בריאות

את האגוז הזה אפשר לצרוך רק אחת ליום - אבל כדאי מאוד שתתרגלו

על אגוזי ברזיל שמעתם? אם לא, הגיע הזמן: אמנם מדובר באגוז שאי אפשר לצרוך אותו 'כמו גרעינים', אבל אחד לשבוע יתרום רבות לבריאות גופכם

מנחם גלזר   
אא

הוא בא מהאמזונס, הוא קטן וקצת עקום - אבל בריא מאוד. נעים להכיר: אגוז ברזיל.

האגוז הזה, שמגיע מיערות הגשם באמזונס, עתיר בחומרים מזינים ביותר שהגוף שלנו צריך, אך בשל תכולת הסלניום הגבוהה שבו, הוא גם עלול להיות מסוכן ולגרום לתסבוכות ולאן מגבילי את צריכתו לאחד ביום ולא יותר מארבעה אגוזים בשבוע. 

 

תכונות נוגדות חמצון:

אגוזי ברזיל מכילים נוגדי חמצון שונים, ביניהם ויטמין E ותרכובות פנוליות. נוגדי חמצון אלו מסייעים בנטרול רדיקלים חופשיים מזיקים, מפחיתים מתח חמצוני ואת הסיכון למחלות כרוניות כגון מחלות לב, סרטן והפרעות ניווניות.

 

בריאות הלב:

השילוב של סלניום, מגנזיום ושומנים בריאים המצויים באגוזי ברזיל יכול לתרום לבריאות הלב. סלניום מסייע בהפחתת דלקת, מגנזיום תומך ברמות לחץ דם תקינות, והשומנים החד בלתי רוויים באגוזי ברזיל עשויים לסייע בשיפור פרופילי הכולסטרול.

 

תפקוד בלוטת התריס:

סלניום חיוני לייצור והמרה של הורמוני בלוטת התריס.

אגוזי ברזיל, עם תכולת הסלניום הגבוהה שלהם, יכולים לסייע בתמיכה בתפקוד מיטבי של בלוטת התריס, שהוא חיוני לחילוף חומרים, ייצור אנרגיה ואיזון הורמונלי כללי.

בריאות המוח:

בריאות המוח:

נוגדי החמצון והשומנים הבריאים באגוזי ברזיל נקשרו לבריאות המוח.

הם יכולים לסייע בהגנה על נוירונים מפני מתח חמצוני, לתמוך בתפקוד קוגניטיבי, ועשויים למלא תפקיד בהפחתת הסיכון לירידה קוגניטיבית ומחלות ניווניות.

 

תמיכה במערכת החיסון:

סלניום חשוב למערכת חיסונית בריאה.

הוא תומך בייצור תאי מערכת החיסון ומשפר את תפקודם. צריכת אגוזי ברזיל כחלק מתזונה מאוזנת יכולה לסייע בחיזוק בריאות המערכת החיסונית.

 

תכונות אנטי דלקתיות:

אגוזי ברזיל מכילים תרכובות אנטי דלקתיות, כמו סלניום ופוליפנולים.

תרכובות אלו יכולות לסייע בהפחתת דלקת בגוף, הקשורה למחלות כרוניות, כולל מחלות לב, סוכרת ודלקת פרקים.  

בריאות העצם:

אגוזי ברזיל מכילים מינרלים חיוניים כמו סידן ומגנזיום, החשובים לשמירה על עצמות חזקות ובריאות. צריכה קבועה של אגוזי ברזיל יכולה להועיל לבריאות.

להמשך קריאה
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו
שידור חי