כל היתרונות הבריאותיים של שזיפים מיובשים
קרדיט: canva

בריאות המזון

כל היתרונות הבריאותיים של שזיפים מיובשים

אם עד עכשיו עוד לא צרכתם אותו, כדאי שתתחילו כי הוא לא טוב רק להסדרת העיכול שלכם אלא לעוד הרבה דברים שוודאי לא ידעתם

מנחם גלזר   
0
כל היתרונות הבריאותיים של שזיפים מיובשים
קרדיט: canva
אא

שזיף מיובש הוא פרי מזין ובריא המהווה חלק חשוב בתזונה בריאה.

בעוד שהפרי הטרי מוכר לרוב הציבור, התועלות הבריאותיות של השזיף המיובש פחות מוכרות. מאמר זה יסקור את תהליך הייצור של השזיף המיובש, את הרכיבים התזונתיים הייחודיים שלו, ואת היתרונות הבריאותיים הנובעים מצריכתו.

מהו שזיף מיובש?

שזיף מיובש הוא פרי השזיף שעבר תהליך ייבוש המסיר את מרבית הלחות ממנו. תהליך הייבוש משמר את הרכיבים התזונתיים של הפרי הטרי, תוך הפיכתו למוצר עמיד יותר ובעל חיי מדף ארוכים יותר.

השזיף המיובש ניתן לשימוש בתפריטים מגוונים, החל מתוספות למאכלים ועד לשימוש בתעשיית המזון והמשקאות.

תהליך הייצור של שזיף מיובש מתחיל בבחירת פירות בשלים ואיכותיים. לאחר מכן, הפירות עוברים ניקוי ואז מתחיל תהליך הייבוש.

הייבוש יכול להתבצע בשיטות שונות, כגון ייבוש בשמש, ייבוש בתנור או ייבוש באוויר חם. תהליך הייבוש מסיר את מרבית הלחות מהפרי, משמר את הרכיבים התזונתיים ומאפשר אחסון ארוך טווח.

שזיף מיובש הוא מקור עשיר למגוון רחב של ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים אחרים. הוא מכיל כמויות גבוהות של ויטמין A, ויטמין C, אשלגן, סידן, מגנזיום ואבץ. בנוסף, השזיף המיובש הוא מקור טוב לסיבים תזונתיים, המסייעים בשמירה על בריאות המערכת העיכולית.

היתרונות הבריאותיים של שזיף מיובש

צריכת שזיף מיובש מעניקה מגוון רחב של יתרונות בריאותיים.

ראשית, הוא מסייע בשמירה על בריאות העיניים בזכות תכולת הגבוהה של ויטמין A. כמו כן, הוא תורם לחיזוק מערכת החיסון בזכות תכולת הויטמין C הגבוהה. בנוסף, השזיף המיובש מסייע בשמירה על בריאות העצמות והשיניים בזכות תכולת הסידן והמגנזיום. לבסוף, הסיבים התזונתיים שבו תורמים לבריאות המערכת העיכולית ומסייעים בהפחתת רמות הכולסטרול הרע בדם.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי