הרב שניר גואטה: "ידעתי שיום יגיע והכדורגל יסתיים"
הרב שניר גואטה

יהדות

הרב שניר גואטה: "ידעתי שיום יגיע והכדורגל יסתיים"

"היו נפילות, ואז אתה מוצא את עצמך לבד לגמרי": הרב שניר גואטה מדבר על המהפך הגדול בחייו ועל כל הקשיים שחווה בדרך, צפו בחלק מהשיחה המרגשת עם הרב יהונתן ענבה

   
הרב שניר גואטה: "ידעתי שיום יגיע והכדורגל יסתיים"
הרב שניר גואטה
אא
הרב שניר גואטה

קטע מתוך ראיון של הרב שניר גואטה מספר בראיון לערוץ 2000 על מה שהניע אותו לחזור בתשובה ועל הקשים שהיו בדרך:

"את הזרעים והבסיס החזק קיבלתי בבית וזה מה ששמר עליי. הקפדתי הרבה פעמים ללכת למשחקים בלי הפלאפון. בגיל 15 נהגתי ללכת ברגל לבד גם בקור וגם בגשמים, לפעמים כמה קילומטרים. כמובן שנער צעיר נשבר לפעמים, כן היו נפילות. אתה מוצא את עצמך לבד, ללא רב או סמינר מאחוריך שיתמוך בך. קיבלתי צידה לדרך את אהבת הקב"ה מהמשפחה ומזה ניסיתי לצמוח ולהחזיר לבורא עולם כמה שיכולתי בנקודת הזמן בה הייתי".

איך התחושה לילד ששומר מסורת שפתאום הוא צריך לא לשמור דברים מסוימים, זה יוצר דיסוננס לא? יש נקיפות מצפון?

"בהרבה דברים יש נקיפות מצפון, כמו למשל חילול השבת. אני יכול לומר ב-100% שמי שיש לו טיפה אמונה בה' יתברך ויודע שהוא לא פועל כפי רצונו של בורא עולם זה מצער אותו מאוד. מהצד שלי עשיתי מה שהייתי צריך בעניין הכדורגל, אבל תמיד חשבתי היכן אני יכול להחזיר לקב"ה ברמה של מה שאני כן יכול בכדי לנקות את המצפון, אבל למרות הכל - ידעתי שיום יגיע והכדורגל יסתיים."

אחים יקרים! אף פעם לא מאוחר לעשות חישוב מסלול מחדש, לקום ולשנות. הקב"ה מחכה לנו שנשוב אליו בתשובה שלמה, לא משנה באיזה חושך ותחתית אנחנו נמצאים. ה' נמצא גם במקומות האפלים ביותר ומחכה לנו לשוב אליו ולזעוק בשמו.

הרווח של העולם הזה הוא כאין וכאפס לעומת הרווח של עולם הבא. יש רק דרך אחת נכונה המרגיעה את הנפש והנשמה וזו התורה הקדושה שלנו. שנזכה כולנו להתקרב אל אבינו ולהאמין בו, אמן ואמן.

עוד כתבות שיעניינו אותך