יותר מ-1,000 עליות לתורה: הסגולה שמכריעה את הכף
(צילום: John Theodor/shutterstock)

לקראת שבת

יותר מ-1,000 עליות לתורה: הסגולה שמכריעה את הכף

"הסוד הגדול הזה מובא מהרב סלמן מוצפי אשר שמע אותו מפיו של הבן איש חי וכן רבי יהודה פתיה", הסגולה שעוקפת 1,000 עליות שישי לתורה, שהיא העלייה החשובה ביותר מכל שאר השבוע.

   
יותר מ-1,000 עליות לתורה: הסגולה שמכריעה את הכף
(צילום: John Theodor/shutterstock)
אא
(צילום: John Theodor/shutterstock)

לא פעם הבית חשוך ומלא בעיכובים, בויכוחים, בצרות, בעצבות, בדיכאון, במרה שחורה ובתחושת מועקה. כיצד תוכלו למשוך שמחה אמיתית וגדולה אליכם הביתה?

ידוע שיש זמנים מסוימים שבכוחם למשוך ולהשפיע על האדם אור. למשל: באותו הרגע של פתיחת ההיכל שהוא רגע עוצמתי, בו מומלץ לבקש את כל הבקשות מפני שהוא זמן המסוגל לישועות גדולות.

וכן זמן הדלקת נרות שבת שהוא מיוחד במינו. כמו כן גם זמן הגבהת ספר התורה היא עת רצון אדירה ומי שמגביה את ספר התורה יש לו שכר גבוה יותר ממי שעלה לתורה. הסוד המסוגל למשוך אור לבית נאמר בשם הרב סלמן מוצפי זצוק"ל שאותו שמע מפי ה"בן איש חי" ורבי יהודה פתיה זצ"ל.

החידוש העצום הזה מופיע בספר "בית לחם יהודה" מסתמן כי מדובר בזימון על הכוס בסוף ברכת המזון. לכן, כל מי שרוצה לזכות לישועות גדולות יקפיד בסוף ברכת המזון לעשות זימון.

אופן עשיית זימון: את הזימון ניתן לעשות רק אם ישנם שלושה או עשרה גברים סביב השולחן.

בסוף ברכת המזון ייקח כוס נקייה ולא פגומה וימלא ברביעית יין. מדוע דווקא כוס יין? כי יין מושך שמחה.

ירים את הכוס ויברך: "כוס ישועות אשא ובשם ה' אקרא. סברי מרנן" (כולם עונים לחיים) וממשיך ומברך "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם בורא פרי הגפן".

המעלה של כוס הזימון היא שגדולה היא יותר מ-1000 עליות שישי לתורה. ע"פ האר"י הקדוש עליית שישי לתורה היא העלייה הקדושה והחשובה ביותר במשך השבוע. ולכן אצל התימנים נותנים לילד לעלות בעליית שישי לתורה כי הוא עדיין לא פגם ביסוד ובברית, הוא תמים וטהור.

מי שזוכה לעשות זימון בכוונה, זוכה לשכר יותר גבוה מאדם שיעלה לתורה 1,000 פעמים. תעשו זאת ותראו ישועות גדולות. בהצלחה.

עוד כתבות שיעניינו אותך