קידוש ה’: ניצול הפיגוע משחזר את הנס: "התפילין הצילו אותי"
צילום: הדסה עין כרם

חדשות

קידוש ה’: ניצול הפיגוע משחזר את הנס: "התפילין הצילו אותי"

הרב זאבי קצנלבוגן חזר מתפילת שחרית בכותל, כשהכדור יצא מנשקו של המחבל הוא פילח את זרועו במקום התפילין. בבית החולים הדסה עין כרם הוא משחזר את רגעי הפיגוע בעיר העתיקה

   
קידוש ה’: ניצול הפיגוע משחזר את הנס: "התפילין הצילו אותי"
צילום: הדסה עין כרם
אא
צילום: הדסה עין כרם

"שמעתי יריות בקצב מסחרר", סיפר הרב זאבי קצנלבוגן, אב לשמונה בן 46 המתגורר ברובע היהודי בירושלים על הפיגוע בעיר העתיקה. "הרגשתי כאב חזק בזרוע, חזרתי לרחבת הכותל - ואז הבנתי שנעשה לי נס". מצבו הוגדר תחילה בינוני.

קצנלבוגן נפצע באורח בינוני מכדור שפילח את זרועו, במקום התפילין והוא מודה ממיטתו בבית החולים על הנס שאירע לו: "אני עולה היום בבוקר מתפילת שחרית בכותל המערבי, עדיין עטוף עם הטלית והתפילין על הראש ועל היד, עולה הביתה לרובע היהודי", הוא משחזר. 

"איך שאני הולך בסיבוב שמאלה ברחוב השלשלת אני שומע יריות, בלאגן – לא ממש מבין מה קורה. תוך כדי, אני מקבל כאב חזק בזרוע ממש במקום התפילין, אני מבין שקורה משהו, לוקח אחורה לכיוון רחבת הכותל למבנה סגור שם וב"ה מבין את הנס הגדול. החסד שהקב"ה עשה לי שקיבלתי את החיים במתנה".

הוא הוסיף: "ברוך השם אני מבין את הנס הגדול והחסד של הקב"ה שעימנו. יכולתי לפספס את החיים וקיבלתי אותם במתנה. התפילין הצילו אותי, הרגשתי את החיבור וההגנה מאלוקים. זאת הייתה חוויה עוצמתית מאוד. 

"מאחל לפצועים רפואה שלמה, ושנוכל ללכת בבטחה מתחת לבית שלנו, שלא נדע דברים מטורפים כאלה. מי שעושה טעויות טרגיות כאלו שישלם מחיר מלא, אין מקום לאנשים כאלה. כל אלה שרוצים לקחת את חיינו ישלמו את המחיר או בידי שמיים או בידי אדם. אנחנו נשב בבטחה בארצנו ובשמחה".

עוד כתבות שיעניינו אותך