הסיפור שמזעזע את העולם החרדי: בחור ישיבה התגלה כגוי
אילוסטרציה. (צילום: agsaz/shutterstock)

יהדות

שוב פעם; העולם החרדי מזועזע: בחור ישיבה התגלה כגוי

בשיעורו השבועי ביזדים במוצ"ש האחרון מרן פוסק הדור הראש"ל הגר"י יוסף שליט"א סיפר על תלמיד הישיבה שהתברר כגוי. מזעזע

   
הסיפור שמזעזע את העולם החרדי: בחור ישיבה התגלה כגוי
אילוסטרציה. (צילום: agsaz/shutterstock)
אא
אילוסטרציה. (צילום: agsaz/shutterstock)

הגר"י יוסף שליט"א מספר: "השבוע קרה פלא-פלאים, שמענו על בחור ישיבה שיוצא לשידוכים ומסתבר שתוך כדי השידוכים הוא שמע לאחרונה מאמו כי היא גויה ולכן הוא איננו יהודי. האם סיפרה כי היא עלתה מאוקראינה ואיננה יהודיה, אך אביו יהודי. הבחור לא האמין למשמע אזניו, הוא רץ מיד לרב שלו לספר לו והרב כמובן אמר לו שהוא נחשב גוי ושעליו לעבור גיור.

"הבחור קיבל את הבשורה באופן קשה, הוא ברח הביתה מהישיבה, הסתגר בביתו ולא הפסיק לבכות. ניגש הרב אל ביתו ואמר לו שיש לו שתי אופציות, או להתגייר או לחיות את חייו כגוי. הבחור הצטמרר רק מעצם המחשבה, הרי אין סיכוי שאפילו ידמיין חילול שבת וחיים כמו גוי.

"הגיע ראש הישיבה שלו אליי לספר לי את המקרה ואני טענתי שזה הזמן לזרז את הגיור שלו, פנינו אל כל הגורמים המתאימים על מנת לזרז את גיורו ולקיים בזאת "ואהבת את הגר" ומדובר בגר אמיתי. הבחור שמח מאוד ב"ה שעבר את הגיור וכעת שומר תורה ומצוות ללא מצפון.

"הבחור נמצא כל היום בישיבה ולומד וב"ה גם אביו מתחזק ומשתדל לשמור כשרות. ראש הישיבה שלו שיבח אותו על ההתמדה הנפלאה שלו. קשה להאמין שאחד כזה הוא גוי ובמצב כזה צריך באמת לגייר אך ככה סתם לגייר כנגד ההלכה רק בשביל לקיים בר מצווה ושהדודים יראו עלייה לתורה זה פסול. מי שעושה דבר כזה מגלה פנים לתורה שלא כהלכה".

עוד כתבות שיעניינו אותך