משיח לפי הקבלה: חזון אחרית הימים
משיח לפי הקבלה: חזון אחרית הימים. (צילום: Sebastian Jakimczuk/shutterstock)

אחרית הימים

חזון אחרית הימים לפי הקבלה

מה יזרז את הגאולה? כיצד כל אחד ואחת מאיתנו עשויים להחיש את הגאולה הפרטית והכללית של עמ"י? חזון אחרית הימים ע"פ הזוהר הקדוש, הרב רפאל אוחיון

   
משיח לפי הקבלה: חזון אחרית הימים
משיח לפי הקבלה: חזון אחרית הימים. (צילום: Sebastian Jakimczuk/shutterstock)
אא

משיח לפי הקבלה: חזון אחרית הימים: מתי תגיע הגאולה שאנו מצפים לה כל כך? הזוהר הקדוש מסביר את נבואת אחרית הימים. פירוש המושג אחרית הימים אלו למעשה הימים האחרונים לפני שתגיע הגאולה. בזוהר הקדוש כתוב שבדור שבו יגיעו כל הצרות נדע שעלינו לחכות למלך המשיח.

עוד כתוב בזוהר שהשכינה הקדושה נקראת אחרית הימים – ישנן 10 ספירות בקבלה: כתר, חכמה, בינה, חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד ומלכות. הספירה האחרונה – ספירת המלכות, מיוחסת לשכינה ומכונה אחרית הימים, אחרית הספירות. הזוהר מסביר שגם השכינה סובלת איתנו ביחד בגלות, כלומר הקב"ה נמצא איתנו וסובל ביחד איתנו בגלות ולכן ע"י השכינה יש לנו תקווה לגאולה.
משיח לפי הקבלה: חזון אחרית הימים. (צילום: Stefano Garau/shutterstock)

כל הצרות והמשברים לא נוחתים עלינו סתם משום מקום, ה' יתברך רוצה להעביר לנו מסר, הוא רוצה שנעשה תיקון אמיתי בעולם. כל עמ"י צריכים להיות סבלניים אחד כלפי השני, להבין שאנחנו ערבים זה לזה ולהיות מאוחדים בכל דבר. ה' יתברך מחשיב גם צרת יחיד כצרה של כל עמ"י כולו. כל עניין הגאולה תלוי בתשובה שלנו.

אחים יקרים אין שום סיבה לפחד וייאוש! צריכים להבין שה' עושה כל מה שעושה אך ורק לטובתנו, ה' יתברך רוצה באמת ובתמים את קירבתנו ולכן חייבים לעשות השתדלות, כל אדם במה שהוא מסוגל לעשות ולקחת על עצמו אך תמיד להיות בתהליך של עשייה והתקדמות, לא להיתקע במקום.

חייבים לקדם את עצמנו מבחינה רוחנית בדיוק כמו שאנו דואגים לקדם דברים גשמיים בחיינו, דואגים לפיתוח הקריירה שלנו וכו'... אפשר להתקדם לאט, העיקר להיות כל הזמן בתהליך של התקדמות אישית רוחנית, לפתוח לקב"ה פתח.

כל אחד יקבל על עצמו מה שהוא יכול, נשתדל מאוד בשמירת שבת, בקריאת תהילים, בתפילות, בלימוד תורה, בהנחת תפילין, בשמירה על הכשרות – כל דבר מועיל לקירוב הגאולה הפרטית והכללית שלנו. שנזכה לביאת משיח במהרה בימינו אמן.
משיח לפי הקבלה: חזון אחרית הימים. (צילום: jannoon028/shutterstock)

משיח לפי הקבלה: חזון אחרית הימים | הרב רפאל אוחיון - אחרית הימים בזוהר הקדוש - מה אמר רשב"י על הימים הללו! 

משיח לפי הקבלה: חזון אחרית הימים. (צילום: Sebastian Jakimczuk/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך