אתם תהיו בשוק: קיבל שוק חשמלי של 14 אלף וולט - ושרד באורח נס
(צילום: pixelaway/shutterstock/Lagutkin Alexey)

אתם תהיו בשוק: קיבל שוק חשמלי של 14 אלף וולט - ושרד באורח נס

"יש בלבי הוכרת תודה גדולה על כל דקה שנשארה לי על פני האדמה": כשמאט מנזארי פונה לביה"ח עם כוויות ברוב פלג גופו העליון, רופאים היו משוכנעים שנותרו לו שעות ספורות לחיות. היום, 7 שנים אחרי התאונה המחרידה, הוא מספר איך נראים החיים אחרי שאתה ניצל ממוות בטוח.

   
אתם תהיו בשוק: קיבל שוק חשמלי של 14 אלף וולט - ושרד באורח נס
(צילום: pixelaway/shutterstock/Lagutkin Alexey)
אא

מאט מנזארי מספר: "כשפינו אותי באמבולנס, אנשים המליצו לאשתי להיפרד ממני בהקדם האפשרי – הם היו משוכנעים שאני לא אצא מזה": גבר אמריקאי סיפר לאחרונה כיצד שרד באורח נס תאונה מחרידה שבה קיבל מכת חשמל עוצמתית שהותירה אותו עם כוויות קשות בפלג גופו העליון.

מאט מנזארי, בן 31, סיפר שהכל קרה בזמן שעשה עבודות גיזום ושם את ידו על קורת ברזל שנגעה בקו מתח חשוף. לטענתו, הוא קיבל שוק חשמלי של 14 אלף וולט ששרף חלק ניכר מרקמות גופו. "זה היה כאילו ישבתי על שישה כיסאות חשמליים בבת אחת", סיפר. "שכבתי בתרדמת במשך שבוע ורופאים אמרו למשפחה שלי שאם אני אי פעם אצא מזה, אני לא אהיה אותו בן אדם".

כשמנזארי פונה לביה"ח הוא אובחן עם כוויות קשות ב-25% מחלקי גופו. הוא הוסיף: "החשמל הותיר אותי עם כוויות קשות כל כך, שכשאשפזו אותי בביה"ח חלק מהצלעות ועצם הבריח שלי היו חשופות לחלוטין. רופאים הגדירו את סיכויי ההישרדות שלו כנמוכים מאוד, אפילו אפסיים. אף על פי כן, כנגד כל הסיכויים, מנזארי הצליח להתאושש.

במרוצת הזמן הוא החל תהליך שיקום אינטנסיבי שבמסגרתו נזקק ל-70 ניתוחים על מנת לתקן את הנזק שנגרם לרקמות העור, הבשר, השרירים והגידים שלו. למרות זאת, רופאים נדהמו לגלות שלא נגרם נזק לכליות שלו, ללב שלו והוא אפילו לא התמודד עם זיהומים. שלושה חודשים אחרי התאונה, הוא שוחרר לביתו זמן קצר לפני הולדת בנו – שכיום בן 6.

עוד כתבות שיעניינו אותך