גוג ומגוג בדרך: הנבואה העתיקה של הגאון מווילנה מתגשמת
(צילום: Orlok/shutterstock)

אחרית הימים

גוג ומגוג בדרך: הנבואה העתיקה של הגאון מווילנה מתגשמת

בימים האחרונים אנו עדים למתיחות רבה בין רוסיה לאוקראינה, ייתכן שמדובר בנבואה קדומה של הגאון מווילנה, לפיה אנו עומדים לפני מלחמת גוג ומגוג? פרסומים מסקרנים ביותר בעיתונים הבריטיים על המתיחות בין המעצמות

   
גוג ומגוג בדרך: הנבואה העתיקה של הגאון מווילנה מתגשמת
(צילום: Orlok/shutterstock)
אא

לאחרונה אנו עדים ליריבות ההולכת וגוברת בין רוסיה לאוקראינה. בעקבות כך נגבר החשש הממשי ממלחמה בין שתי המעצמות, כאשר חלה נקודת מפנה בה נטען ע"י רוסלן חומצ'אק – מפקד צבא אוקראינה, כי באזור הגבול מתרכזים חיילים רוסים על מנת לפלוש בעתיד אל תוך קייב ולפרוץ במלחמה.

רוסיה לעומתה טוענת כי הכוחות באזור הזה הם לשם הגנה בלבד, וכי היא לא מתכוונת לקחת חלק בסכסוך המתמשך ובמלחמת האזרחים שפרצה בשנת 2014 בעקבות סיפוח האי קרים.
(צילום: BORISENKOFF/shutterstock)

ההסלמה ההולכת וגוברת בין שתי המדינות גררה בעת האחרונה בעיתונים היומיים הבריטיים "דיילי סטאר" ו-"סאן", ידיעות כי מלחמה כזו עתידה להכריע את כף המאזניים ולהביא לקיומה של נבואה עתיקה שניבא הגאון מווילנה (רבי אליהו בן שלמה זלמן) כבר לפני 300 שנים על אודות התחלתה של מלחמת סוף העולם – הרי היא מלחמת גוג ומגוג. הגאון מווילנה היה מקובל גדול, פוסק הלכתי ודמות משפיענית מאוד בדורו.

הידיעה שפורסמה בעיתון גורסת כי בזמנו העביר הגאון לבנו מסר חד וברור בו נאמר לו כי ברגע שישמע שהרוסים כבשו את העיר קרים, יידע כי זמן המשיח מתחיל וצעדיו נשמעים, ובעת שהרוסים יגיעו לעיר קונסטנטינופול (איסטנבול של ימינו),יידע כי עליו ללבוש בגדי שבת ולא לפשוט אותם - מפני שהמשיח עומד להגיע בכל רגע.

כידוע, חצי האי קרים סופח ע"י רוסיה בפקודתו של פוטין כבר בשנת 2014, לאחר פרוץ מלחמת האזרחים באיזור, מה שעלול להעיד בבירור על תחילת נבואתו של הגאון מווילנה. הכוחות הרוסים אומנם טרם נכנסו לאיסטנבול, אך בהחלט התעמתו בסוריה עם כוחות טורקיים.

בעיתון SUN נכתב כי עוד לפני מספר שנים, פרסם הרב מנחם וינסטון – נינו של הגאון מווילנא, את הנבואה המדוברת על ימי אחרית הימים, וקישר אותה למצב ההולך ומחריף במזרח אירופה. "ידוע שהגוג ומגוג יגיע מהצפון, המרמז גם על המילה 'נצפן" – אמר נינו ובהמשך טען שלפי הנבואה, תתרחש בעתיד מלחמה בין רוסיה לטורקיה והיא תהווה תקדים למלחמת גוג ומגוג.

"שתי האומות התמודדו בעבר זו נגד זו, זה אולי נראה כאילו אירועים קטנים הניעו עימותים גדולים, אבל בכל מקרה ומקרה, התנאים היו כולם שם, חיכו לניצוץ שיניע אותם".
(צילום: Kamila Koziol/shutterstock)

צאצא נוסף של הגאון מווילנא, רבי משה שטרנבוך - המשמש כפוסק וכראש בית הדין של העדה החרדית בירושלים, חיזק גם הוא את הדברים כבר בשנת 2014, כשפרסם שבעת שיגיעו הכוחות הרוסים לבוספורוס, זה סימן שהמשיח עומד להגיע ויש ללבוש בגדי שבת.

אז מה יהיה הלאה? נצטרך לחכות לראות וכמובן להמשיך להתפלל ולקוות לביאת משיח צדקנו.

עוד כתבות שיעניינו אותך