שוב יום קשה ואפור: כך תתגברו
(צילום: Dawn Umstot/shutterstock)

יהדות

שוב יום קשה ואפור: כך תתגברו

"זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו" - רוצים לדעת את הפתרון לכל כאב וקושי? הרב ראובן גולן במוסר השכל על כוחה של אמונה. צפו בתכניתו "סגולת זרע שמשון" בימי א' ב-17:00

   
שוב יום קשה ואפור: כך תתגברו
(צילום: Dawn Umstot/shutterstock)
אא
(צילום: Dawn Umstot/shutterstock)

לא מעט קשיים וניסיונות אנחנו עוברים בדרך, כל אחד והקושי שלו. למרות הכל החיים מחייבים אותנו להרים את הראש ולהמשיך הלאה. אי אפשר שכל ניסיון קטן ישבור ויפיל אותנו לקרשים. אז חווינו משבר וקושי אמיתי, אף אחד לא מזלזל! אבל פשוט אי אפשר שזה יגרום לנו לשקוע.

חייבים להתמודד ולהמשיך. מותר להיות עצובים אבל לאחר מכן יש לחשוב איך מרימים את הראש בחזרה מעל פני המים וממשיכים לשחות בנהר החיים הזורם כל עוד נשמה באפנו. אחרי הגלים החזקים מגיעה הרגיעה. יש לא מעט סיבות לומר תודה לה' יתברך על הקיים, בין אם טוב ובין אם פחות. לכולנו יש ימים טובים יותר וטובים פחות. ודאי חוויתם לא פעם יום שבו "קמתם על צד שמאל" וכלום לא הולך אבל צריך לזכור שזה רק יום אחד. אז אם היום לא היה טוב מחר בע"ה יהיה טוב יותר.

אומר דוד המלך: "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו" - גם בימים פחות טובים, בימים אפרוריים שכלום לא הולך ובכל דבר אנו נוחלים אכזבה חייבים לזכור שגם הימים האלו הם מבורא עולם, מאבא שאוהב אותנו. עלינו להמשיך ולשמוח בכל הכוח, גם בימים האלו. צריכים להתחזק באמונה שלמה באבא שבשמיים שכל מה שהוא עושה, לטובה הוא עושה.

אחים יקרים! מהיום גם כשעוברים עליכם ימים לא פשוטים נשמו לרווחה! הכל בסדר. אבל זה מגיע מאבא שאוהב ודואג לנו בכל רגע נתון, וחוץ מזה הזמן מרפא את הכל ומחר יום חדש. בהצלחה.

עוד כתבות שיעניינו אותך