הרב ליאור גלזר במקבץ בדיחות קורעות: "מקבל על עצמי"

יהדות

הרב ליאור גלזר במקבץ בדיחות קורעות: "מקבל על עצמי"

הרב ליאור גלזר במקבץ בדיחות קורעות עם מסר חזק על כל מיני אנשים שנוטים לקבל על עצמם קבלות כאלו ואחרות, צפו בתכניתו "אורות גבוהים" בימי א' ב-19:00

   
הרב ליאור גלזר במקבץ בדיחות קורעות: "מקבל על עצמי"
אא

מסופר על אדם קמצן מאין כמותו שהלך יום אחד עם אשתו לטייל כשלפתע הריחה האישה ריח של שווארמה והתפעלה מאוד. אמר לה הקמצן: "בואי נשמה מגיע לך עוד סיבוב, עליי"

                 ***

במקרה אחר חלמה אשתו שקנה לה זוג עגילים מהממים! היא רצה לספר לו את החלום בהתלהבות ובתגובה הוא ענה: "בחלום הבא אם תתנהגי יפה, אקנה לך גם שרשרת".

                 ***

יום אחד אשתו שלחה אותו לטיפת חלב עם הילד. פתאום חזר הבעל עם עגלה לא שלהם ובה ילד של מישהו אחר. הביטה בו המומה אשתו ושאלה: "איפה הילד שלנו?"

ענה לה הבעל: "עזבי ת'ילד, תראי את העגלה שהבאתי לנו איזו יוקרתית, בחיים לא היתה לנו כזו!"

                 ***

יום אחד הלך אותו איש ל"כלבו שלום" לתקן דוד על הגג. בטעות הוא דרך על בלטה לא נכונה ופתאום הוא קולט שהוא באוויר. הוא מתחיל להתחנן אל ה' שיעזור לו ומבטיח לעשות "הוראות קבע" לכל מי שרק אפשר העיקר שיינצל. ה' שמע תפילתו - הוא נתקל בבלונים שהתעופפו באוויר ונעצר. מיד איך שנרגע מהכל אמר: "בואנ'ה, כשאני באוויר אני מדבר שטויות בשפע..."

                 ***

רגע של רצינות:
ככה נראות ה"קבלות" וההבטחות שלנו לקב"ה לא מעט פעמים וזה עגום. אנחנו חייבים להשתדל כמה שאפשר לעמוד ב"קבלות" שלנו ולא להפר את הבטחותינו בדיוק כמו שה' יתברך דואג לעשות לנו ניסים והשגחות פרטיות מדי יום ביומו. אל תהיה קמצן עם ה' אלוקיך. בואו לא נהיה כפויי טובה. שתחייכו תמיד.

עוד כתבות שיעניינו אותך