הרב בן לולו מנפץ מוסכמות: "לא חוזרים בתשובה משיעור אחד"
הרב משה בן לולו

יהדות

הרב בן לולו מנפץ מוסכמות: "לא חוזרים בתשובה משיעור אחד"

הרב משה בן לולו על המגמה המתמשכת בנושא שיעורי התורה וחוסר ההתמדה של הנוער והמבוגרים כאחד: "אין דבר כזה הייתי בשיעור, שמתי ציצית נהייתי צדיק!". צפו ברב משה בן לולו שובר את כל הסטיגמות

   
הרב בן לולו מנפץ מוסכמות: "לא חוזרים בתשובה משיעור אחד"
הרב משה בן לולו
אא
הרב משה בן לולו

הדרך אל התשובה האמיתית רצופה בכוונות טובות, אך לפעמים הן פשוט לא מספיקות. אדם חייב בחייו ליצור לעצמו סדר יום, דרך חיובית, מסלול "בונה" בו יוכל לצעוד בדרך אל היעד הנכסף. דבר ראשון שצריך זה לעשות לך רב - מקור אמיתי ממנו תוכל להיות מושפע, להפוך ל"כלי קיבול" לדברי תורה זכים. אם אין תורה אין כלום! התורה היא ספר ההוראות מדויק ונכון ביותר עבור כל אדם בכל עת.

כל הרצון הטוב ו"השושלת המשפחתית הקדושה" היא כאין וכאפס אם אדם לא יישב וילמד תורה. זה לא מספיק לרצות! אדם חייב להיות בעשייה ממשית ובלימוד כל חייו. מה טוב הדבר כשזוכים אנו בחיינו ל"צינור נפשי" אמיתי המדריך אותנו ופוקח את עינינו. מספיק שנשב שעה ביום ללמוד בקביעות, כמה דקות של מוסר, דף יומי, שמיעת שיעור - גם במדיה החברתית, כיום לא חסרות דרכים בכדי להתחבר אל התורה שהיא לב ליבה של כל העניינים בעולם.

התמדה היא מילת המפתח להצלחה בחיים! אם נשים על עצמנו ציצית וכיפה זה לא מספיק. זה לא נקרא חזרה בתשובה אמיתית. תשובה אמיתית היא עבודה יומיומית בלתי נדלית כמו כל גמילה, רק שפה הקב"ה נותן סיעתא דשמיא.

אנשים מצליחים "לעלות על הגל" בשנים הראשונות, חוזרים בתשובה, נכנסים ל"אורות" והכל הולך להם טוב, פתאום טיפה "מכבים" להם את האור והם נשברים ועוזבים.

לעומת זאת בחסדי ה' ישנם עשרות אלפים של בעלי תשובה שנלחמו מלחמה אמיתית, מלחמת הישרדות על הדרך בה הם בחרו - בכל מצב נתון. נלחמו בעבודה יומיומית על עצמם, על הבית שלהם ועל חינוך הילדים שלהם על הצד הטוב ביותר. הם לא ויתרו. שם המשחק הוא עקביות.

גם כשלא הכל קל, גם כשלא הכל זורם על מי מנוחות ואולי אפילו דווקא אז, גם כשמתחשק להרים ידיים וללכת. זו עבודה קשה ומאתגרת אבל בסופו של דבר היא כל כך משתלמת לאדם, כי רק בתורה נמצאות התשובות להכל ורק היא תוביל את האדם לשלווה פנימית אמיתית ולחיים טובים, מאושרים ומספקים.

 הרגילו את עצמכם להיות עמלים. האות ע' במילה עמלים מסמלת את המילה "עבודה", אם נוריד אותה נשאר רק עם המילה "מלים", אם אדם מוותר על עבודה קשה בחייו למען התורה הקדושה, אזי הוא נשאר רק עם המילים - שהן חסרות משמעות וסופן להיעלם ולהתפוגג ללא עשייה. המעשים והעבודה זה מה שקובע. לא מספיקות המילים וההבטחות. פחות דיבורים, יותר מעשים. בהצלחה.

עוד כתבות שיעניינו אותך