"בהלוויה הגיע זמר": רצה לקדש את החייל שנרצח וחטף ביזונות
אילוסטרציה. (צילום: Shabtay/shutterstock)

יהדות

"בהלוויה הגיע זמר": רצה לקדש את החייל שנרצח וחטף ביזונות

"יש חייל שנרצח ע"י מחבלים, בהלוויה שלו הגיע זמר, בבית של החייל שנרצח לא הייתה שבעה,ולכן החלטתי להקיש בדלת ביתם המפואר של המשפחה האבלה, היא כמעט חנקה אותי בשינוי" - הרב שניר גואטה בסיפור מצמרר על הלא ייאמן, צפו בתכניתו "מתחזקים" בימי ה' ב 21:00

   
"בהלוויה הגיע זמר": רצה לקדש את החייל שנרצח וחטף ביזונות
אילוסטרציה. (צילום: Shabtay/shutterstock)
אא
אילוסטרציה. (צילום: Shabtay/shutterstock)

הרב שניר גואטה מספר: "באחד מן השיעורים שהעברתי ניגש אליי בחור כמה דקות לפני תחילת השיעור ואמר שהוא חייב לספר לי סיפור חזק ביותר. הוא מספר שהוא גר בעברו בשכונה יוקרתית מלאת וילות, שהאוכלוסיה בה מצהירה בגאווה שהיא כופרת באלוקים ובדת ובכל המתקשר לכך - הם התנגדו בתוקף לכל סממן יהודי שהוא ואפילו להקמת ביה"כ בשכונתם.

קרתה טרגדיה יום אחד ובאחת הוילות, נרצח חייל לא עלינו. הבחור מספר כי בשבעה של החייל לא הוקמה שום סוכת אבלים, לא התפללו שם לזכרו ובמקום זאת ראה את המשפחה והאנשים שהגיעו לנחם מתאספים כולם עם גיטרה ושרים יחדיו שירים. אותו בחור היה בשוק ולא יכול לעבור על כך בשתיקה, צרב לו בנשמה על נשמת הבחור הנרצח שלא עשו שום דבר לעילוי נשמתו הטהורה.

הוא הגיע אל בית הבחור ודפק בדלת בחששות כבדים. אמו של החייל פתחה והביטה בו בתמיהה, הבחור הציג עצמו והוסיף שהוא משתתף בצערה העמוק והוא חשב אולי לארגן תפילת מנחה או ערבית לעילוי נשמתו של בנה. לפתע האימא האדימה מכעס והתחילה לצרוח עליו בכל כוחה שיסתלק מפה ושלא תהיה שום תפילה כי אין בכלל אלוקים. הבחור המבויש הסתובב בכדי ללכת, ואז שמע לפתע קול קורא לו, קולו של אחיו של החייל, הוא ניגש אליו, חיבק אותו בהתרגשות רבה ופרץ בבכי. הבחור חש שדווקא לאח יש סוג של זיקה לקב"ה וכי הוא מצטער בכל ליבו שזו הייתה תגובתו של אמו.

אותו בחור החליט שהוא לא מוותר ויהי מה וכתב מכתב ארוך למשפחה, מכתב של שלושה עמודים. במכתב הוא כתב המון דברי נחמה וחיזוק על מנת לעודדם ובין השורות הוסיף שלא משנה מה, שאסור להתעלם ולשכוח את קיומו של ה' בעולם למרות כל הניסיונות שעוברים. הבחור הניח את המכתב ליד הדלת כי פחד לדפוק על הדלת בשנית, והלך לדרכו.

לאחר יומיים הוא פתאום הבחין בהתקהלות חריגה ליד ביתו של החייל, הוא התקרב לבחון את הסיטואציה וראה פתאום את האימא ביחד עם אנשי מפלגה קיצונית אשר אין לה שום זיקה לדת והיא כופרת בקיומו של ה' יתברך.

הוא הסתובב על מנת ללכת ופתאום האימא צעקה לו בקול: "אתה כתבת את המכתב, בוא לפה!"

הבחור התקרב בחשש ורעד מתגובתה ולפתע שמע את הלא ייאמן, האימא אמרה שהיא מסכימה לו להתפלל תפילת מנחה וערבית! ולא רק זאת, גם האח החייל שבכה על כתפיו התקרב אליו עם אשכול ענבים וביקש לדעת מה מברכים עליו.

הסיפור הזה מוכיח לנו שאין כזה דבר בעולם יהודי שאין לו שום קשר ושום חיבור לבורא עולם. גם אם זה נראה שאדם רחוק לחלוטין ממנו יתברך זו רק אשליה, עמוק בנפש ישנו חוט המקשר בינינו לבין בורא עולם בכל נשמה יהודית. המסר הוא לעולם לא להתייאש מאף נשמה של יהודי, אפילו אם נמצאת במחשכים ותמיד לנסות בכל הכוח לקרב את לבבות כל היהודים בארץ ובעולם, לדבר אל ליבם ולהראות להם כמה טוב ה'. חזק וברוך.

עוד כתבות שיעניינו אותך