סגולה לזיווג - סגולה בדוקה לזיווג
סגולה לזיווג - סגולה בדוקה לזיווג. (צילום: Flik47/shutterstock)

סגולות

אישה בת 32 התחתנה: רק לאחר שאמה סלחה לשידוך

ניגשה לרב בחורה בת 32, חכמה ואהובה על הבריות. בשנה שעברה כמעט סגרה וורט, אבל ברגע האחרון - הכל ירד לטמיון. "אני לא סולחת למשודך שפגע בבת שלי"

הרב מנחם וייס   
סגולה לזיווג - סגולה בדוקה לזיווג
סגולה לזיווג - סגולה בדוקה לזיווג. (צילום: Flik47/shutterstock)
אא

סגולה לזיווג - סגולה בדוקה לזיווג:

איזו התמודדות קשה לכל הבחורים והבחורות שעוברים ניסיונות רבים בשידוכים. כמה מתסכל לדעת שהשעון מתקתק, הזמן עובר ועדיין לא מצליחים למצוא את החיבור שישלים אותנו. חווית הדחייה הנוראית וכמות הפעמים שאותם צעירים שומעים את המילה "לא". כמה צער וכאב עד שמוצאים את המיוחל או המיוחלת בעבורם.

מובא בשם הבעש"ט הקדוש, שאדם הנמצא בתהליך של חיפוש אחר בן זוג חייב להתנהל באמונה חזקה ומצד אחד לעשות את ההשתדלות להכיר, לצאת, למצוא חן ולהשאיר רושם טוב, לדבר בפתיחות וברוחב לב. אך מצד שני לדעת בידיעה גמורה ושלמה שהכל הוא מאת ה' יתברך, הכל בידיו והוא קובע מה נכון וטוב לנו ומה פחות. צריכים להבין שאם השידוך לא הצליח זה לא בהכרח מפאת שמשהו בנו לא בסדר, זה לא מפני ששיווקנו את עצמנו באופן שגוי, אלא כל זה בגלל שזו החלטת הבורא יתברך - בין הנפשות האלו לא צריך להיות חיבור אמיתי וטהור כי הם לא המיועדים זה לזו. הגמרא אומרת "מה' אישה לאיש, מן התורה, מן הנביאים ומן הכתובים".

לא פעם זוגות יוצאים והכל הולך חלק בפגישות הראשונות והשידוך כמעט עומד להסגר ופתאום ברגע האחרון אחד הצדדים משנה דעתו ומחליט להיפרד ולהמשיך הלאה. הצד המעוניין בשידוך נותר עם אכזבה עצומה ותחושת כעס, תסכול ולעיתים גם טינה מסויימת והקפדה (לא תמיד בכוונה),על הצד שבחר להמשיך הלאה.

סגולה לזיווג - סגולה בדוקה לזיווג:
אומר הבעש"ט שחייבים מאוד להיזהר ולדקדק לא להקפיד על אף אדם בשום מצב כי לפעמים דווקא זה ה"עקב אכילס" שלנו, נקודת התורפה שלנו הגורמת לעיכוב בשידוך המתאים משורש נשמתנו.

באחת מן ההרצאות שלי ניגשה אליי בחורה צעירה בת 32 וטענה כי על אף מאמציה הרבים, קשה לה מאוד בשידוכים וכלום לא הולך. היא הוסיפה שבשנה האחרונה היא לא נפגשה וכמעט לא יצאה לשידוכים. שאלתי אותה מה היה לפני השנה הזו והיא סיפרה שיצאה עם בחור וכמעט סגרה שידוך וממש ברגע האחרון הכל ירד לטמיון כי כנראה שהיא לא מצאה חן ממש בעיניי אמו. מיד שאלתי אותה אם היא סלחה לו באמת, והיא השיבה כי סלחה לו למרות שהיה לה מאוד קשה לקבל זאת. בשלב הזה נכנסה אימא שלה לשיחה ואמרה שהבת אומנם סלחה, אך היא כאימא לא הצליחה לסלוח לאותו בחור על ש"משך" הרבה זמן עם בתה ופגע בה. כמובן שהסברתי לאימא את חשיבות המחילה וכמה שאסור לשמור טינה ולהקפיד.

לפי הבעש"ט ברגע שאדם מקפיד, זה בבחינת שהוא תופס את ה"בעלות" על השידוך שלו ולא מאמין באמת שה' מזווג זיווגים אלא בטוח שהשידוך שלו תלוי בו וזה מה שגורם לפספוס ועיכוב בשידוכים. אותה אימא השתכנעה ומיד אמרה בקול "מחול לך, מחול לך, מחול לך". לאחר מכן מסרתי לה את מספר הנייד האישי שלי ואמרתי לה שבע"ה תהיה חתונה בקרוב ואני רוצה הזמנה. לא עברו שלושה חודשים וכבר קיבלתי את ההזמנה המיוחלת לחתונת בתה. כשהסתיימה החתונה הבת ניגשה לדבר איתי וסיפרה שלאחר בקשת המחילה של אמה, יצר עמה קשר בחור וסיפר שהוא קיבל את המספר והפרטים שלה עוד מלפני שנה! אך טרם פנה כי היא הייתה מבוגרת ממנו בערך בשנה שנתיים והוא התלבט לגביה ומפאת שבתקופה האחרונה גם אצלו הלך "יבש" בעניין השידוכים, הוא החליט לתת צ'אנס לפגישה ביניהם ומשם הדברים כבר התגלגלו.

זה הכוח של הקפדה של אדם על רעהו, ומה יכול לעשות אם רק "משחררים את המושכות".
סגולה לזיווג - סגולה בדוקה לזיווג. (צילום: Pedro Gutierrez/shutterstock)

צפו הרב מנחם וייס בסגולה לזיווג - סגולה בדוקה לזיווג:

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
סגולה לזיווג - סגולה בדוקה לזיווג. (צילום: Flik47/shutterstock)
שידור חי