סגולות לטו בשבט: סגולות עצומות לטו בשבט
סגולות לטו בשבט: סגולות עצומות לטו בשבט. (צילום: Okrasiuk/shutterstock)

ט"ו בשבט

רוצים להתברך בכל? צרור סגולות מיוחדות לט"ו בשבט

מה הייחודיות של ט"ו בשבט ומה ניתן לעשות ביום זה על מנת לזכות בישועות גדולות? הנה סגולות מיוחדות שכדאי לכם לעשות דווקא בט"ו בשבט

   
סגולות לטו בשבט: סגולות עצומות לטו בשבט
סגולות לטו בשבט: סגולות עצומות לטו בשבט. (צילום: Okrasiuk/shutterstock)
אא

סגולות לטו בשבט: סגולות עצומות לטו בשבט; ט"ו בשבט הוא חג נהדר המביא עימו תחושת התחדשות ורעננות בכל הרבדים. נוהגים לנטוע בו עצים ולאכול מפירות הארץ המשובחים כהודיה על השפע בעולם בכלל ובארצנו בפרט. ישנן סגולות מיוחדות שטוב לעשות במיוחד בט"ו בשבט, מכיוון שבט"ו בשבט ירדו רוב הגשמים זה יום מיוחד המסוגל להביא ברכה וישועה בכל: בזיווג, בפרנסה, בבריאות וגם בשפע.

בזיווג - חכמינו אומרים שט"ו בשבט ע"פ הגמרא הוא יום ה-40 לפני יצירת העולם, וכמו שארבעים יום לפני שיורדת נשמה לעולם מכריזים על הזיווג שלה – כך היום  הזה הוא גדול ומסוגל לזיווג.

בפריון – מזל חודש שבט הוא דלי ואם הופכים את האותיות מתקבלת המילה ילד, ט"ו בשבט מסוגל מאוד בפריון וכדאי להתפלל בו על זרע של קיימא למי שטרם זכה. עוד סגולה מדהימה לפריון היא להקפיד בברכה אחרונה "בורא נפשות רבות" – מי שיקפיד עליה בכוונה יזכה בע"ה לנפשות רבות בבית.
סגולות לטו בשבט: סגולות עצומות לטו בשבט. (צילום: Karaidel/shutterstock)

בפרנסה – ט"ו בשבט מסוגל מאוד בפרנסה. גם אם לאדם נדמה שהכל תקוע במישור הכלכלי והוא לא רואה את הישועה באופק, אל לו להתייאש. הרי ידוע שט"ו בשבט שהוא חג לאילנות, ראש השנה לאילנות – מדוע? הרי העצים עירומים בתקופה זו.

מרמז לנו שכפי שלא רואים את פריחת העצים, אל לנו לשכוח שבדיוק אז מתחיל "שלב היניקה" של העצים, שואבים את המים מן האדמה, ובהמשך בע"ה תהיה פריחה מדהימה. בדיוק באותו אופן אחים יקרים אל לכם להתייאש! כדאי שתדעו שהישועה בפרנסה תגיע גם אם היא טרם נראית בראייתנו ה"מוגבלת". לכן כדאי מאוד להתפלל גם על הפרנסה בחג הזה.

ביום זה המנהג הוא לברך ולאכול מפירות הארץ. ישנם פירות שבורכו מאוד ומלאים בפרי נהדר יותר מאשר בקליפה ופסולת, כמו למשל הענבים והתאנים - מרמז על אותם אנשים "משובחים" שתוכם מלא באיכות ובעבודת המידות אמיתית ושורשית.

ישנם פירות שמבחוץ נראים מושלמים, אך בפנים יש בהם איזשהו גרעין כמו למשל התמר והזית - מרמז על אנשים שעושים השתדלות חיצונית אבל עדיין יש בהם איזשהו גרעין שצריך לתקן ולעבוד עליו. מבחוץ הם נראים צדיקים אך בתוך תוכם עדיין יש יצרים וניסיונות, צדדים שצריך ללטש. חשוב לזכור כי גם ההשתדלות החיצונית היא דבר גדול המראה על רצון ובוודאי שאפשר לתקן כל מה שנחפוץ בו.

ישנם פירות שמלאים בקליפה אך בפנים עדיין קיים פרי – מרמז על אותם אנשים שרק צריך להסיר מהם את ה"קליפה" החיצונית על מנת לגלות את הייחודיות והפוטנציאל הטמון בהם, ה"פרי" הנהדר שקיים בהם.
סגולות לטו בשבט: סגולות עצומות לטו בשבט. (צילום: Mariana Romaniv/shutterstock)

סגולות לטו בשבט: סגולות עצומות לטו בשבט - מעלת ט"ו בשבט הרב רביד נגר:

סגולות לטו בשבט: סגולות עצומות לטו בשבט. (צילום: Okrasiuk/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך