"תדע להשתלט על המחשבות שלך": רבי יאשיהו פינטו
רבי יאשיהו פינטו

יהדות

"תדע להשתלט על המחשבות שלך": רבי יאשיהו פינטו

האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו בחלק קצר משיעורו מבאר את משמעות הייסורים שיש לאדם, ומה עלול לקרות לאדם כאשר הוא מרפה מאחיזתו בגלגל החיים?

   
"תדע להשתלט על המחשבות שלך": רבי יאשיהו פינטו
רבי יאשיהו פינטו
אא
רבי יאשיהו פינטו

מדוע יש ייסורים, כיצד להתמודד איתם, וכיצד הקושי מעצים את הדבקות בתורה ובמצוותיה?
כך מסביר האדמו"ר רבי יאשיהו פינטו:

אדם שלא עובר ייסורים לא מגיע לשום דבר בחייו. אדם שרואה שבאים עליו ייסורים יחזיק חזק ויעבור אותם, יראה שלאחריהם יבוא לו דבר טוב, אך אם יפול באותם הייסורים ח"ו יפסיד.

הדבר דומה לגלגל המסתובב ואדם שיחזיק בגלגל בהתחלה יהיה למטה, אך אם יחזיק חזק בגלגל ולא ישחרר - יעלה מעלה ביחד עם הסתובבות הגלגל. אם יוותר וישחרר את האחיזה בגלגל בהתחלה הוא ישאר למטה כבתחילה.

אדם שרואה ייסורים שהם כמו חושך ידע שעוד מעט יבוא האור, אך אם לא ישכיל להחזיק חזק באותם זמנים של ייסורים חלילה יישאר בחושך.

בייסורים אדם צריך להיות שמח בחלקו ולגדר גבולות, ישלוט על מחשבותיו ואם החלטת על דרך בעבודת ה' יש להיות עקבי בה. כמו לשמור שבת; שומרים את השבת לא משנה מה יבוא. אבל אם אדם מחליט לקיים מצווה והוא אינו החלטי עבור עצמו הוא מאבד את ערכו עבורו.

הגמרא מספרת על מקרה בו יש אדם ששכר עדים זוממים. אותם העדים מגחכים על אותו אדם ששכר אותם על כך שהוא רמאי ואינו אמין, הוא נקנה בממון על אף שמקבלים ממנו תשלום על עדות שקר. אם כך אדם שאינו עומד בהלכה עצמית ואינו מאמין בעצמו, איך ירצה שיאמינו בו אחרים?

עוד כתבות שיעניינו אותך