איך נראה המשיח: ייסורי משיח
איך נראה המשיח: ייסורי משיח. (צילום: Stanislav71/shutterstock)

אחרית הימים

"אִישׁ מַכְאֹבוֹת וִידוּעַ חֹלִי": כיצד נראה המשיח באמת?

כשמזכירים את משיח צדקנו כולנו מדמיינים בראש דמות אצילית ומוארת , הרי הוא אמור לשנות את כל פני הדברים ואת כל המציאות בעולם - האם כפי שאוחז הדמיון כך ייראה משיח צדקנו? הנביא ישעיה מגלה לנו את האמת

   
איך נראה המשיח: ייסורי משיח
איך נראה המשיח: ייסורי משיח. (צילום: Stanislav71/shutterstock)
אא

איך נראה המשיח: ייסורי משיח: עם ישראל כולו מחכה ומצפה בכיליון עיניים לגאולה ולביאת משיח צדקנו. תהיתם לעצמכם פעם כיצד נראה המשיח? בנביא ישעיהו כתוב כי בבוא היום תתפרסם שמועה בכל העולם על בואו של משיח. "לא טוהר לו ולא הדר" - לא ייראה כמו מישהו טהור עם זקן לבן ולא תהיה איזו הילה סביבו, "ונראהו ולא מראה ונחמדהו" - נראה אותו והא בכלל לא ייראה לנו איש נחמד.

הנביא מתאר את המראה של המשיח כנבזה וחדל אישים ומתאר כי העם לא יגביה בערכו.

"איש מכאובות וידוע חולי" - הוא יהיה מלא פצעים וחבורות מהייסורים שעברו עליו, וכולם יביטו בו ויחשבו שהוא חולה כבר שנים.
איך נראה המשיח: ייסורי משיח. (צילום: John Theodor/shutterstock)

 פניו יהיו נסתרות כמו דוד המלך שעליו מסופר ששמואל הנביא לא זיהה אותו כשפגש אותו מפני שהיה נסתר אפילו מעיניו. כך מסופר על משיח צדקנו שיהיה, העם לא ממש יחשיב אותו.

אלא שהאמת היא שמשיח צדקנו ייראה מלא בפצעים וחולה בשל החולי של העם שסחב על גבו במשך שנים רבות, כל המחלות שהעם היה צריך לחלות בהן משיח לקח על עצמו וכל העוונות והייסורים שעבר, הם לא עוונות שלו אלא ייסורים בשל העוונות שלנו.
איך נראה המשיח: ייסורי משיח. (צילום: akramalrasny/shutterstock)

תיאורים לא מספיקים! אנחנו רוצים משיח כאן ועכשיו ומצפים לבואו בכיליון עיניים. בואו ביחד נעשה כל מאמץ להתחזק בכל הרבדים, להתקרב את ה' יתברך שהוא המקור להכל, להפסיק את הסתר הפנים ולחזור אל המקורות שלנו על מנת לזכך את הנשמה, לקרב את הגאולה ולהביא את משיח צדקנו שיאמר לצרותינו די. אמן כן יהי רצון.

איך נראה המשיח: ייסורי משיח | מה יקרה כשהמשיח יבוא - הרב רפאל אוחיון: 

איך נראה המשיח: ייסורי משיח. (צילום: Stanislav71/shutterstock)

עוד כתבות שיעניינו אותך