יהדות

"ירו לי על הרכב": האיש שמתעורר כל בוקר לשמח את לוחמי צה"ל

איתן קדוש החל בפעילות סיוע למען הלוחמים כבר בשנת 2014, ומאז השאר היסטוריה. קדוש פועל ימים כלילות, עם מסירות נפש אדירה ולעיתים תוך שהוא מסכן עצמו - הכל על מנת לשמח. צפו

   
אא
צילום: ערוץ 2000

הכירו את איתן קדוש המכונה "מפנק האריות", אב לשלושה ילדים שהקים לגמרי בעצמו מערך סיוע שלם ללוחמים ועובר עם רכבו מבסיסי לבסיס, משטח כינוס אחד למשנהו, בשביל למלא באהבה גדולה את כל מחסורם של חיילינו ולוחמינו.  

תפסנו את איתן לשיחה קצרה בארבע עיניים ושאבנו ים של השראה, תקווה ונחת - שהרחיבו את הלב וחידדו את הידיעה שאנחנו עם אחד בלב אחד ושרק בזכות נתינה וערבות ננצח כל מערכה. 

"יש לי ילדה גדולה ושני בנים לוחמים. אני מפנק לוחמים", פותח קדוש כשחיוך מאוזן אל אוזן מתנוסס בגאווה על פניו, "הפעילות נולדה בשנת 2014, כשהבן שלי הגדול לחם בצוק איתן בתוך עזה, החלטתי שהכי נכון לזוז קצת מכורסת הנוחות שלנו ולצאת ולפנק לוחמים". 

"לקום בארבע וחצי בבוקר ולנסוע לצומת תפוח, לנתיב העשרה, ורק אז לבוא לעבודה. קודם כל אני מגיע לשמח לוחמים שנמצאים במקומות מאוד מורכבים. מעת לעת אני מצליח לעשות ארוחות לגדודים שלימים ולכן אני מוצא את ההכשרים הכי גבוהים, כדי שכולם יוכלו לאכול ולא יהיה אפילו חייל אחד שלא יוכל ליהנות."  

"כשיש איזה לוחם או לוחמת שאיבדו פתאום את מכשיר האייפון שלהם, והם נמצאים בעזוז על קו מצרים, אז אני מגיע לתת להם אייפון חדש. איפה שצריך לתת איזה שעון ללוחם שידו אינה משגת, מארגנים לו שעון."  

"בימים כמו הימים האלו, הפעילות אפילו קצת מתרחבת, כי עכשיו יש כל מיני מילואימניקים שנמצאים בכל מיני רחובות, חבר'ה של מג"ב שנמצאים ביותר נקודות חיכוך, כלומר יש הרבה יותר אפשרויות. הבעיות הביטחוניות בארץ הן הרבה יותר מורכבות וזה לוקח אותי להרבה יותר עשייה ודוחף אותי טיפה יותר קדימה." 

פעילות הקודש הענפה של איתן גובה לעיתים מחיר לא פשוט ואף מסוכן ולא תמיד עוברת על מי מנוחות, "כבר ירו לי על הרכב וזרקו לעברי אבנים ובקבוקי תבערה", מספר קדוש, "אבל הנחישות היא זו שלוקחת אותי קדימה."   

"מבחינתי הימים האלו קצת יותר קשים רק מבחינה לוגיסטית, אבל זה רק הצד הלוגיסטי. קצת יותר מאמץ, קצת פחות שעות שינה ויותר אנרגיות, אבל בתוך הקושי יש המון סיפוק." 

"הרבה פעמים אני מקבל איזה ארגז של חטיפי אנרגיה או דברים אחרים, חם צוואר, צעיפים, כפפות, כל מיני דברים שימושיים שיכולים לסייע ולשרת את החבר'ה, אני לוקח, לפעמים אפילו לא מעט, ודוחס לאוטו באהבה." 

"אני מגיע ללוחמים וגם לכאלו שהם לא לוחמים, אך ורק כדי לתת להם חיוך ולאסוף מהם חיוך. אני לא מכיר אותם ומעולם לא פגשתי אותם, יכול להיות שגם לא אפגוש אותם, למרות שכל הזמן הם פוגשים אותי", אומר קדוש בחיוך של נחת. 

"הם באים ומספרים לי שהם השתחררו לפני ארבע שנים ושפגשתי אותם בחברון והייתי איתם על קו לבנון, ונכנסתי איתם לתוך שטח סוריה. אני מגיע לכל מקום." 

שליח של אהבה 

"אז אני יכול להגיד", מסכם איתן את השיחה, "אם מחפשים איזו מטרה, אז המטרה היא אהבת חינם. התפקיד שלי זה להעביר אהבה ממקום אחד למקום אחר. שליח של אהבה. אנחנו בסוף עם אחד, ואנחנו צריכים לשלב ידיים וצריכים קצת רעות, ערבות הדדית ואחווה - וזה הכל." 

שידור חי

עוד כתבות שיעניינו אותך