולם, מצווה דרכה הקב"ה זיכה אותנו בשכר עצום.

דבר רוחני ועצום המחבר בין שמיים לארץ, בינינו לאבא שבשמיים, קשר עמוק וחזק, קשר בין אב לילדיו בו אנו זוכרים כמה גדול הוא הבורא שביד חזקה הוציא אותנו מארץ מצריים, עושה ניסים ונפלאות.

פעולת הנחת תפילין נעשית בדקות ספורות שהן לא לוקח זמן רב. מניחים על היד ועל הראש, מברכים עליהם ואומרים "שמע ישראל..." ובזאת יצאת ידי חובה. מצווה מן התורה שכל בן ישראל אשר מגיע לגיל מצוות (13) מצווה בחיבור הזה בינו לבין בוראו.

אני אלון פז, אדם משותק ומונשם, על פי כל הדעות למעשה פטור מהמצווה הזאת בגלל מצבי הנוכחי, ולמרות זאת אני עם כל הקושי לא מוותר ומשתדל להניח תפילין בכל יום.

אני אומנם לא מסוגל לעשות זאת בעצמי ונזקק לעזרה, לכן מגיע אליי מורי ורבי אבורוס אברהם היקר בין כל עיסוקיו הרבים כמעט יום יום במהלך יותר מ- 11 שנה, מניח את כל עיסוקיו בצד ומגיע אליי לבי"ח, כדי שלא אפספס את המצווה העצומה הזו, ובנוסף ללמוד איתי שיעורי תורה מחכימים ועוצמתיים שמשאירים בי חותם בעלי ערך שמעשירים אותי ומוסיפים בי חיות.

 ובהזדמנות זו אני מודה לו על כך בכל לבבי ונפשי.

אני יודע עד כמה זה חשוב להניח תפילין בכל יום ומודה לבורא עולם שמזכה אותי להניח תפילין, זה לא מובן מאליו.

אם אני עושה את זה למרות הכל וכל הקושי, טורח ומטריח אחרים לשם המצווה הזו, כי אני לא יכול לבד אז אלו שבינינו שלא מניחים תפילין צריכים לראות ולקחת דוגמה - לא להתעצל ולהניח בעצמכם ולמענכם. 

לקום בבוקר, לומר מודה אני, לנטול ידיים, תפילת שחרית, להניח תפילין ולומר "שמע ישראל..." כמו שאני עושה, זה מעניק לי תחושה של קדושה. קרבת השם אליי ואני אליו.

אם אני עושה את זה על אף שאני אנוס ופטור, אתם בטח ובטח שיכולים לעשות זאת בקלות ובצורה הכי טובה, לקדש את גופכם ונשמתכם ולקדש שם שמיים.

אתם לא מבינים כמה שכר מקבלים בכל יום ויום רק על הנחת תפילין. אם אני מניח במצבי, אז גם אתם (מי ש שעדיין לא) יכולים גם ובקלות.

שתזכו בחזרה בתשובה שלמה, עבודת השם וקיום מצוותיו, שפה ואורה גדולה לכולנו, שנזכה לגאולה במהרה, לביאת משיח צדקנו ובבניית בית המקדש, אמן ואמן.

שנעשה ונצליח,
אלון פז.

עוד כתבות שיעניינו אותך