יהדות

עזב את המסיבה מוקדם, חזר בכדי להציל את חבריו - ונחטף

מעורר השתאות: ראיון מצמרר ומלא השראה ואמונה עם אלחנן דנינו, אביו של החטוף אורי דנינו, שנחטף מאזור המסיבה ברעים וכבר יצא מהתופת, אך ברגע האחרון קיבל החלטה ששינתה הכל

ת. כהן   
אא
אלחנן דנינו ברגע של שמחה יחד עם בנו החטוף, אורי דנינו. צילום: באדיבות המשפחה

אורי דנינו, בן ה-25 מירושלים, נחטף בשבעה באוקטובר מאזור המסיבה ברעים בעת המתקפה הרצחנית של ארגון הטרור חמאס, והוא עודנו מוחזק בשבי בעזה.  

יהונתן דדון פגש את אביו של אורי, אלחנן דנינו, ושמע ממנו על היום הנורא שבה נודעה להם הבשורה הקשה ועל התחושות בכל יום שחולף ללא בנם האהוב. בתוך כל חוסר הוודאות התרגשנו לחזות באדם אצילי ומלא באמונה ואהבת ה' מעוררי השתאות. 

בשבעה באוקטובר, בוקר שבת שמחת תורה, התעורר אלחנן למשמע אזעקות, כשהוא עדיין לא מודע לממדי האירוע המתרחש. "בשעה שתיים וחצי בצהריים דפקו לי על הדלת והודיע לי שמחפשים את אורי בני, שהיה באותה העת בעוטף. אמרו לי שמכיוון שאני אדם חרדי ושומר שבת, הם מעדכנים אותי שבדרום מתרחשת מלחמה בעוטף, ושבשלב הזה לא מוצאים את הבן שלי. עד למוצאי השבת הסתובבתי בבית כמו שכל אדם יכול לתאר. במוצאי שבת כבר התחילו לזרום לכאן חברים, מכרים ומשפחה והתמונה קצת התבהרה. נודע לנו שהוא מעבר לגבול. לא ידענו בכלל מה מצבו, אם הוא בין החיים ואם הוא בריא. כיום ב"ה אנחנו במצב אחר, המידע הנכון שלפני שלושה שבועות, אומר שהוא חי מסוף נובמבר, אבל מסוף נובמבר עד היום, אין לנו כל מידע חדש לגביו." 

"אורי היה באזור מסיבת הנובה בקיבוץ רעים וכבר יצא מהמסיבה עם הישמע האזעקות יחד עם חברו בשני רכבים נפרדים. באמצע הדרך הבחין חברו כי אורי חוזר חזרה למקום המסיבה עם רכבו והתקשר אליו מיד להבין לפשר הדבר. אורי הגיבור, בתושייה מעוררת השראה, השיב כי הרכב שלו ריק והוא חוזר לאזור המסיבה על מנת לחלץ כמה שיותר אנשים ולהוציאם מאזור התופת." 

בערב שמחת תורה אורי אמר לי שהוא יבוא במוצאי שבת לדבר איתי, אז בכל מוצאי שבת אני מחכה לו כאן בבית שיגיע, כי הוא לא אמר באיזה מוצאי שבת.  

אחרי תופת כזו, קשה שלא לשאת את הראש ליושב במרומים ולבקש איזה סימן מחזק שיאיר אתת הדרך. קשה שלא לתהות מדוע זה קרה. על אף כל הספקות והתהיות, אלחנן נחוש מאוד באמונתו ואין לו שאלות לאבא על שום דבר.  

"היושב במרומים לא חייב לי תשובות. אני חייב לקב"ה תשובות. אותי הקב"ה רצה לעורר ושלח לי שליחות לדבר ולהפיץ את האמונה. אני מדבר עם הרבה הורים אחרים של חטופים, ואני מרגיש שגם כאלו שרחוקים באמונה מהדת, אפילו הם חשים היום, שמעשה ידי אדם לא ישיבו את הבנים והבנות שלנו הביתה. אם אנשים האמינו כל הזמן בעסקת חטופים ועוד עסקה, 5ז היום אנחנו מבינים שעסקה היא נס. להתעסק עם חמאס ולהגיע להסכמה זה בגדר נס. הרי יש לנו עסק עם האויבים הכי מרים לעם ישראל. כשהקב"ה שולח שליחים לתווך וזה מסתכם בעסקה, שב"ה שבו הביתה מעל 100, זה נס גלוי. אבל צריך עיניים פקוחות באמונה בשביל לראות את זה כנס." 

מתפללים יחד עם כל משפחת דנינו ושאר משפחות החטופים לשיבת יקיריהם במהרה בריאים ושלימים בע"ה, אמן כן יהי רצון. 

לצפייה בריאיון המלא ובבקשה המיוחדת של אלחנן מהקב"ה, לחצו על הסרטון  

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי