"להתעשר בסוגייה שתקבע את כל העתיד הרוחני והגשמי שלנו"
אליהו שירי

יהדות

"להתעשר בסוגייה שתקבע את כל העתיד הרוחני והגשמי שלנו"

אליהו שירי במסר חד: "אין דבר העומד כנגד הביטחון" (בעל הלשם) בכך שירי מציג כי רק אם נתחבר לזהות היהודית של עצמנו - נוכל להשיג כל מה שחשקה נפשנו.

   
"להתעשר בסוגייה שתקבע את כל העתיד הרוחני והגשמי שלנו"
אליהו שירי
אא
אליהו שירי

מי שרוצה להיות עשיר בדבר החשוב ביותר וכך יקבע את כל עתידו הגשמי והרוחני. בענייני הגוף, הנפש, הממון, הרוחניות, הגשמיות, מערכות היחסים ועוד, למעשה זהו השורש להכל - יתחזק באמונה ובביטחון. אז איך ניתן להגיע לזה באמת ובתמים?

בפעם הקודמת נתתי טיפ חשוב מ"בעל הלשם" שאמר כלל כזה: "והנה הכלל, אין דבר העומד כנגד הביטחון" – שום צרה או פגם לא יכולים לעמוד כנגד תנועת הנפש והביטחון שלך. בעל "הנתיבות שלום" כותב בספרו שאם אדם יתחבר באמת לזהות האמיתית שלו, יזכור כי הוא בן של מלך וייתן לאמרה ולידיעה הזו לחלחל באמת פנימה אל כל איבריו והווייתו, ואז מיד יתעורר כוח הביטחון מיוחד שיעורר על האדם אוצר מתנת חינם וישועות למעלה מן המידה. הוא יזכה לכל הישועות.

כיצד זוכים לעזות קדושה כזו? הנה אחת התובנות המעצימות ביותר לתנופת תנועת נפש הביטחון, הנה מה שייתן לכם את ה"בוסט" ואת הדחיפה למעלה להתחזקות.

הדבר מוסבר בליקוטי מוהר"ן עם הסברים של רבי נתן, תלמידו של רבי נחמן. שואל רבי נתן כיצד ייתכן שראינו לא מעט מקרים של גוים אנטישמיים "אקטיביסטים" (=פעילים) מאוד, כלומר לא די בכך שהם אנטישמיים, הם גם דואגים להפיץ את השנאה העזה שלהם בכל העולם.

איך ייתכן שמגויים כאלו יוצאים לא מעט פעמים צאצאים המתגיירים ומקדישים עצמם להפצת יהדות בכל העולם?! התשובה לכך היא, מסביר רבי נתן, שאותו גוי אקטיביסט השונא אותנו כל כך - כשמתעורר בבוקר הדבר הראשון שהוא רואה לנגד עיניו זה יהודי, כל הזמן אותו יהודי שוכן במחשבותיו יום וליל. כתוצאה מכך נמשך איזשהו ניצוץ יהודי מקדושת הטוב היהודי אל תוך המוח שלו ואותו הטוב נגנז בפנימיות מחשבתו ויוצא בעתיד בזרעו.

למרות כל הרוע והקליפות שממלאות את אותו הגוי ששונא יהודים, הוא מצליח להיכנס את הכוח הטוב של קדושת היהודים ולהפוך את צאצאיו ליהודים. זה פלא גדול. אם כך הדבר משפיע על אותו גוי אז מהו כוח השפעתו עלינו?! יהודים בני מלכים!

בליקוטי תפילות כתוב בעניין "עוצם יופי קדושת הטוב שבי, ודאי נזכר שהוא נלקח ממחשבה של האור אינסוף ואני בשורשי, למעלה מאצילות, בריאה, יצירה ועשייה וכל הטוב שבעולם נברא בשבילי בתוך כלל ישראל, אני בן המלך! אני בטוח שוודאי מתחוללות עבורי ישועות באוצר מתנת חינם, תודה" - כלומר אנו בני מלכים ולכן ודאי מושפעות עבורנו כל הישועות וכל הטוב.

כל שעלינו לעשות הוא לשנן את הדבר היטב בכדי שנזכה לאוצר מתנת חינם אמיתי ולכל הטוב הזה. עלינו לדעת שאנחנו בני מלך וזכינו שקדושת הטוב תמלא את נפשנו באמת ותמציא לנו כל הישועות, אם רק נאמין באמת בה' יתברך. כמובן שלא נשכח להודות לו מראש. זו דרך נפלאה באמת עם פעולה מעשית אמיתית. שנזכה כולנו.

עוד כתבות שיעניינו אותך