הידעתם? מה נוכל ללמוד ממלך המשיח?
(צילום: John Theodor/shutterstock)

אחרית הימים

הידעתם? איזה חידושים נוכל ללמוד ממלך המשיח?

הרב דוד אלקיים מגלה לנו במה צריך הכי להתחזק לקראת גילוי המשיח בעולם וגם מה אנו עתידים ללמוד ממשיח בן דוד, צפו בחלק מתכניתו המשודרת בימי א' בשעה 18:00

   
הידעתם? מה נוכל ללמוד ממלך המשיח?
(צילום: John Theodor/shutterstock)
אא
(צילום: John Theodor/shutterstock)

יצא לכם לחשוב פעם איך המציאות תיראה כשנזכה לגאולה השלמה ויגיע בע"ה יתברך מלך המשיח? על מה הוא ידבר איתנו? מה יהיה בפיו לחדש לנו וללמד אותנו?

כתוב "ומלאה הארץ דעה את ה' כמים לים מכסים" - זה פסוק מהנביא ישעיה. אם כך מתבקש שנחשוב שהוא ילמד אותנו את כל סודות הבריאה, את כל תורת הקבלה, את כל התורה של רבי שמעון בר יוחאי שהייתה מוסתרת במשך שנים רבות ורק יחידי סגולה זכו לידעה. תתפלאו לשמוע שלא זו הכוונה. רבנו הקדוש כותב לנו שכל עיקר הגלות זה בגלל חוסר אמונה. כל המשברים, הסבל, הכאב, ההתמודדות הקשה ביומיום, המחלות בגוף ובנפש, הסתר הפנים - הכל זה בגלל כישלון באמונה, כשהאמונה היא לא באופן מלא ובשלימות אצל עמ"י.

אומר לנו רבי נתן שלולא הוא, לא היינו זוכים לקבל את משנתו של רבי נחמן, כי רבי נחמן העביר את תורתו לתלמידו - רבי נתן. רבי נתן כותב שמה שיעקב אבינו לימד את בניו זה  לא כל מיני סוגיות למיניהן מהגמרא ולא את ה"פרדס" (פשט, רמז, דרש וסוד) . לא. יעקב אבינו לימד אותם דבר אחד פשוט ביותר, אמונה! רק אמונה! אנחנו אומנם יודעים שהאבות הקדושים היו מקיימים את כל התורה עוד לפני נתינתה במעמד הר סיני ובכל זאת מה שיעקב אבינו לימד את בניו זו האמונה בלבד.

זו כוחה הגדול של האמונה בה' יתברך. אחים יקרים, לפעמים אנחנו מחפשים כל כך רחוק, חושבים באופן כל כך מורכב, כשלמעשה מה שרוצים מאתנו זה את הפשטות, את מה שקרוב אלינו לעשות. הקפידו להתחזק באמונה ובביטחון בה', ולא לדאוג משום דבר! כי אין לנו סיבה לדאגה כשאנחנו ילדיו של מלך מלכי המלכים.

עוד כתבות שיעניינו אותך