"אין ערבות הדדית גבוהה מזו": ההצעה של העיתונאי הסרוג
קרדיט: canva

חדשות בארץ

עיתונאי סרוג: מוכן להיות מוחלף בחטופים. יש לי אישור מהמשפחה

העיתונאי שאול מייזליש, המשתייך על ציבור הכיפות הסרוגות, הצהיר כי הוא מוכן להתנדב ולהחליף את מקומם של החטופים - נשים וילדים שנמצאים בשבי המחבלים בעזה. "אין ערבות כזו"

   
"אין ערבות הדדית גבוהה מזו": ההצעה של העיתונאי הסרוג
קרדיט: canva
אא

העיתונאי והסופר שאול מייזליש, המשתייך לציבור הכיפות הסרוגות - יצא היום בהצהרה יוצאת דופן, ואמר כי הוא מוכן להתנדב ולהחליף את מקומם של 30 הילדים והתינוקות שמוחזקים בשבי מחבלי החמאס ימ"ש, יחד עם עוד 30 מבוגרים אחרים ש'יתנדבו' למשימה. 

את הדברים אמר מייזליש בתוכנית ברדיו 'מורשת' למנחה בני טייטלבוים. "מתוך 240 חטופים, כמעט 30 איש הם ילדים, חלקם עוללים, יונקים, והם ממשיכים להיות שם בסבל בל יתואר, עם פגיעה פיזית ונפשית שתהדהד כל ימי חייהם. כל יום נוסף מסכן את חייהם", אמר מייזליש ובהמשך שטח את הצעתו החלופית. 

"חשבתי אולי ניתן לעשות עסקת חליפין: להביא 30 אנשים מבוגרים שכבר עשו משהו בחייהם, ולהתחלף עם הילדים. זה דבר שהיו לו תקדימים במלחמת העולם השנייה עם הנאצים יימח שמם, ובאמת הילדים ניצלו בעור שיניהם מהתופת ומהאשמדאים האלה שהיו סביבם".

לדבריו, כדי שהרעיון הזה יקרום עור וגידים ויצליח, נדרשים עוד 30 אנשים שיתחברו אליו, ויהיו מוכנים לקיים את מצוות פדיון השבויים, גם בגופם. "אני חושב שלא הייתה מצווה כמו מצוות פדיון שבויים ביהדות. אין ערבות הדדית גבוהה מזו, ואי אפשר לעמוד מנגד".

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך