איך להיכנס להריון עם בן? איך להיכנס להריון עם בת
איך להיכנס להריון עם בן? איך להיכנס להריון עם בת. (צילום: Vera Petrunina/shutterstock)

יהדות

מדהים: האם ישנה דרך לשנות את מין העובר שעתיד להיוולד?

גם לאה אימנו הפכה את מין העובר שהיה בבטנה. כיצד תוכלו לגרום למהפך במין העובר? ואיך אנו לומדים זאת מלאה אימנו – תופתעו לגלות את התשובה

   
 איך להיכנס להריון עם בן? איך להיכנס להריון עם בת
איך להיכנס להריון עם בן? איך להיכנס להריון עם בת. (צילום: Vera Petrunina/shutterstock)
אא

 איך להיכנס להריון עם בן? איך להיכנס להריון עם בת; נכנסתם להריון? מזל טוב! בא לכם בן או בת? האם תוכלו בכלל להשפיע על מין העובר? במשנה כתוב "הזועק לשעבר, הרי זו תפילת שווא" – כלומר, ישנם דברים שכבר אי אפשר להתפלל עליהם. אם מתפללים על דבר שכבר קרה זה נחשב כתפילת שווא "עבר זמנו בטל קורבנו".

האם אפשר להתפלל במהלך ההריון שהעובר יהיה בן או בת? הגמרא אומרת שבמהלך ההריון לא ניתן להתפלל על כך, כי זה כבר קיים, היה צריך להתפלל לפני ההריון. אך אח"כ ממשיכה הגמרא ומחדשת לנו שגם בתקופת ההריון יש זמן שאפשר להתפלל ולשנות – לגרום לכך שיהיה בן או בת, בהתאם למה שרוצים. לאה ילדה בן שישי ליעקב ולאחר מכן ילדה בת וקראה לה דינה. מדוע נקראה דינה? ע"פ הגמרא נקראה כך מכיוון שלאה דנה את עצמה (דין).

לאה ידעה שמיעקב עתידים לצאת 12 שבטים שמהם ייצא כל עמ"י – שישה ממנה וארבעה מהשפחות (בלהה וזילפה),אם כך ע"פ החישוב שעשתה לאה נשארו רק שני בנים ללדת ואם היא כעת בהריון ותלד בן אז לאחותה רחל יישאר רק בן אחד ללדת, והיא תהיה פחות מהשפחות שילדו כל אחת שני בנים. אומרים חז"ל שהדין שלאה עשתה עם עצמה – שלמעשה היא ביקשה שהבן שיש בבטנה יהפוך לבת על מנת שאחותה רחל תוכל גם היא ללדת שני בנים – והקב"ה הפך ברחמה את הבן לבת.
 איך להיכנס להריון עם בן? איך להיכנס להריון עם בת. (צילום: Alexander Sorokopud/shutterstock)

אם כך נשאלת בגמרא השאלה מדוע לא ניתן להתפלל במהלך ההריון על מין העובר? הנה עובדה שניתן לשנות את מין העובר בזמן ההריון.

משיבה הגמרא: הסיפור שהיה עם לאה אימנו היה בתוך ארבעים יום, ותוך ארבעים יום אפשר לשנות בקלות את מין העובר. כל זוג שנקלט להריון כדאי לו לדעת על מה להתפלל לפי שלבי ההריון. הברייתא אומרת: בשלושה הימים הראשונים, יבקש אדם רחמים שלא יסריח. בשלושת הימים הראשונים, אומרים חז"ל שצריך להתפלל שתהיה קליטה טובה של ההריון ושהעובר יתפתח.

משלושה ימים עד ארבעים יום –אם רוצים בן או בת זה הזמן המתאים ביותר להתפלל ולבקש על מין העובר.

מארבעים יום ועד שלושה חודשים – יבקש רחמים שלא יהא סנדל – כלומר שלא ייצא מעוות, שיקבל צורה נאה. בימים אלו צורת העובר מתהווה ומתעצבת ועל כן זה הזמן המתאים ביותר לבקש שיהיה יפה, חכם, בריא, נבון וכו'...

משלושה חודשים ועד שישה – יבקש רחמים שלא יהיה נפל.

משישה חודשים ועד תשעה חודשים – יבקש רחמים שייצא בשלום. הצורה כבר התעצבה וזה הזמן האידיאלי להתפלל על העובר שיוולד בשלום.
 איך להיכנס להריון עם בן? איך להיכנס להריון עם בת. (צילום: Shinya nakamura/shutterstock)

איך להיכנס להריון עם בן? איך להיכנס להריון עם בת סגולה להריון תקין ולידה קלה - הרב עמנואל מזרחי: 

איך להיכנס להריון עם בן? איך להיכנס להריון עם בת. (צילום: Vera Petrunina/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך