איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Lukasz Pawel Szczepanski/shutterstock)

יהדות

אתם הולכים ליפול מהכיסא: 10 הוכחות לקיום הבורא בעולם

קיום הבורא בעולם? מקבץ מדהים של 10 עובדות שהולכות להדהים אתכם! המוכיחות בוודאות את קיומו של הבורא בעולמנו. הרב יוסי מזרחי והרב זמיר כהן.

   
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Lukasz Pawel Szczepanski/shutterstock)
אא
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Lukasz Pawel Szczepanski/shutterstock)

איך נדע אם קיים בורא לעולם?
לפני שבכלל נכנס אל עניין התורה, כיצד נוכל לדעת שקיים ה' בעולם?

זו שאלה גדולה שאנחנו פוגשים לא מעט בחיינו, אם מתוך שאלות ותהיות פנימיות שלנו או שנתקלנו בחיינו פעם או פעמיים באדם שכופר בהווייתו של הבורא לעולם.

אי אפשר להוכיח את קיומו של ה' בעולם באמצעות החושים שלנו - אי אפשר לראותו, אי אפשר להריחו, לשומעו או להרגישו - אם כן איך נדע שה' באמת קיים בעולם? שקיים בורא שיצר את כל הדבר המופלא שנקרא עולם?!

התשובה הכי ברורה וחדה לשאלה הזו היא - אתה רואה את היצירה ומבין שיש מי שיצר אותה, שיש מי שאחראי על התוצר הסופי הזה!איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Ronald Verhage/shutterstock)

באמצעות היצירה ניתן ללמוד על היוצר שיצר אותה. ככל שהיצירה יותר מתוחכמת היא מעידה יותר ויותר על הגאונות והיכולת המופלאות של היוצר הדגול.

יש לנו חוק בחיים - כל מה שנראה בעינינו או ניתן להחזיק בידינו, כל יצירה מזדמנת שהיא כגון: מחשב נייד, מקרן, שולחן, כיסא, מנורה – כל דבר שרק תרצו שהוא תוצר מוגמר, אנחנו יודעים שזו יצירה קיימת ושיש מי שאחראי לה ויצר אותה בעולם. חייב הרי להיות יוצר, היא לא הגיעה משום מקום.

לומר שהבריאה המדהימה והמתוחכמת הזו עם מיליארדי כוכבים וגלקסיות, שני מיליון סוגי בעלי חיים, בני אדם, חמצן, מים, טבע מופלא - פרחים ועצים, כל כך הרבה גאונות נשגבת ביצירה אחת, לבוא ולטעון שדבר כה נשגב נוצר על ידי פיצוץ אקראי והכל התחיל להתרחב משום מקום, ז"א שכך החלה להתפתח אבולוציה ודבר הוביל לדבר -  אין הגיון "בסיסי" בדבר! אך לעומת זאת כשהטענה הזו מגיעה מפי פרופסורים, כולם "קונים" את זה. פתאום הטענות האלו נראות לגיטימיות לכולם, כולם מאמינים בהן! יושבים ומקשיבים לדבריהם באוניברסיטה, עושים עבודות אקדמאיות על כך ובסוף אפילו הופכים לפרופסורים בעצמם ומעבירים את אותה הגרסה (הלא חכמה והגיונית) הלאה לעוד אלפי סטודנטים, וכך זה מתגלגל. אני מבטיח לכם שכל מי שמלמד את הדברים האלו הוא בעצמו לא מאמין בהם.

למה אתם שואלים? מכיוון שכל אדם נורמלי יודע: אם יש כיסא, חייב להיות נגר! מי? אני לא מכיר אותו אבל חייב להיות נגר שבנה את הכיסא! אם זה לפטופ, חייב להיות מהנדס סיני או יפני כלשהו שיצר אותו. אם יש יצירה, חייב להיות יוצר שיצר אותה. אני לא חייב להכיר את היוצר בכדי לדעת שישנו יוצר. היצירה בעצמה היא ההוכחה המוצקה לכך. אם אטוס לחלל ואמצא שם פחית קולה, אני אבין לבד שמישהו כבר היה שם לפניי, היא לא הגיעה משום מקום.

ככל שהיצירה חכמה, מתוחכמת ומדהימה יותר, כך אנו למדים על הגאונות של היוצר!

בשביל ליצור כיסא לא צריך להיות גאון גדול. נדרש בערך יום שלם כדי ללמוד זאת. לעומת זאת כדי ליצור מטוס קרב, יידרשו לאדם 20 שנים בכדי ללמוד ולהתאמן - מדוע? כי זו לא יצירה של מה בכך, זו יצירה מורכבת ומתוחכמת הרבה יותר. ככל שהיצירה מתוחכמת יותר, ככה יש ליוצר יותר יכולות.

אם נבחן את המוח האנושי, נראה שמוח הוא בגודל תפוח בסה"כ ועל אף זאת מכיל בתוכו עשרה טריליון של חיבורים. כל כך הרבה חיבורים בתוך קופסה כה קטנה.

כל הלוויינים בעולם, של כל חברות הסלולר הקיימות, לא הן משתוות ביחד אפילו לאחוז אחד ממוחו של האדם הכי טיפש בעולם.

זה רק מוח אחד, נכפיל אותו כפול שבעה מיליארד אזרחים בעולם כיום וכפול עוד דורות שלמים נוספים אחורה. כמה מוחות כאלו היו וישנם בעולם. וזה מבלי לחשב את המוחות של כל החיות בעולם, את כל שאר הבריאה - תנועת הגלקסיות שמסודרת באופן מדהים, יפה ויציב בלי ששום דבר קורס. הכל מחובר כמו שצריך, המחשבות, הרגשות, הזיכרון - הכל מתאחד יחד ויוצר חיבור מושלם, מתוחכם ומדויק לחלוטין.

יש השגחה מדויקת על כל סנטימטר בבריאה בעולם.

אפשר לחשוב מה שרוצים ולנסות לשלול את זה אבל זה לשקר לעצמנו. אינני חושב שקיים אדם אחד בעולם שמאמין שהכל נוצר לבד, מעצמו - ואין מי שמשגיח על הכל. זה פשוט לא מציאותי וגם די מגוחך.

מטרת האדם בעולם
האם ראיתם בחייכם יצירה אחת, בכל מקום בעולם, תהיה אשר תהיה - שאין לה תכלית?

אם היצירה הכי מתוחכמת היא העולם ובעיקר בני האדם - שהם מכונה מדהימה ואדירה המכילה בתוכה לב, מוח, וורידים, מערכות עצביות, כבד ועוד אלפי מערכות שונות. ובכן, האם ייתכן שאותה מכונה עם יכולות אדירות, נוצרה ללא מטרה ותכלית? האם אפשרי הדבר? שהבורא ברא אותנו ללא ייעוד ומטרה, ללא כל סיבה, פשוט סתם ככה?! זה לא מציאותי. פשוט לא. חייבת להיות סיבה הגיונית ומטרה תכליתית.

מה שמוביל אותנו לשאלה הבאה – האם טובה הידיעה שיש מטרה לחיי בני האדם, מבלי לדעת מהי?

האם ראיתם אי פעם בחייכם אדם אחד נורמלי שלא עצר לשאול את השאלה הכה מתבקשת - מה אני עושה פה בעולם? מה הייעוד שלי? לשם מה נבראתי? 4.6 מיליארד אנשים בעולם וכולם עסוקים ברדיפה אינסופית ובאינספור דברים, כגון: חתונה, ילדים, לימודים, עסקים, עבודה, אוכל, בילויים ועוד.

טבעי שנעצור לשאול את עצמנו מה אנחנו עושים פה בעולם? מה הבורא ששם אותנו פה רוצה מאיתנו? ובכלל, האם הגיוני שהבורא שיצר אותנו בחכמה מדויקת וגאונית להפליא, שם אותנו פה בעולם מבלי לספר לנו מה התכלית שלנו? האם ייתכן שאף אדם בעולם לא יודע ומכיר את תכליתו ולא מבין מה הוא עושה כאן בעולם? ואם כך הדבר ואכן אף אחד לא יודע מה אנחנו עושים פה, אז מדוע אם כן אנחנו חיים? למה אנחנו פה? מה הטעם?

האם קיימת תכלית בעולם מבלי שיהיו הוראות כלשהן? וודאי שלא!
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Mo Photography Berlin/shutterstock)

החוק הראשון הוא שאם ישנו ספר שניתן מהיוצר של העולם הזה לבני האדם, ונמצאת בו טעות אחת אנושית, אחת בלבד! זה דבר שיערער ישר את האמון שיש לנו בו, בעצם אין סיבה להמשיך לפעול על פי ההוראות האלו, זה יהיה פשוט לא יהיה חכם. תוכלו לקרוא את הספר מתוך סקרנות, אך תבזבזו את זמנכם, בטח ובטח שלא תוכלו לטעון שהספר הזה הוא אלוקי. למה?

אנשים גאונים כמו אלברט איינשטיין, עושים אף הם טעויות - גאונים ככל שיהיו! אף אחד לא מושלם הרי. לעומת זאת כשיש טענה שהספר הוא מבורא עולם, אנחנו מצפים שהבורא יהיה מושלם וכל יכול. אם הבורא מסוגל לעשות טעויות אנושיות, זה אומר שאנחנו לא יכולים לסמוך על מילה אחת ממה שהוא אומר. כי אם הבורא אומר להניח תפילין, לשמור את השבת, להתחתן או כל דבר אחר אולי זו הטעות השנייה שלו?

כיצד אוכל לסמוך עליו בעיניים עצומות אחרי שהוא הראה לי כבר פעם אחת שהוא מסוגל לעשות טעויות?!

כלומר מספיק שאמצא בספר שהבורא עשה פעם אחת טעות גיאוגרפית, מתמטית, סתירות בין הפרקים בספר וכו' - מאותה שניה אני לא יכול לסמוך יותר על דבריו!

"כעת אני אזרוק פצצה". מהי אתם שואלים?!

ספר ההוראות שלנו וכיצד נוצר עם ישראל?
יש רק ספר אחד בכל ההיסטוריה, שניתן למיליוני אנשים באירוע המוני.

נציג אחד נשלח מבין כולם והוא משה בן עמרם, משה דיבר עם הבורא והבורא נתן לו את הספר, את התורה, בפני מיליוני אנשים שהם למעשה בני ישראל, נקראו אז "עבריים". רק אחרי נתינת התורה הפכנו באופן רשמי לבני ישראל והיהדות החלה באופן רשמי.

אנחנו הדת היחידה שהובאה לעיני מיליוני עדים, אי אפשר להאמין לסיפור של אדם אחד שהגיע משום מקום ואמר שהבורא דיבר איתו ונתן לו ספר – להיפך! כשהבורא התגלה אל משה ואמר לו ללכת להציל את בני ישראל מעבדות במצרים, התשובה של משה הייתה שעמ"י בלאו הכי לא יאמין שהוא דיבר עם הקב"ה ויגידו שהוא שקרן.

הבורא אפילו לא התרגז עליו, רק הצדיק אותו ואמר שעמ"י צודק במחשבתו וזו הסיבה שהוא מתכוון לדבר עם משה בקול, אל מול כולם, מסביב להר - כדי שאף אחד לא יפקפק בקיומם של הדברים ורק אז העם יאמין לדברי משה לנצח. וזה בדיוק מה שקרה.
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: TaliV/shutterstock)

הוכחת מסירת ספר התורה מן הבורא
אם תשאל כומר נוצרי: "איך אתה יודע שהספר שלכם, הנצרות - הוא אכן הספר של הבורא?"

התשובה שלו בטוח תהיה (ותבדקו אותי): "אתה חייב להאמין בו!"

אבל אני כמו כל אדם, לא רוצה להאמין, אני רוצה לדעת בוודאות. אם אתעקש בכך יענו לי: "דברים רוחניים הם בלתי ניתנים להוכחה, זה עניין של אמונה. אנחנו חייבים להיוולד עם אמונה ולמות עם אמונה. אותה אמונה לא הפכה בשום שלב לידיעה וודאית. זה עניין של בחירה אם להאמין או לא לדברים. אין שום דרך להוכיח".

את אותה התשובה סביר להניח שיענו לי גם באסלם, מדוע? כי זה סיפור של אדם אחד, אין דרך להוכיחו - הוא לא הביא שום עדים, ועל כן אף אדם לא יודע אם זה קרה או לא. כשמוחמד הופיע במדבר, כמו שהקוראן אומר - הוא הגיע לבדו אז אף אחד לא באמת ראה זאת, "זה עניין של אמונה".

אותו הדבר עם מרי שטוענת שהיה לה חלום שהבורא בא ועיבר אותה בישו (= ימח שמו וזכרו). כמה עדים ראו שהבורא הגיע אליה בזמן שישנה? אי אפשר להוכיח חלום, "זה עניין של אמונה".

כך גם עם בודהה (בודהיזם – מקורה מהודו) כשהגיע לפני 2400 שנים וטען שהוא ראה את האור - אף אדם לא היה עד לזה. זה רק סיפור.

וכך גם שאר הכתות שהחלו עם סיפור של אדם אחד, אף אחד לא יכול לגבות ולהוכיח את זה, "זה עניין של אמונה".

מה שמיוחד ושונה ביהדות זו העבודה שזה בדיוק הפוך! זה לא עניין של אמונה, ואם תבדוק במשך שעה את הפרטים, תראה שבמיליון אחוזים הבורא נתן את הספר הזה. והעובדה הזו משנה את כל החוקים.

לחיות ע"פ ספר שיש רק סיכוי קטן שניתן מאת הבורא הסיכוי, מדובר פה בסיכון של - 50 / 50, זו בעיה. מה אם אדם יחיה על פיו במשך כל חייו ובסוף כשימות יראה שהכל היה שטויות ולא הייתה טיפת אמת בדברים? מה אז? הוא חי על פי הספר סתם ובזבז כך את חייו?

כשאני יודע שאני פועל על פי ספר שבמאת האחוזים הוא מאת הבורא - זה משנה לחלוטין את פני הדברים, כי אז אני מוכן להקריב מעצמי ולשנות את כל אורך חיי בצורה המותאמת להוראות שבספר. אני מבין שיש טעם ויש סיבה מספיק מוצקת ומוצדקת שאקריב מעצמי בכדי לשמוע, ללמוד ולעשות.
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: John Theodor/shutterstock)

הוכחות המעידות בוודאות על אמינות ספר התורה
1. הוכחה ראשונה – סנפיר וקשקשת:
התורה שבכתב אומרת ליהודים שלפני אכילת מזון מן הים, עליהם לבדוק שני דברים:
א) אם יש לחיה קשקשים
ב) אם יש לה סנפיר
אם יש בה את שני אלו – כשרה ומותרת לאכילה.

אם למשל דגנו באגם דג לא מוכר שאנחנו לא מזהים את מינו, איך נדע אם הוא כשר? רק אם יש לו קשקשים וסנפיר, ואם יש רק אחד מהם, לא מספיק.

התורה שבע"פ כותבת הצהרה בנושא שכל דג שיש לו קשקשים, חייב להיות לו גם סנפיר וזה בדוק ומנוסה! לא משנה באיזה ים בעולם תחפשו, לא משנה איזה זן של הדג - כל דג בעל קשקשת, חייב להיות לו גם סנפיר.

ישנם בעולם יותר מ-40,000 זנים. התורה אומרת זאת בשביל להקל על האדם, שיידע שלא משנה מה סוג הדג שהוא שלף מהמים, הוא לא צריך לזהות את הזן בכדי לדעת אם הוא כשר, מספיק שיש לו קשקשים ובכך נדע בוודאות שהוא כשר ( מניחים שיש לו גם סנפיר).

אדם אחד שיבוא וימצא דג אחד בכל ההיסטוריה, מאז שהתורה ניתנה לפני כ-3300 שנה, שיש לו קשקשת אך אין לו סנפיר - זה סופה של התורה, ובאותו הרגע לא יצטרכו יותר לשמור שבתות וחגים ולקיים את התורה. ומדוע? כמו שאמרתי: כלל ראשון בתורה - אם יש טעות בספר, הוא לא יכול להיות מן הבורא!
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Desi Foxe/shutterstock)

מאז ומעולם בכל הזנים שנוצרו אי פעם - כל דג בעל קשקשת, הוא בוודאות גם בעל סנפיר!
כלומר זו אחת ההוכחות המוצקות לאדם שהתורה אמת וניתנה מהבורא, שכל דג שיש לו קשקשים, יש לו גם סנפיר.

בורא עולם לא יכול לעשות טעויות. מדוע? כי הוא ברא את כל הטבע וכל ברייה כאן בעולם. והוא מבטיח לנו שמעולם לא ברא דג עם קשקשת אך ללא סנפיר. בכל דג בעל קשקשת חייב להיות גם סנפיר.

עצרתם לחשוב פעם כמה מים קיימים בעולם?

למעשה 72% מהעולם מורכב ממים, תוכלו לראות בגלובוס שהכל כחול. שלושה רבעים מהעולם הם מים, עד היום הגיעו לעומק של 12 קילומטר, 8 מייל - זה בערך המרחק מישראל למנהטן. ישנם טריליוני יצורים מתחת לפני המים, מאז ומעולם אף אחד לעולם לא נמצא זן אחד של דג בעל קשקשים אך ללא סנפיר. אם ימצאו זן כזה, יש לנו בעיה גדולה מאוד עם התורה.

ועכשיו לשאלת השאלות - האם אפשרי שאדם ירשום בעצמו כאלו דברים לפני 3300 שנה? בשביל לרשום ולהבטיח דברים כאלו, צריך האדם יכולות כאלה, יכולת לראות בו זמנית 72 אחוז מן העולם - כל היכן שיש מים ושוחים אינספור דגים. ואת היכולת להבטיח שמכל היצורים האלו אין אף דג בעל קשקשת וללא סנפיר. כותב התורה מבטיח שלא תמצא יצור כזה לעולם.

אף אדם בעולם לא יכול להבטיח דברים כאלו - רק הבורא שברא בעצמו את הדגים ויודע בדיוק על מה הוא מדבר ובעל יכולות נשגבות מבינתנו, הן לא קיימות אצל בני האדם.

2. הוכחה שנייה - מפריס פרסה ומעלה גרה:
התורה ממשיכה ואומרת אילו חיות כשרות למאכל ואילו לא. ישנם כיום כשני מיליון סוגי חיות שאנו מכירים. האם עלה בדעתכם שבורא עולם יכתוב בתורה את כל סוגי החיות הקיימות? וודאי שלא! למי יש סבלנות לקרוא שני מיליון סוגי חיות?!

לכן הבורא נתן לנו נוסחה לזיהוי חיות כשרות - שני עדים! חייבים שיהיו שני עדים, זה תמיד עובד ככה!

אצל הדגים שבמים זה קשקשים וסנפיר. אצל בעלי החיים ביבשה - מפריסי פרסה ומעלי גרה.
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Andrei F/shutterstock)

מעלה גרה - אם החיה אוכלת את אותו האוכל כמה פעמים, כלומר מעלה בחזרה את האוכל שאכלה, לועסת אותו שוב ואז בולעת אותו - היא כשרה.
מפריסה פרסה - אם הפרסה של החיה חתוכה, ישנו רווח, זה נקרא שוסע שסע ומפריס פרסה.

התורה אומרת שאם קיימים שני הסימנים האלו החיה כשרה למאכל.

אך במקביל התורה מזהירה שיש ארבע חיות יוצאות דופן שעלינו לשים לב אליהן כי הן ייחודיות ועל כן מבלבלות. לחיות אלו יש רק סימן אחד של כשרות ולא שניים.

חיות אלו הן: הגמל, החזיר, הארנב והשפן.

למה אני מספר לכם את כל זה? הרי אין בכוונתי ללמדכם איזו חיה כשרה ואיזו לא.

הסיבה היא שאם אדם אחד יביא עוד חיה ממקום כלשהו בעולם שיש לה רק סימן אחד, כבר יהיו 5 חיות בעלות סימן כשרות אחד, ולא ארבע כמו שהתורה ציינה. גם זו תהיה הטעות הראשונה שבתורה ותפריח מיד את אמיתותה.

3. הוכחה שלישית - כדור הארץ
כדור הארץ מסתובב סביב עצמו כל 24 שעות ומסיים סיבוב שלם. כשהוא מסתובב סביב עצמו, לוקח לו שנה שלמה להשלים את הסיבוב, כלומר 365 ימים שלמים בהם הוא מסתובב ומקיף את השמש.

למה חשוב שנדע זאת?
כי יש כאן ספר שנכתב לפני 2000 שנה, וכמובן מבוסס על הספר שקיבלנו בהר סיני בתורה - הספר הזה נקרא קבלה, החלק של תורת הסוד שביהדות.

ישנן שש תגליות שהרעישו את העולם שהתרחשו 1500 שנים לפני שהמדענים הלא-יהודים גילו זאת. הם גם קיבלו את הקרדיט עד היום, על אף שבתורה, ביהדות ובספר הזוהר זה כבר נכתב שחור על גבי לבן.

ספר הזוהר נכתב לפני 2000 שנה על ידי רבי שמעון בר יוחאי. אם כן בואו נספר על התגליות שרבי שמעון בר יוחאי ידע כבר מלפני 2000 שנה.

*התגלית הראשונה - כל העולם גם מסתובב כמו כדור סביב עצמו, לא רק עגול.
*התגלית השנייה - חיים אנשים מעל הכדור ומתחתיו. קיים כאן כוח הגרביטציה המונע מאתנו ליפול לחלל.
*התגלית השלישית - אנשים החיים במדינות שונות בעולם, הם בעלי חזות וצבע עור שונה המושפעים ממזג האוויר בארצם.
*התגלית הרביעית - בזמן שחשוך במדינה אחת, אצל מדינה אחרת יש אור. בעוד שאצל אחד יום, אצל האחר זה לילה. מה שנותן אינדיקציה טובה לאופן בו כדור הארץ ממוקם מול השמש.
*התגלית החמישית - ישנם מקומות בעולם בהם הלילה נמשך לזמן קצר מאוד כמו למשל: הקוטב הצפוני, שם יש אור במשך חצי שנה וחושך במשך חצי שנה.
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Dima Zel/shutterstock)

אך גם במקום שבו יש שם אור יום, ישנה שעה ביום שהחושך מגיע והוא נמשך במשך שעה ואז זורח חזרה האור.

נשאלת השאלה איך רבי שמעון בר יוחאי ידע זאת? הרי הוא מעולם לא היה בקוטב הצפוני.

הפעם הראשונה בהיסטוריה בה אדם ביקר בקוטב הצפוני הייתה בשנת  1908 - בערך לפני 100 שנים, הרבה אחרי כתיבת הזוהר. רבי שמעון בר יוחאי מעולם לא ביקר בקוטב הצפוני ובכל זאת ידע רבות על המקום הזה. זה רק בא להוכיח שאין סיכוי שאדם נורמטיבי כתב את הדברים האלו, זה חייב להיות הבורא יתברך שהעביר זאת הלאה, אל האנשים פה בארץ.

4. הוכחה רביעית – ירח
בזמנו לא היה לוח שנה. היו שני עדים הולכים לבית הדין היהודי ומכריזים שהיום ראש חודש, הם כעת ראו את חידוש הירח, אך הרבנים בבית הדין ציפו מלכתחילה לאותם העדים. איך הרבנים ידעו מראש שהעדים צריכים להגיע ולומר זאת? את המידע הזה הם קיבלו מדור אל דור, כך הוא עבר אליהם. ממשה רבנו שנתן את המידע הזה לאחר שירד מהר סיני. הבורא סיפר לו את הסוד. אני מראה לכם את כל זה רק בכדי להוכיח לכם שאת כל מה שאני מראה עכשיו, אף אדם בעולם לא יכול לדעת - רק הבורא של הירח, השמש ובני האדם בעצמו. הוא היחיד שיכל לכתוב דבר כזה. איזה דבר?

200 עדים הגיעו אל בית הדין באותו יום. זה היה יום מעונן. הם באו לרבן גמליאל שישב וחיכה להם שיגיעו בשעה מסוימת. הם הקדימו במעט והגיעו לפני הזמן שציפה שיגיעו. העדים נכנסו ואמרו: "רבנים, הרגע ראינו את חידוש הירח, אנא הכריזו שהיום זה תחילת החודש".
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Sergei25/shutterstock)

מדוע הכרזה על ראש החודש היא הכרחית? כי אם יידעו שהיום ראש חודש, יוכלו להתחיל לספור 14 ימים  וכך יידעו מתי חל חג הפסח (ב-14 לחודש).

200 עדים הגיעו ולכולם אמר רבן גמליאל: "אתם טועים! קיבלתי מדור לדור..."

בכל  פעם שהגמרא כותבת: "כך מקובלני מבית אבא" זה סימן לדבר שהועבר במסורת מדור לדור, שמשה ירד מהר סיני והבורא נתן לו את המידע הזה על ההר.

מה המידע?
חידוש הירח לא יכול להיות פחות מ 29.5 יממות ו-2/3 של השעה ו-73 חלקים של השעה. מה הכוונה?
29.5 ימים - זה בעצם 29 ימים ועוד חצי יממה שזה 12 שעות.
2/3 מתוך שעה - יוצא 40 דקות.
73 חלקים של השעה - זה בעצם 60 דקות (שעה) שמחלקים ל73. התוצאה היא 29.53059 .

כעת נראה מה נאס"א גילו - זה כתוב במסמך מקורי של נאס"א! אחרי שנים של מחקר אחד אחרי השני, לוויינים, מחשבים, אלפי עובדים ומיליארדי דולרים - הם גילו בעצם שחידוש הירח המינימלי הוא 29.530588.

מה ההבדל בין האמריקאים לתורה? הבדל של אלפיות השנייה בלבד!

אם ניקח שניה, נחלק אותה ל-10,000 חלקים שווים ונוציא שניים מהם החוצה - זה ההבדל בין הממצא של נאס"א לבין התורה.

וכאן זה לא מסתיים. הגרמנים תמיד מדויקים יותר מהאמריקאים והם הגיעו בשנת 1965 בברלין לתוצאה מדויקת יותר של חידוש הירח - 29.53089. ההבדל הוא 1 חלקי 1000 של שניה.

כעת כשעובדות אלו בידיכם, תגידו לי האם ייתכן שקיים אדם אחד לפני 3000 שנה כשהתורה הועברה מאב לבן, בדור שאפילו לא היה מחשבון, שעונים, מחשבים מתקדמים ולוויינים - מי היה מסוגל לתת למיליוני אנשים ספר ולהגיד להם שחידוש הירח הוא מדויק לאחד חלקי 10000 של שניה? מי בכלל ידע מה זה אומר בזמנו?

זו הוכחה חותכת ואף אחד לא יכול לצאת כנגדה, שהספר שבידינו הוא ספר הניתן על ידי בורא עולם.

5. הוכחה חמישית – הכוכבים
עד לפני 400 שנים אף אחד לא חשב שיש יותר מ-6,000 כוכבים בשמיים. אנשים נהגו לעמוד על הר ולספור אותם. אם היית אומר לאדם לפני 1,000 שנה שקיימים טריליונים סוגים של כוכבים - הוא ודאי לא היה מאמין לך וחושב שאתה משוגע.

היהודים תמיד אמרו לגויים שיש הרבה יותר כוכבים מכפי שניתן לראות. הגויים חשבו שהיהודים מוזרים ולא נורמליים ולא הבינו מהיכן הביאו מספרים כאלו. היהודים ענו שלהם יש את התורה והקב"ה אמר בה כמה כוכבים הוא ברא.
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Orlov Sergei/shutterstock)

דוגמה יפה הממחישה את העניין:
אדם שנישא לפלונית וחי איתה תקופה מסוימת ולאחר זמן מסוים החליטו להתגרש. אותו אדם התחתן שוב לאחר מספר שנים וחי עם אישה אחרת. אם יבואו וישאלו אותו פתאום לאחר 20 שנה אם הוא זוכר עדיין את גרושתו וינקבו בשמה, וודאי שהוא יענה שכן!

עמ"י הגיעו אל הקב"ה לאחר חורבן הבית ושאלו אותו: אלוקים יקר, אדם לעולם לא שוכח את גרושתו, האם ייתכן שאתה שכחת אותנו? למה עזבת אותנו? הגויים זרקו אותנו מארץ הקודש ונותרנו עזובים וכאובים ללא טעם לחיים.

תשובתו של הקב"ה לעמ"י הייתה:
"בתי (מכנה את עמ"י בתור הבת שלו),12 מזלות בראתי בשמיים (זה למעשה ההורוסקופ המורכב מ-12 מזלות שונים, כל מזל הוא 30 מעלות וסיבוב הוא 360 מעלות - אם נחלק סיבוב ל-12,  כל חלק יהיה שווה ל-30 מעלות. מכאן למדים שההורוסקופ הגיע מהיהדות ולא מהתרבות היוונית או מהאומות האחרות, כפי שחלק מהיהודים טוענים.

"על כל מזל בראתי 30 חיילים ועל כל חייל בראתי 30 לגיונות, ועל כל לגיון בראתי 30 רהטון ועל כל רהטון בראתי 30 קרטון ועל כל קרטון בראתי 30 גיסטרה ועל כל גיסטרה תליתי בו 365,000 ריבו כוכבים. את כל זה בראתי למענכם יהודים יקרים. ואתם עוד מעזים לומר לי ששכחתי ועזבתי אתכם? זו הייתה תשובה ישירה מהבורא אל עמ"י אחרי חורבן בית שני.

כעת נעשה את החישוב:
12 כפול 30 כפול 30 כפול 30 כפול 30 כפול 30 כפול 365,000 כפול 10,000? התוצאה שנקבל תהיה 10 בחזקת 19 כוכבים - כלומר אחד ושמונה עשר אפסים אחריו. מספר ארוך מאוד! (הנקרא קוונטריליון - אני אפילו לא בטוח איך לבטא אותו).

הדבר המעניין הוא שכל זה נכתב בדור שלא היה בו את המכשיר הידוע - טלסקופ. כולם אמרו שיש רק 6,000 כוכבים, אך כשהגיעה התורה ואמרה שיש אחד ושמונה עשר אפסים אחריו של כוכבים! אי אפשר אומנם לראות את כולם, אבל הם קיימים.

בשנת 1608 גלילאו גליליי הרים את הטלסקופ לשמיים ומצא שיש הרבה יותר גלקסיות, שלא ראו לפני כן. לאורך השנים הללו גם נאס"א מצאו שיש 10 בחזקת 19 כוכבים.

בשנת 1990 ד"ר ד"ר טיברו מאוניברסיטת "קווין מרי" בלונדון עשה מחקר עם מחשבי על ומצא גם הוא שיש 10 בחזקת 19 כוכבים.

זה לא באמת משנה מה המדענים מצאו. משנה מה כתוב בתורה הקדושה שקיבלנו מהבורא, על פיה אנו נוהגים. ובכל זאת כשמדענים מגיעים למסקנות זהות לאלו שבתורה – מדובר בעניין מרשים למדי! לא המדענים הם מה שמרשים (מבלי לזלזל) , אלא הספר הכה גאוני ואמיתי שיש בידינו, התורה הקדושה שקיבלנו מהבורא יתברך.

6. הוכחה שישית - ברית מילה
התורה אומרת שכל זכר יהודי שנולד צריך לעבור ברית מילה ביום השמיני לחייו.

אנחנו יודעים שבגוף באדם קיים ויטמין K, המסייע לגוף בסגירת פצעים וקרישיות הדם. אם תנסו לקחת חמישה סוגי דם שונים ולהכניסם אל בלון ואחרי כן תעשו חור בבלון, ייקח לדם בין שעתיים לשלוש ליזול כולו על הקרקע - כלומר הוויטמין לא יעזור בסגירת החור שעשיתם בבלון.

אך כאשר זה מגיע לגוף שלנו, אם ניחתך (ח"ו) איפשהו והדם יחל לזלוג החוצה, מיד לאחר 4 או 5 דקות הוא ייקרש והעור ייסגר לחלוטין. כלומר מישהו פקד על האדם לסגור את החור כי אחרת האדם ימות.

מה יוצר את תהליך קרישת הדם? וויטמין .K

כאשר ניתנה התורה, כמובן שאף אחד לא ידע הרבה על קרישת דם, ובכל זאת התורה הורתה לנו למול את התינוק ביום השמיני להולדתו.

נשאלת השאלה מדוע דווקא ביום השמיני? למה לא לחכות זמן מה עד שהתינוק יהיה חזק יותר? מה הלחץ והחיפזון? למה לא למשל אחרי חודש או חודשיים? הרי בגיל שמונה ימים התינוק כל כך רך וקטנצ'יק כמו גוזל קטן...

אך התורה תמיד יודעת טוב יותר מאתנו!

במחקר שנערך בניו יורק בשנת 1933, טענו מדענים לא יהודים שמיום 0 עד ליום השמיני לחייו של תינוק, אין מספיק וויטמין K בכדי לסגור חתכים שעלולים להיות לו. אבל ביום השמיני מתחילה עלייה מופלאה - רמת הוויטמין של קרישיות הדם עולה בצורה מדהימה. ולאחר היום השמיני יש לאדם 100 אחוזים של וויטמין K למשך כל חייו, הוא מוגן.

אך ישנו יום אחד ויחיד בחייו של האדם שבו קורה נס מופלא והאדם מקבל עשרה אחוזים נוספים של וויטמיןK  - וזהו ביום השמיני לחייו.
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: natushm/shutterstock)

מי ידע זאת בזמן מתן התורה שהאדם מקבל 110% וויטמין K ביום השמיני לחייו? האם זה צירוף מקרים? I don't think so! (=אני לא חושב כך).

7. הוכחה שביעית - הכותל המערבי
התורה אומרת שאלוקים הבטיח שהכותל המערבי בירושלים לעולם לא ייפול!

אם מתישהו בעתיד יקרה משהו כזה חלילה, והוא ייפול, באותו הרגע יגיע הסוף של היהדות, לא רק הסוף של הקיר המשמש כמזכרת מבית המקדש.

מדוע זה יהיה קץ היהדות? האם אי אפשר לבנות קיר חדש במידה שהוא ייפול חלילה?

התורה מבטיחה שהקב"ה נשבע שהכותל לעולם לא ייפול. ביהמ"ק הראשון נחרב לפני 2600 שנה על ידי הבבלים.

ביהמ"ק השני נחרב לפני 2000 שנה על ידי הרומאים.

לבית המקדש היו ארבע חומות שהקיפו אותו. כשהבבלים והרומאים הגיעו הם החריבו את החומות. בין לבין גם היוונים הגיעו ושרפו את בית המקדש. כלומר היו 3 התקפות חזקות על בית המקדש ואיכשהו, מבלי הסבר הגיוני, הכותל עדיין עומד על תילו!

כיצד זה יכול להיות? הרי כשהגויים הגיעו להחריבו הם באו להחריב את כולו עד היסוד, לא ייתכן שהם "התחשבו" רק בקיר אחד ורצו להשאירו אותו שלם כמזכרת.
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Yevgenia Gorbulsky/shutterstock)

וזה לא מסתכם שם. ב-2000 השנים האחרונות היו מאות מלחמות בקרבת הכותל וכן רעידת אדמה וכו', כל כך הרבה אימפריות כבשו והרסו את ירושלים והכותל עדיין עומד במקומו, אף אחד לא נגע בו. מדוע? כי הקב"ה הבטיח שהכותל יעמוד ויישאר לנצח כי הוא שומר עליו.

אחרי כל זה, כיצד ניתן לטעון שאדם כתב את הספר? הרי רק משוגע ירשום בספר שלו שקיר לא ייפול לעולם גם בין כל הטלאות והמלחמות. בתפיסה של בני אדם אין בכלל מציאות כזו שקיר אחד יישאר לנצח. זו רק הבטחה של מי שהרבה יותר גדול מכולם ומהכל - של ה' יתברך בכבודו ובעצמו שהוא כל יכול ומסוגל להכל.

8. הוכחה שמינית – השמש
בספר תהילים ישנו פסוק "לשמש שם אוהל בהם" – לשמש יש אוהל.

על סמך הפסוק הזה אומרים חז"ל ש"לגלגל חמה יש נרתיק" -  כלומר לכוכב הזה של השמש יש נרתיק.

הדבר תמוה לחלוטין, על איזה נרתיק מדברים?

כתוב שלעתיד לבוא הקב"ה "מוציא חמה מנרתיקה" - זה ביטוי שמדבר על עוצמה אדירה של השמש. על איזה נרתיק מדובר? הרי אנחנו רואים שאין שום נרתיק לשמש – האם חז"ל לא הבחינו בכך?

הכוונה של חז"ל בנרתיק, היא שבעצם ישנה שכבה מסוימת המשמשת כנרתיק סביב השמש. כמו שנרתיק שומר בתוכו דברים, כך ישנה שכבה ששומרת ואוטמת מבעד לחום החזק, את העוצמה והקרינה של השמש מלהגיע לכדור הארץ.
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: OlegRi/shutterstock)

לכן נאמר שכאשר אמור להיות נזק מסוים בעולם "מוציא הקב"ה חמה מנרתיקה" - כלומר מסיר את שכבת ההגנה שלה.

במדע לא היה ברור בדיוק על איזה כלים מדובר מכיוון שלא היו כלים למדוד את זה.

אך ד"ר וידל, אסטרונום כוכבים במצפה המלכותי הבריטי, משרטט בספרו תרשים של השמש על פי מחקרים עדכניים. בתרשים הוא מחלק את השמש לשלושה חלקים ומציין אותם באמצעות אותיות.
האות א' – פנימיות השמש.
האות ב' – שכבת המגן של השמש.
האות ג' - הילת השמש.

על האות ב' הוא כותב בספרו שזו שכבה מגינה מפני הקרינה ההרסנית של השמש ולשכבה הזו אנו קוראים "הנרתיק" של השמש.

כיום עדיין אי אפשר למדוד את השמש, אך ישנם כלים מספיק עדכניים כדי לדעת איך השמש בנויה, מהן השכבות שלה - וגם שם מתברר שיש לשמש שכבה מגינה.

9. הוכחה תשיעית - נדידת היבשות
בפרשת הבריאה כתוב: "ויאמר אלוקים יקוו המים מתחת השמים אל מקום אחד ותראה היבשה ויהי כן". כלומר, בזמן שרוח אלוקים הייתה על פני המים, כל העולם היה מוצף מים ולא הייתה יבשה, הקב"ה מצווה שהמים יתאספו למקום אחד מתחת לשמיים ותיראה היבשה, כלומר אנחנו מבינים שיש יבשה אחת ואוקיינוס אחד. אך כיום לא כך הדבר יש כמה יבשות והמון אוקיינוסים נהרות וימים, אז איך זה מסתדר?

אומר הזוהר שנכתב לפני כ-2000 שנה "ארץ אחת הייתה וממנה התהוו שבע ארצות" - בתחילה הייתה יבשת אחת - יבשת בראשית וממנה התהוו שבע יבשות, שבע ארצות. היא נבקעה ונפרצה והחלה לנדוד ולנוע, האוקיינוס שהיה החל לחדור לנקיקים עד שנוצרו עוד יבשות.
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: Jane_Zh/shutterstock)

המדע אומר על כך שעד לפני 70 שנה אף אחד לא חשב על כיוון כזה. לפני 70 שנה הגיע הגאולוג "ווגנר" וגילה דבר מעניין, הוא שם לב מהתבוננות בתרשימי היבשות שהן נראות כמו פאזל שנפרד. לדוג' יבשת אפריקה נראית כמו משולש שהיה פעם מחובר לשקע שבין שתי היבשות של אמריקה.

מדמיון הרי אי אפשר לעשות מדע ולכן הוא בדק את הממצאים השונים של הצמחייה בשני עברי האוקיינוס, את סוג העפר שיש בשני הצדדים ומצא בצד אחד סלע אדום ענק ששייך למדבר הנמצא בכלל מעבר לאוקיינוס. איך הסלע נדד ועבר את האוקיינוס עד שהגיע לשם? הרי זה לא הגיוני. המסקנה שלו הייתה ברורה – פעם כל היבשות היו יבשה אחת ואז רעידת אדמה כלשהי גם הפילה את הסלע הזה אח"כ התחיל להיווצר סדק במקומות שונים, היבשות התחילו לנדוד וכך האוקיינוס חדר בין היבשות וכך גם נוצר מצב שהסלע האדום נמצא בצד השני. כל גאולוג מתחיל כיום מכיר את תופעת " נדידת היבשות".

לא רק שהזוהר הקדוש מציין את תופעת נדידת היבשות שיצרה יבשות נוספות, הוא גם ציין שהיא יצרה שבע יבשות. וכך היה.

10. הוכחה עשירית - המפץ הגדול
בפרשת הבריאה ביום הראשון, אומרת התורה: "ויאמר אלוקים יהי אור, ויהי אור"

מהו האור הזה ומהיכן הוא הגיע? הרי רק כמה פסוקים לאחר מכן כאשר התורה עוסקת ביום הרביעי לבריאה, שבו ה' ברא את המאורות הגדולים - את השמש ואת הירח.

בספר הזוהר אומר רבי שמעון בר יוחאי, שהאור הזה הוא בעצם מה שהמדענים גילו בשנים האחרונות, אותה תאוריה בשם "המפץ הגדול".

ע"פ תאוריית המפץ - היקום מופיע כתוצאה מהתפרצות אדירה של אור ואנרגיה שהלכה ועברה תהליכים שונים עד ההתגשמות של כל החומר, כך נוצרו הגלקסיות וכל הכוכבים.
איך לדעת שאלוהים קיים? הוכחה לאלוהים והוכחה לתורה שבעל פה. (צילום: maxi_kore/shutterstock)

אומר רבי שמעון בר יוחאי שבשעה שהקב"ה ביקש לברוא את העולם, הוציא אור אחד סתום שהיה גנוז והתפרץ החוצה שמן אותו האור יצאו והאירו כל האורות שהתגלו. כך ממשיך הזוהר ומתאר את מה שהמקובלים מכנים: "השתלשלות העולמות" - כלומר שהעולם נברא כתוצאה מההשתלשלות של יקומים רוחניים יותר ורוחניים פחות עד התגשמות חומר.

"ועשה האומן (הקב"ה) אור שאינו מאיר - אור שאנחנו לא מכירים ועשה את העולם התחתון הגשמי" – כלומר ישנה הערה מאוד מעניינת של הזוהר שאור שאינו מאיר זה בעצם החומר.

כשנשאלת השאלה מהיכן בעצם מגיע האור אין תשובה ברורה לכך. פרופסור סטיבן הוקינג מציין שהבריאה נמצאת מחוץ לתחומי הפיזיקה הידועים לנו. פרופסור הלן גוט כותב שרגע הבריאה נותר בלי הסבר.

אצלנו בתורה כתוב: "בראשית ברא אלוקים את השמיים ואת הארץ", וכאן נמצאות התשובות להכל.

"מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יְהוָה כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ"

עוד כתבות שיעניינו אותך