שבת ראש חודש ושקלים: הסגולות המיוחדות לשבת הזו
(צילום: Orlov Sergei/shutterstock/Victoria Shapiro)

לקראת שבת

שבת ראש חודש ושקלים: הסגולות המיוחדות לשבת הזו

אפשרות מיוחדות לזכות בשבת הקרובה שבה מתאחדים שלושה אורות גדולים. שבת ראש חודש ופרשת שקלים. הנה כמה סגולות חשובות ומומלצות:

   
שבת ראש חודש ושקלים: הסגולות המיוחדות לשבת הזו
(צילום: Orlov Sergei/shutterstock/Victoria Shapiro)
אא

כמה סגולות מיוחדות לשבת הזו: 
- לפני הדלקת נרות השבת, יש להדליק נר לזכות הרב הקדוש רבי אברהם אבן עזרא זצ"ל שבשבת זו ההילולה שלו. וטוב לקרוא את השורות הללו שהוא כתב "כל משכיל צריך שידע, כי אשה או ממון לא ימצאנו האדם בעבור חכמתו ודעתו. אלא רק כאשר חילק לו השם יתברך. על כן ישמח בחלקו, ולא ישים אל ליבו לחמוד דבר שאינו שלו. על כן יבטח בבוראו שיכלכלנו ויעשה הטוב בעיניו".

- חשוב מאד בשבת הזו לקרוא את פרשת שקלים (חוץ ממי שהולך לבית הכנסת ששם כבר קוראים). עדיף לקרוא בבוקר ומי שלא הספיק אז בצהריים. זה מופיע בתנ"ך בספר שמות פרק ל, מפסוק יא עד פסוק יז לא כולל. (6 פסוקים בסך הכל).

- המקובל האלוקי רבי חיים ויטאל זי"ע גדול תלמידיו של האר"י הקדוש, כותב שסגולה גדולה להצלחה ולישועה, זה להרבות באמירת פרקי תהילים בראש חודש אדר. לכן חשוב מאד לקיים  את הסעיף הבא. 

- להגיד ביום שישי בלילה או בשבת במשך היום, את עשרת פרקי התהלים שגילה רבי נחמן מברסלב זי"ע הנקראים תיקון הכללי (טז לב מא מב נט עז צ קה קלז קנ). 
כמו כן חשוב לומר מפרק קכ עד פרק קנ. 

- לומר את פרק קיט כל אחד ואחת לפי שמו ושם אימו. למשל דוד בן שרה, לומר אותיות ד ו ד וכו כמו שכתוב בפרק הזה. ואז להגיד את אותיות י ש ו ע ה. 

- חשוב במהלך יום השבת לומר את שיר השירים (זה מופיע בסידור התפילה לאחר הדלקת נרות שבת). 

- והסגולה הכי גדולה בשבת הזו, היא לפנות לעצמך זמן איכות עם בורא עולם. להודות לו על כל מה שיש לך, ולבקש ולהתחנן גם על מה שחסר לך. מכיוון שזה שבת, אז עדיף לבקש על כלל ישראל ולהכניס את עצמך בתוך התפילה. למשל רבונו של עולם תרחם על כל החולים והפצועים בעם ישראל, ובכללם עלי ותשלח לי רפואה בנפש ובגוף וכו. לא לחסוך במילים! שערי שמיים פתוחים תבקשו ותתפללו ותפעלו ישועות!

עוד כתבות שיעניינו אותך